Seimo narė Aušra Maldeikienė. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Nors šių metų liepą turėtų įsigalioti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, Seimo narė Aušra Maldeikienė sako, kad kol kas neaišku, kaip realiai veiks pertvarkyta sistema.

„Deja, priešingai, nei nuolat kartoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ryšių su visuomene specialistai, vaiko teisių apsaugos sistemos ilgamečiai darbuotojai tvirtina, kad tokiai didelei reformai nėra tinkamai pasiruošta, ji vykdoma labai skubotai, neturint poįstatyminių aktų, neišsprendus funkcijų pasidalinimo tarp centrinės institucijos ir savivaldos, negalvojant apie pasekmes vaikui, kurio interesams, sakoma, atstovaujama“, – sako parlamentarė.

Nors pernai rugsėjo pabaigoje priimtame įstatyme akcentuotas vaikas, bet realiai dėmesys koncentruojamas, anot jos, į institucinę pertvarką, kuri tarsi savaime turėtų garantuoti vaiko gerovę. „Kita vertus, nors Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktoje pertvarkos programoje buvo akcentuotas administracinės naštos mažėjimas, dabar, priešingai, biurokratinis aparatas didinamas: kuriami nauji struktūriniai padaliniai regionuose su dviem vadovų pareigybėmis ir komunikacijos specialistu, o skyriams numatomi tik vienas ar du darbuotojai“, – pastebi A. Maldeikienė.

Jos teigimu, kol kas neaiškus ir darbų pasidalijimas tarp savivaldos bei centrinės institucijos, neapibrėžtas mobilios komandos darbas ir jos komunikavimas su atvejo vadybininku ir pačia savivaldybe. 

Vaikai ant ledo lyčių. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Dar blogiau tai, kad teisiškai nesureguliuoti savivaldos ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus santykiai: pastarasis, nors ir nepavaldus savivaldai, rašys teikimą savivaldybės administracijos direktoriui dėl laikinosios globos nustatymo vaikui, ir, nors savivaldybės administracijos direktorius tiesiogiai sprendimo priėmime nedalyvaus, vis dėlto, jeigu paaiškės, kad sprendimas dėl vaiko laikinosios globos nustatymo buvo netinkamas, būtent jam teks atsakomybė ir žalos atlyginimas“, – sako A. Maldeikienė.

Taigi bent kol kas situacija parlamentarei atrodo tragikomiškai. „Sprendimą dėl vaiko paėmimo priima Vaiko teisių apsaugos skyrius, įsakymą pasirašo savivaldybės administracijos direktorius, globos priežiūrą vykdys neaišku kas (gal pats Vaiko teisių apsaugos skyrius, o gal savivaldybė), o jau globos panaikinimo klausimą vėl spręs Vaiko teisių apsaugos skyrius“, – sako Seimo narė.

Kol kas jai neaiškus ir finansavimo klausimas. „Savivaldybės šiuo metu jau teikia taryboms tvirtinti rajonų 2018 metų biudžetus, kuriuose lėšos įstatyme numatytiems darbams nėra numatytos“, – sako A. Maldeikienė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.31; 03:30

Lietuvos laivybos bendrovės tarptautiniais reisais jūra vykstantiems keleiviams galės pasiūlyti pigesnių bilietų, kurie bus parduodami iš anksto be galimybės grąžinti. Galimybę parduoti negrąžintinus bilietus numato susisiekimo ministro įsakymu pakeistos Keleivių ir bagažo vežimo jūra taisyklės.

Pagal ankstesnes minėtų taisyklių nuostatas laivybos kompanijos, vežančios keleivius Lietuvos Respublikoje įregistruotais laivais, neturėjo teisės parduoti negrąžintinų bilietų. Atsižvelgdamos į riziką, kad dalis bilietų gali būti grąžinta likus kelioms dienoms iki reiso, bendrovės nustatydavo aukštesnes bilietų kainas.

Iš anksto parduodami negrąžintini bilietai laivybos bendrovėms leis užtikrinti, kad laivo reisas, atėjus jo laikui, nebus nuostolingas, o keleiviai galės įsigyti pigesnių bilietų.

Nuo šiol bilietų pardavimas kelionėms laivais bus reglamentuotas panašiai kaip ir kelionėms sausumos transportu.

Keičiant Keleivių ir bagažo vežimo jūra taisykles atsisakyta ir kitų nebeaktualių ir perteklinių reikalavimų, sumažinta administracinė našta laivybos verslui.

Informacijos šaltinis – LR Susisiekimo ministerija.

2017.03.30; 06:28