Žvalgybos enciklopedija: štabo seržantas, slėpęs nuoskaudas


Devisas Allenas D – buvęs JAV KOP kariškis, pasiūlęs rusams slaptos medžiagos apie Amerikos oro ir kosminės žvalgybos programas, taip pat ir elektronines bei infraraudonąsias technologijas.

Devisas Allenas, ištarnavęs KOP dešimt metų, prieidavo prie slaptos informacijos. Jis buvo atleistas iš ginkluotųjų pajėgų 1984 metais už blogą darbą, užslėpė nuoskaudą ir nusprendė atkeršyti, pasiūlęs savo paslaugas rusams.

Ir nors valdžia neviešino žinių apie tai, kaip ji pirmą kartą sužinojo apie jo išdavystę, matyt, lemiamą vaidmenį atliko pasiklausymo įrenginiai, įtaisyti sovietų diplomatinėje atstovybėje.

Tuo momentu, kai skambino į ten, Devisas dirbo techniniu laborantu korporacijoje "Ford Aerospace& Communications Corp" Palo-Altoje, Kalifornijos valstijoje.

Kai Devisas Allenas paskambino į sovietų pasiuntinybę San Franciske, jo skambutį perėmė Amerikos kontržvalgybos elektroninio pasiklausymo tarnyba.

1986-ųjų metų spalį FTB bendradarbis, apsimetęs rusu, paskambino Devisui ir susitarė susitikti.

Vėliau FTB pareiškė, kad Devisas suteikė „agentui“ detalios žodinės informacijos ir davė ranka pieštą slapto oro žvalgybos įrenginio piešinį.

Be to, jis pranešė, kad gavo medžiagas 1983–1984 metais, kai tarnavo JAV oro bazėje Reino–Maino teritorijoje Vakarų Vokietijoje.

Devisas buvo suimtas su įkalčiais perduodant medžiagas, patrauktas į teismą kaltinant šnipinėjimu ir nuteistas penkerius metus kalėti.

2013.07.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *