Didžiosios Britanijos vidaus saugumo tarnyba MI5 pakartotinai ištirs kelias įtarimų keliančias Rusijos piliečių mirtis, kurių aplinkybėse anksčiau neįžvelgta nusikaltimų požymių. Toks sprendimas priimtas po to, kai šalies teritorijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga mėginta nunuodyti buvusį Rusijos šnipą Sergejų Skripalį.

„Vyriausybė žino apie tokius įtarimus ir į bet kokius teiginius, kad užsienio valstybė galėjo prisidėti prie žmogžudysčių Jungtinės Karalystės (JK) teritorijoje, žiūri rimtai“, – antradienį parlamento Vidaus reikalų komiteto paviešintame laiške, kuris buvo parašytas kovo 10 dieną, teigia vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd.

„Kaip žinote, tuo metu policijos ir koronerių tyrimai nenustatė nusikaltimų požymių“, – komiteto pirmininkei Yvettei Cooper rašė A. Rudd.

A. Rudd teigė norinti įsitikinti, kad „šie įtarimai tikrai tėra tik įtarimai“.

„Policija ir MI5 sutiko padėti įgyvendinti šį tyrimą“, – sakė ji.

Tarp 14 įtartinų Rusijos piliečių mirčių Didžiojoje Britanijoje yra ir verslininko Aleksandro Perepilično mirtis. 2012-aisiais jis, bėgiodamas šalia savo namų Pietų Anglijoje, susmuko ir mirė.

44-erių verslininkas prieš mirtį buvo pranešęs, kad sulaukė grasinimų jį nužudyti. Jie tikriausiai buvo susiję su jo mestais kaltinimais Rusijos pareigūnams dėl stambaus masto mokestinio sukčiavimo.

2015-aisiais vykstant bylos nagrinėjimui toksikologas teigė, kad A. Perepiličnas prieš mirtį nurijo natūralių nuodų, išgaunamų iš kumpotrio (Gelsemium) augalo.

Tačiau policija laikėsi nuomonės, kad verslininko mirtis neįtartina.

2018.03.14; 02:30

stop_hand_1

Aleksandro Perepilično lavonas buvo rastas praėjus keliems mėnesiams po to, kai jis davė Šveicarijos tyrėjams parodymus pinigų plovimo byloje.

Taip rašo “The Times” Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų deputatas Dominykas Rejebas.

Autoriaus nuomone, tai jau „ketvirta nepaaiškinta mirtis“ šios bylos analuose. Pirmasis buvo Sergejus Magnickis („savo epochos Solženycinas“, – taip jį vadina autorius).

Britai privalo žinoti, ar leista kam nors iš 60-ies „įtariamųjų Magnickio byloje“ (D.Rejebo formuluotė) įvažiuoti į Britaniją. Deputatas taip pat ragina Didžiosios Britanijos vyriausybę „kartu su Šveicarija apginti kitus liudytojus, išsiaiškinti, ar kas nors iš liudytojų gyvena Didžiojoje Britanijoje, ir pasikeisti informacija“.

Continue reading „Uždrauskite numanomiems Rusijos gangsteriams įvažiavimą į Didžiąją Britaniją”

magnickij_foto

Maždaug prieš metus Šveicarijos tardytojai, gavę informacijos iš Aleksandro Perepilično, pradėjo tirti schemą, kaip Rusijos mokesčių valdininkai per Šveicarijos bankus plovė pinigus.

Prieš dvi savaites 44-rių metų A.Perepiličnas netikėtai mirė.

Tačiau tos istorijos, kuri yra slegiančiai realus kaltinamasis verdiktas šiuolaikinei Rusijai, ištakos glūdi šaltoje Butyrskajos kameroje, kur 2009 metais mirė Sergejus Magnickis, rašo “The Independent”.

Continue reading „Kruvini 230 milijonų aferos pėdsakai driekiasi tolyn”

perepilcin

Rusas Aleksandras Perepiličnas, padėjęs Šveicarijos prokuratūrai atskleisti rusų korumpuotų valdininkų pinigų plovimo bylą, mirė Didžiojoje Britanijoje paslaptingomis aplinkybėmis.

Taip praneša “The Independent”. „Tas turtingas biznierius prieš trejus metus pasistengė rasti prieglobstį Didžiojoje Britanijoje po to, kai susikivirčijo su galingu kriminaliniu sindikatu“, – rašo žurnalistai Jerome Tayloras ir Kechel Milmo.

Continue reading „Surėjuje rastas negyvas informatorius, turėjęs esminių duomenų apie grandiozinę aferą Rusijoje”