Teatro ir kino aktorius Vytautas Paukštė švenčia devyniasdešimties metų jubiliejų. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino teatro ir kino aktorių Vytautą Paukštę, liepos 2-ąją švenčiantį devyniasdešimties metų jubiliejų.
 
„Esate vienas iškiliausių, publikos labiausiai mylimų šalies aktorių, savuoju talentu įprasminusių daug reikšmingų ir monumentalių vaidmenų. Ryški, nepaprastai gili Jūsų kūryba daugiau nei penkis dešimtmečius skleidėsi tiek teatro scenose, tiek kino aikštelėse – visą šį laiką stebėjome ne tik išskirtinę aktorinę meistrystę, bet ir žmogiškosios išminties pavyzdį. Jūsų sukurti vaidmenys jau yra tapę neatsiejama Lietuvos kinematografijos ir teatro aukso fondo dalimi“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.
 
Prezidentas padėkojo aktoriui už neišsenkantį kūrybinės ir gyvenimiškosios prasmės šaltinį, iš kurio įkvėpimo semiasi ir semsis ištisos Lietuvos žiūrovų ir aktorių kartos, palinkėjo jam sveikatos, stiprybės ir gyvenimo pilnatvės.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.07.03; 07:15

Aktorius Regimantas Adomaitis. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Aktorius Regimantas Adomaitis. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Eidamas 85-uosius mirė Lietuvos aktorius Regimantas Adomaitis. Liūdną žinią LRT.lt patvirtino teatrologė Daiva Šabasevičienė.
 
Regimantas Adomaitis (gimė 1937 m. sausio 31 d. Šiauliuose) buvo žymus Lietuvos aktorius, vaidinęs kine ir teatre, sukūręs daugybę vaidmenų. 1962–1963 m. aktorius dirbo Kapsuko dramos teatre, 1963–1967 m. Kauno valstybiniame akademiniame dramos teatre. Nuo 1967 m. – Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius.
 
2014 m. R. Adomaičiui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
 
Teatre R. Adomaičiui teko vaidinti Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“, Vinco Krėvės „Skirgaila“, Alberto Camus „Kaligula“. Įspūdingi ir vaidmenys kine – režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filme „Niekas nenorėjo mirti“, Arūno Žebriūno „Velnio nuotaka“, Almanto Grikevičiaus „Sodybų tuštėjimo metas“ ir kt.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.06.20; 15:32

Jeanas Paulis Belmondo. EPA – ELTA nuotr.

Būdamas 88 metų savo namuose Paryžiuje mirė aktorius Jeanas Paulis Belmondo, viena didžiausių pokario Prancūzijos kino žvaigždžių, kurio charizmatiška šypsena švietė ekrane pusę šimtmečio, pranešė jo šeima.
 
J. P. Belmondo, pirmą kartą išgarsėjęs su prancūzų „Naujosios bangos“ kino judėjimo filmais, pavyzdžiui, Jeano Luco Godard’o „Iki paskutinio atodūrio“ („Breathless“), paskui tapęs visiems žinomas ir savas, suvaidino 80-yje įvairaus žanro filmų, įskaitant komedijas ir trilerius.
 
„Jis kurį laiką buvo labai pavargęs. Mirė taikiai“, – sakoma šeimos pranešime, kurį AFP agentūrai atsiuntė J. P. Belmondo advokatas Michelis Godest’as.
 
J. P. Belmondo, gimė 1933 m. balandžio 9 d. turtingame Paryžiaus Neuilly-sur-Seine priemiestyje, užaugo menininkų šeimoje. Jo tėvas buvo žinomas skulptorius. J. P. Belmondo nesisekė mokykloje, bet sekėsi boksas, aktoriaus karjerą jis pradėjo teatre prieš imdamasis kino karjeros, kuri truko pusę amžiaus, į jo filmus buvo parduota 130 mln. bilietų. Prancūzijoje žinomas kaip „Bebel“, J. P. Belmondo dažnai buvo vadinamas „Le Magnifique“ („Puikiuoju“), pagal praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio slaptojo agento satyrą, kurioje vaidino. „Jis visada bus Puikusis“, – tviteryje parašė prezidentas Emmanuelis Macronas. Pavadinęs J. P. Belmondo „nacionaliniu lobiu“, E. Macronas pridūrė: „Mes visi jame atpažindavome save“.
 
„Spinduliuojantis, talentingas … ir iki kaulų smegenų prancūzas“
 
Buvęs prezidentas Francois Hollande’as sakė, kad „kiekvienas būtų norėję būti jo draugas“, o buvęs premjeras Manuelis Vallsas pavadino J. P. Belmondo „nuostabiu, spinduliuojančiu, talentingu (…) ir iki kaulų smegenų prancūzu“.
 
