rusija_chotoskij

Lapkričio 16-17 dienomis Rusijos sostinėje Maskvoje ir kai kuriuose kituose Rusijos bei Ukrainos miestuose buvo minimos prieš metus nužudyto žymaus antifašistų lyderio Ivano Chotorskio, žinomo Kostolomo slapyvardžiu, mirties metinės. Lapkričio 16 dieną pagerbti I.Chotorskio atminimo prie jo kapo atvyko keli šimtai žmonių – buvę bendražygiai antifašistai, žmogaus teisių gynėjai, opozicinių jėgų aktyvistai.

Prie I.Chotorskio kapo atvyko ir žymūs opozicijos veikėjai: „Jabloko“ partijos vadovas S.Mitrochinas, judėjimo ,,Pirmyn“ koordinatorius, istorikas I.Budraitskis, žurnalistė ir dainininkė N.Boltianskaja, žurnalistas V.Kara-Murza, buvęs FSB pulkininkas, advokatas M.Trepaškinas, pogrindinės nacionalbolševikų partijos lyderis E.Limonovas, žymus dvasininkas, žmogaus teisių gynėjas G.Jakuninas.

Continue reading „Kas nužudė Rusijos antifašistų lyderį Ivaną Chotorskį?”

kurjer_litovskij_1

Rugsėjo 13 – 14 dienomis Vilniuje buvo surengta dėmesio verta tarptautinė konferencija. Omenyje turiu Pasaulinės rusų spaudos asociacijos (PRSA) posėdį, į kurį susirinko rusakalbės žiniasklaidos vadovai ir vyriausieji redaktoriai daugiau nei iš 20-ies šalių.

Mums, lietuviams, žinoma, pirmiausiai turėtų rūpėti, ar didėja rusų kalba leidžiamos žiniasklaidos įtaka Baltijos šalyse. Neišskiriant nei spausdintų leidinių, nei televizijų, nei radijo laidų. Taip pat ne mažiau svarbus klausimas: kokia gi iš tiesų toji rusakalbės žiniasklaidos įtaka? Sakykim, kaip derėtų traktuoti Lietuvoje rusų kalba leidžiamus populiarius savaitraščius? Kaip draugus ar kaip oponentus?

Continue reading „Lietuvoje rusų kalba leidžiami leidiniai – draugai, konkurentai ar nesutaikomi oponentai?”