Napoleono įdukrai priklausę papuošalai parduoti už 1,65 mln. dolerių. EPA-ELTA nuotr.

Aukcione Ženevoje Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparte’o įdukrai priklausęs papuošalų rinkinys parduotas už 1,65 mln. dolerių – daug brangiau nei tikėtasi.
 
Minint 200-ąsias Napoleono mirties metines, „Christie’s“ aukcionų namai pardavė devynis jo įdukros Stephanie de Beauharnais kolekcijai priklausiusius papuošalus su safyrais ir deimantais.
 
Šiam papuošalų rinkiniui sukurti XIX amžiaus pradžioje buvo panaudoti 38 safyrai iš Šri Lankos.
 
Manoma, kad šis papuošalų rinkinys buvo dovana įdukrai vestuvių proga.
 
Papuošalai buvo parduodami atskirai. Tarp jų – tiara, kaklo vėrinys, auskarai, žiedas, apyrankė, dvi sagės ir du pakabukai.
 
Manyta, kad visa kolekcija bendrai bus parduota už 475 tūkst. dolerių, bet vien tiara parduota už 462 tūkst. dolerių sumą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.14; 06:48

Aukcione Paryžiuje parduodamas V. van Gogho paveikslas. EPA-ELTA nuotr.

Aukcione Paryžiuje ketvirtadienį bus parduodamas žymaus olandų tapytojo Vincento van Gogho paveikslas. Tai vienas iš nedaugelio privačioms kolekcijoms priklausančių šio menininko darbų.
 
1887 metais nutapytas paveikslas „Gatvės scena Monmartre“ yra vienas daugiau kaip 200 paveikslų, kuriuos olandų tapytojas postimpresionistas nutapė per dvejus Paryžiuje praleistus metus.
 
Kūrinys vertinamas 5-8 mln. eurų ir nors šis paveikslas nėra laikomas vienu iš V. van Gogho šedevrų, jis gali būti parduotas ir už daug didesnę sumą. Paskutinis viešame aukcione parduotas V. van Gogho paveikslas „Darbininkas lauke“ (1889 m.) 2017 metais aukcione Niujorke parduotas už 81 mln. dolerių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.26; 02:00

Sandro Botticellio nutapytas portretas. EPA – ELTA nuotr.

„Sotheby’s“ aukcione Niujorke ketvirtadienį italų renesanso tapytojo Sandro Botticellio nutapytas portretas parduotas už rekordinę sumą šiam menininkui – 92 mln. dolerių.
 
Manoma, kad medalioną laikančio jaunuolio portretas buvo nutapytas XV amžiaus 8-ajame dešimtmetyje arba 9-ajame dešimtmetyje ir yra laikomas vienu iš puikiausių S. Botticellio portretų.
 
Aukcionų namai „Sotheby’s“ nurodo, kad galutinė kaina, įskaitant mokesčius ir komisinius, yra 92,2 mln. JAV dolerių.
 
Iki šiol didžiausia suma už aukcione parduotą S. Botticellio kūrinį užfiksuota 2013 metais, kai paveikslas „Madona su Kūdikiu ir šv. Jonu Krikštytoju“ buvo parduotas už 10,4 mln. JAV dolerių.
 
S. Botticellis, gyvenęs nuo 1440-ųjų iki 1510-ųjų, yra vienas žymiausių ankstyvojo renesanso laikotarpio tapytojų, tačiau šiandien išliko tik apie keliolika jo kūrybos pavyzdžių. Geriausiai žinomi jo darbai yra „Veneros gimimas“ ir „Pavasaris“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.29; 06:30

Aukcione Paryžiuje už 3 mln. eurų parduotas dinozauro skeletas. EPA-ELTA nuotr.

Paryžiuje vykusiame aukcione už 3,07 mln. eurų parduotas alozauro skeletas. Apie tai antradienį tviteryje pranešė aukcionų namai „Drouot“, tačiau duomenų apie pirkėją nepateikė.
 
10 metrų ilgio ir 3,5 metro aukščio skeletas yra 150 mln. metų amžiaus. Jis 2016-aisiais rastas JAV Vajomingo valstijoje. Pasaulyje yra tik dar vienas panašaus dydžio alozauro skeletas. Jis saugomas gamtos muziejuje Niujorke, o jo ilgis siekia 9,7 metro.
 
Mėnesio pradžioje aukcione Niujorke už rekordinę 31,8 mln. dolerių (27 mln. eurų) sumą parduoti tiranozauro griaučiai.
 
Daugelis ekspertų moksliškai vertingų skeletų pardavimą vertina kritiškai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.14; 00:30

Gražuolis žirgas. Slaptai.lt nuotr.

Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
 
Pavilnių regioniniame parke, šalia Vilnelės, esantis beveik 6 tūkst. kv. metrų žirgyno kompleksas susideda iš hipodromo, dviejų administracinių pastatų, arklidžių, poros sandėlių ir kitų statinių. Aukciono laimėtojas įgyja teisę išsinuomoti iš valstybės 3,3 hektarus žemės aplink žirgyną 47 metams.
 
Kaip skelbia Turto bankas, kompleksą jis perėmė 2019 metų spalio mėnesį iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Vyriausybės nutarimu įtraukus jį į valstybės parduodamo turto sąrašą. Už objektą gautos lėšos bus nukreiptos policijos komisariato statyboms Vilniaus Sietyno gatvėje.
 
Dalyvių registracija į aukcioną vyks nuo spalio 19 iki 21 dienos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.21; 11:12

Paminklas Vladimirui Leninui, anksčiau demontuotas Ukrainos Černigovo srities Snovsko mieste, buvo parduotas aukcione už 15,2 tūkst. dolerių. Tai ketvirtadienį pranešė miesto tarybos atstovai.
 
„Vasario 26 d. antruoju mėginimu aukcione per viešųjų pirkimų sistemą „Prozorro“ buvo parduotas paminklas V. Leninui, esantis Snovsko miesto tarybos balanse“, – sakoma pranešime.
 
Už paminklą gautos lėšos bus panaudotos miesto teritorijai tvarkyti. Šiuo klausimu bus tariamasi su Snovsko gyventojais.
 
2014 metais Ukrainoje buvo priimtas dekomunizacijos įstatymas. Jį vykdant jau pakeisti daugiau kaip 900 gyvenviečių, maždaug 50 tūkst. gatvių, aikščių ir kitų objektų pavadinimai. Be to, demontuoti daugiau kaip 2 tūkst. paminklų sovietiniams veikėjams, tarp jų – 1,3 tūkst. paminklų Leninui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.28; 00:30

Paryžiuje trečiadienį vyksiančiame aukcione bus parduodamas revolveris, kuriuo, kaip manoma, nusišovė žymusis olandų tapytojas Vincentas van Goghas.
 
Manoma, kad 7 mm kalibro revolveris „Lefaucheux“, pramintas „žymiausiu ginklu meno istorijoje“, gali būti parduotas už 60 tūkst. eurų (67 tūkst. dolerių).
 
Ekspertų manymu, tapytojas nusišovė su revolveriu netoli Overo prie Uazos kaime, esančiame į šiaurę nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus, kuriame menininkas praleido kelis paskutinius savo gyvenimo mėnesius.
 
Paskutiniais savo gyvenimo mėnesiais V. van Goghas nutapė kelis iš geriausių ir žymiausių savo darbų, tarp kurių – „Daktaro Gašė portretas“ (Portrait of Dr Gachet). Paveikslas 1990 metais vykusiame aukcione parduotas už 82,5 mln. dolerių. Daktaras Gašė buvo vietos gydytojas, kuris bandė išgelbėti V. van Goghui gyvybei po to, kai jis susižalojo.
 
Kaip teigiama, 1890 metais V. van Goghas šovė sau į krūtinę ir sunkiai susižalojo, jis mirė praėjus 36 valandoms po šūvio. Revolverį 1965 m. tame pačiame lauke, kuriame, kaip manoma, mirtinai susižalojo V. van Goghas, surado ūkininkas.
 
Nors aukciono namai teigia, kad nėra šimtaprocentinės garantijos, kad tai būtent tas ginklas, kuriuo susižalojo menininkas, tyrimai parodė, kad šis revolveris po žeme išbuvo 75 metus. Be kita ko, kulka, kurią daktaras Gašė ištraukė iš V. van Gogho krūtinės buvo tokio paties kalibro, kaip „Lefaucheux“ revolverio.
 
Teigiama, kad V. van Goghas ginklą pasiskolino iš kaimo smuklės savinininko.
 
Nors didžioji dalis meno istorikų sutinka su prielaida, kad V. van Goghas nusižudė, pastaraisiais metais kilo abejonių dėl šios teorijos. Kai kurie tyrėjai tvirtina, kad pražūtingą šūvį netyčia galėjo paleisti du vietiniai berniukai, žaidę su ginklu laukuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.17; 14:00

Jungtinėse Valstijose už daugiau kaip 10 000 eurų parduota nuotrauka, kurioje nufotografuotas Adolfas Hitleris su žyde mergaite. Už fotografo Heinricho Hoffmanno darytą juodai baltą nuotrauką Merilando valstijoje sumokėta 11 520 dolerių, pranešė „Washington Post“.

Aukcionų namų duomenimis, nuotrauka daryta per A. Hitlerio gimtadienį 1933 metų balandžio 20-ąją jo Berghofo rezidencijoje Bavarijoje. Kartu su juo nufotografuota Bernhardine „Rosa“ Nienau. Diktatorius pasikvietė mergaitę, nes jos gimtadienis sutampa su jo. Vėliau jis nuotrauką jai ir dedikavo. 

Nuotrauka laikoma ypač įdomia todėl, kad mergaitė dėl savo senelės Idos Voit žydiškos kilmės nacių supratimu buvo laikoma „ketvirčiu žydės“. A. Hitleris apie jos kilmę žinojo. Remiantis žydų religijos įstatymu, žydas yra žmogus, kurio motina yra žydė. Pagal šį įstatymą, ir „Rosa“, ir jos motina buvo žydės.

Kas aukcionui pasiūlė nuotrauką ir kas ją įsigijo, neskelbiama.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-11-18

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė, išnagrinėjusi prokuratūroje gautą prašymą dėl viešojo intereso gynimo nustatė, kad, vadovaujantis Lietuvoje galiojančiais teisės aktais bei teismų praktika, bendrovė, iš buvusio „Žalgirio“ stadiono savininko perėmusi nuosavybės teises į stadioną ir jo priklausinius, galėjo likti valstybinės žemės sklypo nuomininke tik tuo atveju, jei šie statiniai nebūtų buvę nugriauti.

Nugriovus stadioną bei kitus šiame žemės sklype buvusius statinius neliko teisinio pagrindo, kuris suteikė teisę išnuomoti šį didelės vertės žemės sklypą lengvatinėmis sąlygomis, t. y. be aukciono. Todėl esama žemės nuomos sutartis turi būti nutraukta, o norint šį žemės sklypą išnuomoti arba parduoti, turi būti paskelbtas aukcionas.

Vilniaus apygardos prokuratūros šių metų sausio 19 d. nutarime Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos buvo pateiktas reikalavimas spręsti dėl nustatytų teisės pažeidimų šalinimo ir per 20 darbo dienų informuoti Vilniaus apygardos prokuratūrą apie priimtą sprendimą. Šių metų vasario 21 d. prokuratūra gavo Nacionalinės žemės tarnybos raštą apie pradėtą vykdyti nutarimą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos respublikos generalinė prokuratūra.

2017.02.27; 01:17