Daugelis kitų, įskaitant politikus ir kino gerbėjus visame pasaulyje, taip pat pagerbė J. P. Belmondo socialinėje žiniasklaidoje. „Neįmanoma nepajausti, kad tai yra eros pabaiga“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė nacionalinė Urugvajaus kino biblioteka. „Pasaulis gedi kino paminklo“, – taip pat tviteryje parašė gerbėjas iš Italijos Peteris Patti.
 
J. P. Belmondo dirbo ne tik su J. L. Godard’u, bet ir kitais garsiais prancūzų režisieriais, įskaitant Francois Truffaut, Alainą Resnais, Louis Malle ir Jeaną Pierre’ą Melville’į. Vėliau jis ėmėsi kino gamybos ir grįžo prie pirmosios meilės – teatro. J. P. Belmondo vaidybinė karjera nutrūko 2001 metais, kai po insulto filmavimo aikštelėje jis liko neįgalus.
 
1988 metais jis pelnė aukščiausią Prancūzijos kino apdovanojimą „Cezarį“ už vaidmenį filme „Pagrobto vaiko maršrutas“, bet jo nepriėmė, taip pat garbės „Cezarį“ 2017 metais. Daugelis jo filmų tapo tarptautiniais hitais, o žurnalas „Time“ 1964 metais paskelbė J. P. Belmondo šiuolaikinės Prancūzijos veidu. Jis pelnė keletą apdovanojimų už viso gyvenimo nuopelnus, 2010 metais iš Los Andželo kino kritikų asociacijos, 2011 metais Kanų kino festivalyje, 2016 metais Venecijos festivalyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.07; 05:25

Teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius. Panevėžio J. Miltinio teatro nuotr.

Šeštadienį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras kviečia atsisveikinti ir į paskutinę kelionę palydėti pernai lapkričio 23 d. mirusį iškilų menininką, užburiančios charizmos ir išskirtinio talento aktorių, ištikimą J. Miltinio bendražygį, dosnios širdies ir linksmo būdo kolegą Algirdą Paulavičių.
 
Aktorius, kurio kūrybinėje biografijoje – per 100 vaidmenų teatre ir kine, po sunkios ligos mirė sulaukęs 77-erių. 2013 m. A. Paulavičius buvo išrinktas labiausiai nusipelniusiu panevėžiečiu kultūros srityje – už indėlį į Panevėžio teatro meno kultūrą, visos Lietuvos teatro simboliais tapusius vaidmenis bei miesto garsinimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.07; 00:05

Armenas Džigarchanianas. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Eidamas 86-uosius metus šeštadienį mirė Rusijos aktorius Armenas Džigarchanianas. Vyro gyvybė užgeso Maskvoje, praneša lrytas.lt, remdamasis starhit.ru.
 
Garsus aktorius kelerius metus sirgo sunkia širdies liga.
 
Gydytojai teigia, kad A. Džigarchanianas turėjo problemų ir su inkstais. Pastaruoju metu A.Džigarchanianas skundėsi prasta sveikata. 2018-aisiais jis buvo patyręs širdies smūgį, po kurio aktorius paniro į komą. Tačiau po kurio laiko jis vėl buvo atsitiesęs.
 
Dėl širdies problemų ligoninėje jis buvo atsidūręs ir praėjusios vasaros pradžioje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.14; 17:25
karcev_roman

Jūs negalite praleisti šio pasirodymo, šio nuostabaus įvykio! Tai – unikalus įvykis Lietuvoje! Tai šventė, kuri suteiks Jums šilumos ir optimizmo daugeliui metų!

Nuostabus, visų mylimas ir gerbiamas, niekada nepailstantis humoristas Roman Karcev rengia pasirodymą lapkričio 5 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje su savo pačia geriausia programa – „Gimęs Odesoje…“. Pasirodymo išvakarėse Jums pateikiamas interviu su didžiu artistu ir aktoriumi.

Apie savo kilmę Romanas Karcevas kalba taip: mano mama buvo žydė – komunistė, tėtis – žydas – futbolininkas. Tėtis – iš tikros moldavų, kaimiečių šeimos. Mama – iš inteligentų šeimos. Mano senelis, mamos tėtis, giedojo Odesos sinagogoje. Beje, mama irgi turėjo puikų balsą.

Continue reading „Aktorius Roman Karcev: „Laimė, Raikinas nežiūri dabartinės televizijos“”