Šeron Verning Rivera, Džeims Brajan, Emma Reinor, Chanter Sobčak / The Washington Post

„Nuo tada, kai Vladimiras Putinas vėl užėmė prezidento postą Rusijoje 2012 metais, aneksavo Krymą 2014-ųjų kovą, išprovokavo separatistų sukilimą Rytų Ukrainoje ir nusiuntė jiems į pagalbą armiją, o taip pat rengdavo provokacinius manevrus NATO oro erdvėje ir pradėjo karinį kišimąsį į Sirijos pilietinį karą,Rusijos elitas tapo ypač agresyviai ir antiamerikietiškai nusiteikęs“ – rašo Šeron Verning Rivera, Hamiltono Koledžo profesorius (New York), nagrinėjantis postkomunistinių Eurazijos šalių klausimus, ir jo studentai Džeims Brajan, Emma Reinor ir Chanter Sobčak straipsnyje, skirtame „The Washington Post“.

Kremliaus elitas. Centre - Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Kremliaus elitas. Centre – Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Ar palaiko Rusijos elitas agresyvią užsienio politiką, kurią vykdo V.Putinas?“ — klausia straipsnio autoriai. Jie mano, kad taip.

„Naujas tyrimas parodė, kad rusiškasis elitas nusiteikęs ekspansionistiškai, militaristiškai ir antiamerikietiškai žymiai labiau, nei kada nors nuo 1993 metų,“ – teigiama publikacijoje.

„Hamiltono Koledžo Levito Centro 2016 –ųjų metų apklausa, kuria remiasi tyrimas, buvo paimta asmeninių interviu iš 243 – jų aukštas pareigas užimančių valdininkų, dirbančių Rusijos federaliniame valstybės valdymo aparate: armijoje ir saugumo tarnybose, privačiose kompanijose, valstybinėse korporacijose, universitetuose ir akademiniuose tyrimo institutuose bei didžiausiose informacinėse agentūrose,“ – patikslina straipsnio autoriai.

„2016 m. apklausa yra septintoji iš serijos interviu, 1993, 1995, 1999, 2004, 2008 ir 2012 metais paimtų Viljamo Cimmermano iš Mičigano universiteto,” – patikslina jie.

Autoriai pateikia keletą esminių savo tyrimo išvadų.

Kiekvienoje apklausoje, pradedant 1999 m., vis daugiau respondentų manė, kad Rusijos interesai neperžengia dabartinių jos ribų. Praėjus tik keturiems metams, ši nuomonė padidėjo du kartus, pasiekusi 82,3 procentus, pažymi tyrėjai.

Dabartiniu metu Rusijos elitas tvirtina, kad karinė jėga užima pagrindinę vietą tarptautiniuose santykiuose.

„Tad ar verta stebėtis, kad rusiškasis elitas yra pasiruošęs armijai eikvoti brangias biudžeto lėšas. Didesnė Rusijos visuomenės dalis tam pritaria,“ – teigiama straipsnyje. „Levada – Centras“ duomenimis, 53 procentai respondentų praėjusiais metais pritarė nuomonei, kad „Rusija privalo daugiau skirti gynybai, netgi jeigu tai sukelia šalies ekonominio vystymosi problemas.“

„Rusijos elito antiamerikietiškos nuotaikos pasiekė beprecendentinį lygį,“ – tvirtina autoriai. 2016 metais net 80,8 procentai apklaustųjų sutiko su ta nuomone, esą JAV kelia grėsmę Rusijos saugumui.

„Kitaip tariant, Rusijos elito sluoksniai nedarys spaudimo Kremliui, reikalaudami jį pakeisti užsienio politiką netolimoje ateityje,“ – baigia tyrinėtojai.

Informacijos šaltinis: „The Washington Post“.

2016.07.31; 09:38

Lietuvoje ir vėl klostosi pavojinga situacija. Dviprasmiškos situacijos pavadinimas – stiprėjančios antivakarietiškos nuotaikos. Viską, kas susiję su amerikiečiais, mes vis dar linkę atmesti kaip neginčijamą blogį. Prieš du dešimtmečius taip atkakliai keikėme amerikiečių kompaniją "Williams", kad privertėme ją trauktis iš Lietuvos.

Tiesa, tuomet dėl akivaizdžiai ryškių antiamerikietiškų nusiteikimų turėjome galimybę teisintis – ką tik išsivadavome iš Blogio imperijo, todėl esame naivūs, žiopli, neatsparūs apgaulėms ir dezinformacijoms.

Tačiau  po dviejų dešimtmečių su ne mažesniu įkarščiu pasikartojanti neapykanta skalūnų dujas žvalgyti sumaniusiai amerikiečių kompanijai "Chevron" – tai jau rimtas nesusipratimas. Turint omenyje, jog įtariai žvelgiame ir į japonų firmą "Hitachi", kuri ketina padėt pasistatyti naują atominę jėgainę, šį lietuvišką reiškinį jau būtina traktuoti žymiai aštriau – chroniška liga.

Continue reading „Pavojinga lietuviška logika – nemėgti amerikiečių”

Jonas Michajus Pačepa, aukščiausias pabėgęs į Vakarus prosovietinio bloko žvalgybos karininkas, išleido knygą „Dezinformacija“ (Desinformation), iš kurios matyti, kad antiamerikietiško islamiškojo terorizmo priežastys glūdi slaptoje praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio KGB operacijoje, rašo Daily Mail žurnalistas Davidas Martoskas.

Jurijus Andropovas, 15 metų vadovavęs sovietinėms saugumo institucijoms, išsiuntė šimtus agentų ir tūkstančius propagandinės literatūros kopijų į musulmoniškas šalis, kad pakenktų JAV ir Izraeliui.

„Jau 1972-aisiais J.Andropovo dezinformacinė mašina dirbo ištisą parą, įtikinėdama islamiškąsias šalis, kad Izraelis ir Jungtinės Amerikos Valstijos nori paversti visą pasaulį sionizmo tėvyne“, – tvirtina J.M.Pačepa ir jo bendraautorius Ričlakas.

„J.Andropovui islamo pasaulis buvo pasėlis į dirvą, kurioje KGB galėjo iš marksizmo – leninizmo bakterijos išvesti virusinę neapykantos Amerikai veislę“, – rašo bendraautoriai.

Continue reading „Rumunų perbėgėlis: KGB padėjo pamatus islamiškajam terorizmui”

amerika_new_york

Atviras dialogas su pasauliu geriau nei šalies marketingo kampanijos, o ateityje žurnalistų pagrindinis kapitalas bus pasitikėjimas. Tokias mintis išsakė neseniai Lietuvoje viešėjusi Judith A. McHale, JAV valstybės sekretorės pavaduotoja, padedanti vykdyti Amerikos įsipareigojimus pasaulio žmonėms.

J. McHale yra buvusi „Discovery Communications” prezidentė ir generalinė direktorė. Jos vadovavimo laikotarpiu ši bendrovė tapo pasaulyje garsi įmonė, turinti 1,4 mlrd. abonentų 170-yje šalių.

2006 m. J. McHale kartu su Pasauliniu aplinkosaugos fondu (Global Environment Fund), privačia investicine įmone („Chevy Chase“) įkūrė investicinį fondą, kurio tikslas teikti kapitalą nedidelėms ir vidutinio dydžio įmonėms, pristatančioms prekes ir paslaugas besiformuojančioms Afrikos rinkoms.

Continue reading „Atviras dialogas su pasauliu geriau nei marketingo kampanijos”