tutanchamonas

1930-aisiais metais britai buvo rimtai įbauginti. Išsigantę Didžiosios Britanijos piliečiai spėliojo, kodėl gi vienas po kito mįslingomis aplinkybėmis žūsta tie, kurie 1922-aisiais metais Luksore aptiko senovės Egipto faraono Tutanchamono kapą ir jį atidarė.

Britus nepaprastai baugino ir audrino žinia, jog mirtis ištinka visus, kurie bent kiek susiję su vieno iš garsiausių senovės Egipto faraonų – Tutanchamono – kapo tyrimais. 1920 – 1930-aisiais mirtis pasiglemžė net dvidešimt asmenų, ieškojusių, atradusių ir tyrusių Tutanchamono amžinojo poilsio vietą. Būtent tada ir kilo versija, esą egzistuoja kažkoks mistinis senovės  prakeiksmas, žudantis visus, kurie tik išdrįs sujaukti mirusio Egipto valdovo ramybę. Apie tai šiomis dienomis išsamiai rašoma leidinyje “Daily Mail”.

Continue reading „Istorikas tvirtina atskleidęs “Tutanchamono prakeiksmo” paslaptį”

pfenigas_mazas

Archeologai nustatė, kad prie Danės upės krantinės 2009 metų spalio 3 dieną rasta kaukolė yra iš tarybiniais laikais sunaikintų 19 a. kapinių. Rekonstruojant Danės upėje prie Senosios perkėlos Klaipėdoje išgriuvusią krantinę, 2009 metų lapkričio 3 dieną buvo aptikta žmogaus kaukolė. Palaikus rado statybos darbus atliekantys UAB „Hidrostatyba“ darbininkai, kai pakėlė išvirtusią krantinės plokštę. Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai sustabdė statybos darbus, kad archeologai galėtų moksliškai ištyrinėti radimvietę. UAB „Hidrostatyba“ užsakymu archeologinius tyrinėjimus atliko archeologas Rokas Kraniauskas.

Continue reading „Danės krantinėje – sunaikintų XIX amžiaus kapinaičių liekanos”