Žvalgybos enciklopedija: agentas, kuriam nepavyko „išsukti“ VFR prezidento sekretorės


Hansas Joachimas Tidgė Vakarų Vokietijos žvalgas, 1985 metais pabėgęs į VDR.

Būdamas aukštas Vakarų Vokietijos kontržvalgybos tarnybos BFW bendradarbis, specializavosi būtent šnipų iš VDR gaudyme. Jis dirbo žvalgyboje nuo 1966 metų.

Kolegos pastebėjo amžinai prislėgtą jo nuotaiką, alkoholizmą, dideles skolas ir nesugebėjimą įveikti gyvenimo nesklandumų. 

1982 metų liepą žuvo jo žmona Uta, nukritusi nuo laiptų jų namuose Kelne. Dukros mėgavosi narkotikais (iš pradžių buvo nuspręsta, kad žmona mirė dėl nelaimingo atsitikimo, bet Tidgei pabėgus į Rytus, Kelno prokuratūra nusprendė peržiūrėti bylą, ar čia negali būti blogų kėslų).

Nepaisant visų savo problemų ir trūkumų, Tidgė vis dėlto sugebėjo sudominti Rytų Vokietijos žvalgybą turima informacija. Jis išdavė mažiausiai du BFW agentus, veikusius VDR teritorijoje, ir perspėjo bent jau tris VFR veikusius VDR agentus, kad gresia pavojus būti demaskuotiems.

Bet Tidgei nepavyko išsukti Margaretos Koch, sekretorės iš VFR prezidento Richardo fon Veicekerio (Richard von Weizsecker) administracijos. Maždaug tuo laiku, kai jis pabėgo į VDR, ji buvo suimta ir apkaltinta šnipinėjimu.

2014.01.09; 06:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *