Xi Jinpingas: Kinija niekada neatsisakys teisės panaudoti jėgą prieš Taivaną


Xi Jinpingas: Kinija niekada neatsisakys teisės panaudoti jėgą prieš Taivaną. EPA-ELTA nuotr.

Pekinas, spalio 16 d. (ELTA). Taivano klausimą turi išspręsti Kinijos žmonės, Kinija niekada neatsisakys teisės naudoti jėgą, bet sieks taikaus sprendimo. Tai sekmadienį pareiškė prezidentas Xi Jinpingas, pradėdamas svarbų Kinijos komunistų partijos suvažiavimą, praneša „Reuters“.
 
„Taivano problemos sprendimas yra pačių kinų reikalas“, – pabrėžė jis.
 
Pasak Xi Jinpingo, Kinija visada „gerbė ir rūpinosi Taivanu, davė naudos“ jo žmonėms ir yra įsipareigojusi skatinti ekonominius ir kultūrinius mainus per Taivano sąsiaurį.
 
„Mes labai nuoširdžiai sieksime taikaus susijungimo, tačiau niekada nežadėsime atsisakyti jėgos naudojimo ir pasiliksime galimybę imtis visų būtinų priemonių (dėl susijungimo)“, – pabrėžė Kinijos vadovas.
 
Anot jo, jėgos panaudojimo scenarijus numatytas užsienio jėgų kišimosi ir „labai nedidelio“ Taivano nepriklausomybės šalininkų skaičiaus pasipriešinimo atvejui.
 
Sekmadienį Pekine prasidėjo Kinijos komunistų partijos XX suvažiavimas. Manoma, kad jame dabartinis Kinijos vadovas Xi Jinpingas bus perrinktas trečiai penkerių metų kadencijai ir įgis beprecedenčius per pastaruosius 50 Kinijos istorijos metų įgaliojimus.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.10.16; 18:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *