Žinomai Prancūzijos žurnalistei ir rašytojai liepta išvykti iš Rusijos


Kaip praneša užsienio spauda, garsi Prancūzijos žurnalistė ir rašytoja Ana Niva priversta išvykti iš Rusijos. Socialiniame “Facebook” tinkle scenaristas Andrėjus Dmitrijevas pranešė, kad į viešbučio kambarį, kuriame gyveno prancūzė A.Niva, įsiveržė vyrai, prisistatę Rusijos migracijos departamento atstovais. Jie išsivežė A.Nivą į departamentą, kur Prancūzijos pilietei buvo pareikšti oficialūs kaltinimai, esą ji pažeidė galiojančius Rusijos įstatymus.

Konkrečiau buvo pasakyta, kad ji pažeidė vizų galiojimo įstatymą. Remiantis scenaristo A.Dmitrijevo tvirtinimu, prancūzė demagogiškai apkaltinta tuo, kad turėjo Darbo vizą (ji rašo knygą apie Rusiją), o iš tiesų, vietoj to, kad rašytų knygą, ėmė susitikinėti su Rusijos opozicija, reikalaujančia premjero Vladimiro Putino pasitraukimo iš politinio šalies gyvenimo. Prancūzė A.Niva iš tiesų buvo susitikusi su kai kuriais partijos “Jabloko” atstovais regionuose.

Prancūzė A.Niva išgarsėjo savo knyga “Prakeiktas karas”, kurioje pasakojama apie čečėnų moterų pergyvenimus. Paskutiniuoju metu ji dirbo kai kurių įtakingų Prancūzijos leidinių korespondente Rusijoje. Tačiau Rusijos valdžia liepė jai kuo greičiau išvykti iš šalies.

Nuotraukoje: pranūzų žurnalistė ir rašytoja Ana Niva, deportuota iš Rusijos vien dėl to, kad susitiko su Vladimiro Putino oponentais.

2012.02.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.