video_cip

WikiLeaks paskelbė tūkstančius konfidencialių dokumentų, kurie byloja, kaip amerikiečių diplomatai iš tiesų žvelgia į kai kuriuos Vokietijos, Italijos ar Rusijos politikus. Žinoma, pasaulio didieji apsimeta, jog nieko rimto neįvyko. Bet juk skandalas – milžiniškas. Visuomenė akivaizdžiai pamatė, kaip didžiojoje politikoje grubiai taikomi dvigubi standartai.

Beje, Lietuva – ne išimtis. Tad kokias išvadas remiantis WikiLeaks informacija galima padaryti, pavyzdžiui, apie mūsų Seimo NSGK pirmininko Arvydo Anušausko, URM vadovo Audroniaus Ažubalio ar buvusio VSD direktoriaus Mečio Laurinkaus veiklą? Kaip atrodo Lietuvos Generalinė prokuratūra, įsileidusi Rusijos žvalgybos atstovus, Lietuvos kariai, patruliuojantys Afganistano smėlynuose, ar lietuviškieji politikai, palaiminę finansines aferas dėl Vilniaus metro, Vilniaus stadiono ar Gugenheimo stadiono? Kokių žingsnių nūnai nenori prisiminti šiandieninė konservatorių vadovybė, kritikuodama savo oponentus dėl Leo LT projekto?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – buvęs Seimo NSGK pirmininkas, Tautos Ateities Forumo lyderis Algimantas Matulevičius. Dr. A.Matulevičius  kviečia  paremti  jo vadovaujamos organizacijos  planus rengiant referendumą. O referendumas aktualus: ir dėl Seimo narių skaičiaus, ir dėl galimybės rinkėjams atšaukti prasižengusį parlamentarą, ir dėl pensijų neliečiamumo…

Continue reading „Kokių priekaištų nusipelnė A.Anušauskas, A.Ažubalis ir M.Laurinkus”

Zemaitis_sesija

Am­ba­sa­do­riaus Al­gir­do Že­mai­čio nuo­pel­nai Lie­tu­vai yra ge­rai ži­no­mi. Daug me­tų jis už­ėmė va­do­vau­jan­čias pa­rei­gas įvai­rio­se krikš­čio­niš­ko­se or­ga­ni­za­ci­jo­se. Jau nuo 1970 me­tų jo biog­ra­fi­ja pa­teik­ta 1899 me­tais įsteig­tos „Mar­quis“ lei­dyk­los ži­ny­ne „Who’s Who in the World“ („Kas yra kas pa­sau­ly­je“).  A. Že­mai­tis stu­di­ja­vo po­li­ti­nius moks­lus Bo­nos uni­ver­si­te­te Vo­kie­ti­jo­je ir Oks­for­do uni­ver­si­te­te An­gli­jo­je, čia jam bu­vo su­teik­ti ba­ka­lau­ro ir ma­gist­ro laips­niai.

1959–1968 me­tais ėjo at­sa­kin­gas pa­rei­gas JAV pri­va­čio­je pra­mo­nė­je ir JAV Vals­ty­bės de­par­ta­men­te,  1968–1992 bu­vo at­sa­kin­gas už Pa­sau­li­nės mais­to ir že­mės ūkio or­ga­ni­za­ci­jos (FAO), įsi­kū­ru­sios Ro­mo­je, že­mės ūkio pro­gra­mas be­si­vys­tan­čio­se vals­ty­bė­se ir tre­jus me­tus bu­vo šios or­ga­ni­za­ci­jos at­sto­vas ir tu­rė­jo am­ba­sa­do­riaus ran­gą Pie­tų Su­da­ne. 1992 me­tais Lie­tu­vos vy­riau­sy­bei pa­pra­šius, A. Že­mai­tis, dar ne­su­lau­kęs pen­si­nio am­žiaus, iš šių pa­rei­gų at­si­sta­ty­di­no ir su­ti­ko Lie­tu­vai dirb­ti už ket­vir­tadalį iki tol gau­to at­ly­gi­ni­mo.

Continue reading „Ar Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje kas nors pa­si­kei­tė?”

medvedev_putin

Stengiuose nepraleisti nė vienos pirmadieniais per LRT transliuojamų diskusijų “Tarp Rytų ir Vakarų”. Taip nutiko ir vasario 22-ąją. Tądien itin atidžiai klausiausi LRT laidos, kuriai vadovavo žurnalistas Rimgaudas Geleževičius. Mat pati tema buvo verta išskirtinio dėmesio. Kas gali būti įdomiau ir prasmingiau už domėjimąsi sudėtingais Rusijos – Lietuvos tarpusavio santykiais?! Negaliu sakyti, jog laida buvo neįdomi. Rimgaudas Geleževičius su politologais Nerijumi Maliukevičiumi, Kęstučiu Girniumi ir Vilniaus Universiteto profesoriumi Povilu Gyliu ginčijosi, ar mandagus, korektiškas Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo laiškas mūsų prezidentei Daliai Grybauskaitei byloja apie atšylančius Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykius. Laidos vedėjas R.Geleževičius pripažino, jog “esama svarbių slinkčių Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykiuose, kurie buvo sudėtingi visą nepriklausomybės laikotarpį, o pastaraisiais metais – net smarkokai atvėso”. Laidos vedėjas teiravosi: ar naujosios tendencijos – realios, ilgalaikės?

Continue reading „Paskutinioji Rimgaudo Geleževičiaus laida “Tarp Rytų ir Vakarų” – tendencinga”