Ženevoje – svarbūs Lietuvai susitarimai dėl radijo dažnių diapazono plėtros


Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) Pasaulinėje radijo ryšio konferencijoje (WRC-15) Ženevoje (Šveicarija) pasiekti du svarbūs Lietuvos ir Baltarusijos bei Lietuvos ir Rusijos susitarimai dėl suderinto 694-790 MHz radijo dažnių diapazono naudojimo 4G ir 5G judriojo radijo ryšio tinklams Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos pasienio zonose.

„Šis susitarimas yra pirmas svarbus žingsnis, plečiant šį radijo dažnių diapazoną plačiajuosčio judriojo ryšio ir elektroninėms paslaugoms Lietuvoje  teikti“, – sako Lietuvai konferencijoje atstovaujantis susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

Lietuvos vyriausybinė delegacija darbui minėtoje konferencijoje buvo sudaryta šių metų spalio 2 d. Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu.

Delegacijos tikslas – dalyvaujant WRC-15 darbe ir balsuojant konferencijos darbotvarkės klausimais siekti, kad priimami sprendimai radijo dažnių klausimais neribotų Lietuvos plėtros šioje srityje galimybių ir būtų kuo palankesni visam šalies informacinių ir ryšių technologijų sektoriui, pasirašyti konferencijos baigiamuosius aktus.

WRC-15 yra vienas svarbiausių ITU radijo ryšio valdymo renginių, kuris vyksta kas 3–4 metus. Šiemet lapkričio 2-ąją prasidėjusi konferencija tęsis iki lapkričio 27 d. 

Nuotraukoje: Ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis ir Sergejus Dudarevas (Baltarusija) po susitarimo pasirašymo.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.11.04; 10:16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.