Žurnalistai sėkmingai sekė Šveicarijos specialiųjų tarnybų vadovą


Šveicarijos laikraščio Wochenzeitung žurnalistai nusprendė pasikeisti vietomis su specialiosiomis tarnybomis ir ėmė sekti Šveicarijos Federacinės žvalgybos tarnybos vadovą Markusą Zeilerį, praneša Vokietijos leidinys Stern.

Keletą savaičių du laikraščio redaktoriai Dominykas Grossas ir Žanas Giratas sekiojo M.Zeileriui iš paskos, ir jiems pasisekė atskleisti „paties svarbiausia Šveicarijos agento“ gyvenimą. 

Antai žurnalistai, naudodamiesi grynai teisėtomis priemonėmis, sužinojo, kur gyvena svarbiausias šalies žvalgas, kur yra jo jachta, apie jo automobilius, algą ir dienotvarkę. Smulkiai dokumentuotą informaciją žurnalistai išklojo specialiai atidarytame portale.

Pretekstas surengti akciją, nors ji ir buvo pagardinta svaria porcija humoro, buvo iš tikrųjų rimtas, pažymi leidinys. Straipsnyje, pasakojančiame apie M.Zeilerio sekimą, žurnalistai paaiškino, jog „norėjo sužinoti, kokios informacijos galima gauti apie žmogų, ir dar taip, kad jis nesužinotų, jog yra sekamas“. Būtent tokį prevencinio ir visuotinio sekimo metodą „naudoja specialiosios tarnybos, ir mes panūdome pritaikyti jį žvalgui numeris vienas“, rašo D.Grossas ir Ž.Giratas.

Šiame fone, priduria Stern, redakcija Wochenzeitung neištvėrė nesurengusi laikraščiui rinkiminės kampanijos. Antai su profesionalių aktorių pagalba buvo nufilmuotas suvaidintas vaizdelis, kuriame neva tai leidinio savininkas siūlo M.Zeileriui nusipirkti visą laikraščio tiražą – 60 tūkstančių egzempliorių po 16 frankų už vieną.

Šaltinis: Stern

2013.12.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.