Žinios iš Rusijos: „Baltijos šalyse toliau pažeidžiamos rusakalbių teisės”


REKA: pusė įstatyminių iniciatyvų kelia grėsmę interneto plėtrai Rusijoje

Rusijos elektroninės komunikacijos asociacija (REKA) atliko 2012–2013 m. kovą Valstybės Dūmai pateiktų įstatymo projektų, skirtų reguliuoti internetą veiklą, konteksto analizę. Ataskaitoje pažymima, kad minėtu laikotarpiu Valstybės Dūmą pasiekė 47 įstatymo projektai.

Ekspertų vertinimu, 49 proc. šių iniciatyvų turės neigiamą poveikį interneto veikimui, 23 proc. – teigiamą, o 28 proc. – turės mažai įtakos.

agentura.ru

Rusijos gynybos ministras nurodė gerinti Šiaurės laivyno infrastruktūrą

Rusijos gynybos ministras S. Šoigu vizito Vakarų karinėje apygardoje metu surengė darbinį pasitarimą aptarti infrastruktūros, skirtos Šiaurės laivyne dislokuotiems atominiams  povandeniniams laivams, perspektyvinį vystymą.

newsru.com

K. Kosačiovas: Baltijos šalyse toliau pažeidžiamos rusakalbių teisės

Balandžio 10 d. Valstybės Dūmos vyriausybės valandoje dalyvavo „Rossotrudničestvo“ vadovas Konstantinas Kosačiovas. Aptardamas organizacijos veiklą, K. Kosačiovas pabrėžė, kad toliau bus kovojama už tėvynainių teisę mokytis rusų kalbos ir kultūros Baltijos šalyse.

Vertindamas situaciją Baltijos regione, K. Kasačiovas pažymėjo, kad Baltijos šalyse nėra Rusijos mokslo ir kultūros centrų, o tai akivaizdžiai pažeidžia rusakalbių teises.

Interfaks

Nuo START įsigaliojimo JAV ir Rusijos branduolinis arsenalas  sumažėjo 203 branduolinėmis galvutėmis

JAV valstybės sekretorius Džonas Keris pareiškė, kad prieš trejus metus pasirašyta Rusijos–JAV strateginės puolamosios ginkluotės apribojimo sutartis (START) „veikia kaip laikrodis“ ir gali sudaryti sąlygas kitiems branduolinio ginklo mažinimo susitarimams.

J. Keris informavo, kad per šį laikotarpį abi šalys atliko 78 branduolinių objektų inspekcijas ir 4 tūkst. kartų apsikeitė informacija apie šaudmenų skaičių, buvimo vietą ir gabenimą.

JAV ir Rusija nuo START įsigaliojimo pradžios savo branduolinį arsenalą sumažino 203 branduolinėmis galvutėmis.

Laikraštis „Kommersant“ pažymi, kad, nepriklausomų ekspertų vertinimu, branduolinės ginkluotės sumažinimas nebuvo toks sėkmingas. „Nuo 2011 metų vasario mėnesio dvi svarbiausios branduolinės valstybės, kurių bendras branduolinių galvučių skaičius – beveik 10 tūkst. vienetų, galėjo sumažinti tik 203“, – laikraštis cituoja JAV ekspertą Hansą Kristenseną.

Be to, Rusija nuo 2011 metų vasario mėnesio padidino 35 vienetais raketų nešėjų skaičių, nors didžioji Rusijos turimų raketų nešėjų dalis (308) laikomos saugyklose.

Ekspertai atkreipia dėmesį į JAV pranašumą prieš Rusiją pagal naudojimui paruoštų branduolinių kovinių galvučių skaičių, šis skirtumas sudaro 300 vienetų. „Šis skirtumas verčia Rusiją vis didesniu kovinių galvučių skaičiumi apginkluoti kiekvieną raketą ir skelbti paranoiškus pareiškimus apie galimą START sutarties nutraukimą“, – teigia H. Kristensenas.

kommersant.ru

NVS šalių štabų viršininkai suderino 2014 metų bendradarbiavimo planą

Balandžio 10 dieną Maskvoje susirinkę Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalių ginkluotųjų pajėgų (GP) generalinių štabų (GŠ) viršininkai suderino 2014 metais organizuojamų renginių planą, pranešė Rusijos GŠ viršininkas armijos generolas Valerijus Gerasimovas. Jis informavo, kad NVS šalių GP štabų viršininkų komiteto posėdyje buvo aptarti įvairūs karinio bendradarbiavimo klausimai, kurie bus pateikti tvirtinti birželio 5 dieną Minske susirinkusiai NVS šalių gynybos ministrų tarybai.

V. Gerasimovas informavo, kad komiteto posėdyje buvo pranešta apie darbų eigą kuriant bendrą NVS šalių ryšių ir GP automatizacijos sistemą, aptarti GP topogeodezinio ir navigacinio aprūpinimo klausimai.

Interfaks

Maskva nepastebi JAV PRG Europoje sistemos grėsmės Rusijai mažėjimo ženklų

Informacijos šaltinyje cituojamas Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kuris teigia, kad Europoje kuriamos priešraketinės gynybos (PRG) 4-ojo etapo įgyvendinimo atidėjimas nemažina grėsmės Rusijos saugumui.

Taip pat, ministro teigimu, PRG kūrimo Europoje faktas gali būti traktuotinas kaip politinių įsipareigojimų, įtvirtintų NATO–Rusijos taryboje, nevykdymas. Be to, Rusijos ministras teigė, kad Rusijai nepakanka vien tik politinių ir juridinių garantijų – reikalingi aiškūs įrodymai, kad kuriama PRG sistema nėra nukreipta prieš Rusiją ir kad jos tikslai yra pirminiai.

 ria.ru

Rusija teigiamai vertina naujos Gruzijos vyriausybės pragmatizmą

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu televizijos kanalui RTVi pareiškė, kad Rusija teigiamai vertina naujosios Gruzijos vyriausybės, vadovaujamos Bidzinos Ivanišvilio, santykių su Maskva pragmatizmą.

„Jeigu ne 2008 metų rugpjūčio mėnesio avantiūra“, mes galėtume dar labiau išplėsti mūsų bendradarbiavimo santykius, sakė Rusijos diplomatas. S. Lavrovas akcentavo, kad Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės pripažinimo klausimas Rusijos nebus revizuotas.

ng.ru   

Daugiau nei pusė Rusijos gyventojų po 2018 metų norėtų naujo prezidento

„Levada centr“ kovo mėnesį atlikto sociologinio tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė (55 proc.) šalies gyventojų norėtų, kad 2018 metais valstybei vadovautų naujas žmogus. Prezidento Vladimiro Putino perrinkimui pritartų tik 22 proc. apklaustųjų, o ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo dar vienai prezidento kadencijai – 8 proc.

Rusijos žmonėms nėra būtina, kad naujasis prezidentas būtų iš kitos politinės partijos, tiesiog užtenka, kad jis būtų naujas žmogus, teigė „Levada centr“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Graždankinas.

„Levada centr“ nuo 2010 metų seka V. Putino ir D. Medvedevo vertinimus ir pastebi beveik paralelinį abiejų politikų vertinimo rodiklių prastėjimą, nors V. Putino vertinimas ir išlieka šiek tiek aukštesnis.

newsru.com

2013.04.15 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *