“Žilasis Kaukazo lapinas palaikė ryšius su Gruzijos mafijos vadeivomis”


Garsusis Vokietijos žurnalistas Jurgenas Rotas neatmeta galimybės, jog įtakinga Gruzijos mafija svarbiausiais klausimais tardavosi su buvusiu šalies prezidentu Eduardu Ševardnadze.

Vokietijos žurnalistas yra parašęs keletą sensacingų knygų apie žymių pasaulio politikų ryšius su nusikaltėlių vadeivomis, todėl nė kiek nenuostabu, kad jis susidomėjo ir žiluoju Kaukazo lapinu pramintu E.Ševardnadze. E.Ševardnadzės asmenybe Interpolas susidomėjo 2000-ųjų balandį, kai Austrijos Interpolo darbuotojai ėmė tirti, kam priklauso Lichtenšteine įsikūrusi firma “SVD-Anstalt”.

Paaiškėjo, kad šios paslaptingosios firmos vienas iš vadovų yra gruzinas Davidas Sanikidzė, kurį Rusijos žiniasklaida ne sykį vadino “vor v zakone”.

D.Sanikidzė gimė 1946-aisiais Batumio mieste Gruzijoje. Tapęs įtakingu verslininku 1991-aisiais su Gruzijos vyriausybine delegacija buvo išvykęs į Vašingtoną. Tada, kaip teigia rusų žurnalistai, D.Sanikidzė vadovavo vienai Vienos investicinei kompanijai, dirbančiai lizingo sferoje bei viešbučių versle. D.Sanikidzė buvo generalinis direktorius.

1992-aisiais šis gruzinas jau buvo pažįstamas su Rusijos mafijos krikštatėviu laikomu Viačeslavu Ivankovu, pravarde Japončikas. JAV federalinis tyrimų biuras, nesėkmingai bandęs pasodinti į kalėjimą Japončiką, įrodinėja, kad D.Sanikidzė vienintelis turėjo teisę pasirašyti  Japončiko sąskaitas Šveicarijoje ir Lichtenšteine. “Wirtschafts Woche” teigimu, Japončikas gruzinui patikėdavo milijardines sumas.

Nors oficialiai D.Sanikidzė užsiėmė legaliu verslu, iš tiesų jis reketuodavo kolegas – neblogai besiverčiančius verslininkus. D.Sanikidzė kiekviena proga pabrėždavo, jog jis asmeniškai pažįstamas su Anatolijumi Čiubaisu, Jegoru Gaidaru, Borisu Jelcinu ir pačiu Eduardu Ševardnadze.

1996 metų liepos 11-ąją D.Sanikidzė nušautas Vienoje. Jo žudikai pasirodė esą iš Tarielo Onianio klano. Jie buvo sulaikyti Budapešte. Prancūzijos specialiųjų tarnybų žiniomis, T.Onianis telefonu ilgai kalbėdavosi su Italijos premjeru Silvijumi Berluskoniu.

Nuotraukoje: buvęs Gruzijos prezidentas Eduardas Ševardnadzė.

Parengta pagal Jurgeno Roto knygas.

2011.05.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.