Žlugo britų kelionių agentūra „Thomas Cook“


Jungtinės Karalystės (JK) kelionių agentūra „Thomas Cook“ pirmadienį paskelbė bankrotą, nepavykus pasiekti paskutinės minutės susitarimo su investuotojais.
 
JK Vyriausybė dabar turės parskraidinti namo 150 tūkst. atostogaujančių britų, kuriems keliones į šiltuosius kraštus suorganizavo „Thomas Cook“.
 
1841 m. įkurtas kelionių organizatorius karštligiškai ieškojo privačių investuotojų, kurie galėtų skirti 200 mln. svarų sterlingų, išgelbėsiančių bendrovę nuo likvidacijos.
 
„Nepaisant pastangų, šios diskusijos neatnešė susitarimo tarp bendrovės akcininkų ir naujų investuotojų. Taigi, bendrovės valdyba padarė išvadą, kad nėra kitos galimybės, kaip tik imtis veiksmų likvidacijai pradėti“, – teigiama „Thomas Cook“ pranešime.
 
Savo ruožtu Vyriausybė tvirtino jau išsinuomavusi lėktuvus, kurie namo parskraidins apie 150 tūkst. į atostogas išskridusių „Thomas Cook“ klientų. Didžiulė operacija prasidės jau pirmadienį.
 
„Po „Thomas Cook“ žlugimo ir visų bendrovės skrydžių atšaukimo, susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas paskelbė, kad Vyriausybė ir JK civilinės aviacijos tarnyba išsinuomavo dešimtis lėktuvų, kuriais nemokamai parskraidins klientus namo“, – sakoma kitame pranešime, kuriame šis planas vadinamas didžiausia britų sugrąžinimo operacija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
 
„Visi keleiviai, šiuo metu skrendantys su „Thomas Cook“, kurių grįžimo į JK skrydžiai yra numatyti per artimiausias 2 savaites, bus sugrąžinti namo kiek įmanoma arčiau jų numatytos grįžimo datos“, – teigiama pranešime.
 
„Thomas Cook“ generalinis direktorius Peteris Fankhauseris įvykį pavadino „didžiai liūdna diena“.
 
„Aš ir kiti valdybos nariai dėl to, kad mums nepavyko, labai apgailestaujame. Tai yra didžiai liūdna diena bendrovei, kuri buvo pirmoji, pasiūliusi visą kelionės paketą, ir leidusi milijonams žmonių visame pasaulyje keliauti“, – teigė P. Fankhauseris.
 
„Thomas Cook“ žlugimas taip pat paliko be darbo 22 tūkst. bendrovės darbuotojų visame pasaulyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.23; 08:00
print