vytenis_povilas_andriukaitis

Netrukus Lietuvos knygynuose pasirodys nauja knyga „Lietuviškas imunitetas: Vytenio Povilo Andriukaičio gyvenimo interviu; Bausmė be nusikaltimo“. Joje spausdinamas Ingos Liutkevičienės, žinomos žurnalistės ir daugelio populiarių knygų autorės, didelis interviu su politiku Vyteniu Povilu Andriukaičiu, jo gyvenimo ir veiklos bendrakeleivių įspūdžiai ir vertinimai („Lietuviškas imunitetas“) bei politiko tėvo Alfonso Andriukaičio atsiminimai iš tremties („Bausmė be nusikaltimo“), spausdinami pirmą kartą.

Knygoje pateikiama daug nuotraukų, retų dokumentų, kitų šaltinių, grindžiančių teiginius. V. P. Andriukaičio apmąstymai ir vertinimai, dažnai kontroversiški ir raiškūs, knygos visumoje iškyla kartu su dramatišku šeimos ir giminės likimu sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis. Seimo nariui Vyteniui Povilui Andriukaičiui teko atsakyti ir į nepatogius knygos autorės klausimus.

Continue reading „Knygoje apie V.P.Andriukaitį – atviri pokalbiai ir neskelbti faktai”

video_cip

Jau 19-ąjį kartą prisiminėme gūdžią 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, dar sykį pagerbėme  žuvusiųjų atminimą, iškilmingame Seimo posėdyje vėl klausėmės pasvarstymų, ką per praėjusius du dešimtmečius gero bei blogo nuveikėme. Tačiau net ir šiandien Lietuva negali pasidžiaugti, jog visi agresijos kaltininkai nubausti, jog visos tos lemtingos nakties paslaptys išnarpliotos, išaiškintos, ištirtos. Na kad ir mįslinga tuometinio premjero Alberto Šimėno dingimo istorija.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – buvęs aukšto rango VSD pareigūnas Danas Arlauskas. Jis pateikia savąją versiją, kodėl ir kur lemtingomis valandomis buvo prapuolęs ministras pirmininkas. Artimiausiu metu Slaptai.lt taip pat pateiks buvusio VSD pareigūno D.Arlausko požiūrį į Lietuvoje kilusį slaptųjų CŽV kalėjimų skandalą, tikrąsias VSD generalinio direktoriaus Povilo Malakausko atleidimo priežastis bei šiandieninio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto veiklą.

Continue reading „Kur lemtingąją Sausio 13-ąją prapuolė premjeras Albertas Šimėnas?”

simenas_albertas

Eglynas, į kurį atvežė buvęs partizanas Jonas Kadžionis, niekuo neišsiskyrė nuo kitų Anykščių krašto miškų. Tamsus, drėgnas, gūdus. Aplink – jokių žmogaus buvimo pėdsakų. Nei batų įspaudų, nei automobilių vėžių, nei šiukšlių. Atrodė, kad žmogus į šiuos bruzgynus nebus kojos kėlęs daugelį metų. Ir vis dėlto buvęs miško brolis paprašė surasti “kažkur visai arti” iškastą bunkerį. Beje, iškastą neseniai – dar šių metų pavasarį. Nuoširdžiai ieškojau, atidžiai žvalgiausi, bet nieko įtartino nepastebėjau. Tada žalios maskuojamosios spalvos drabužius dėvintis J.Kadžionis pasilenkė prie pat mano kojų ir vikriu rankų judesiu pakėlė žeminės dangtį. Pasirodo, stovėjau prie pat angos, vedančios į žeminę. Bet žeminės – nemačiau. Ji buvo sumaniai užmaskuota.

Pirmasis į bunkerį įsirangė J.Kadžionis – Bėda. Uždegė prožektorių. Tada pakvietė vidun ir mane. Įsliuogiau. Įspūdis – slogus. Drėgna, tamsu, ankšta. Lubos tokios žemos, kad atsistoti – neįmanoma. Galima tik keturiomis ropoti. Jau po kelerių minučių norėjosi kuo greičiau išlįsti į viršų ir įkvėpti gaivaus miško oro.

Continue reading „Apie buvusio partizano Jono Kadžionio ir buvusio premjero Alberto Šimėno pensiją”