Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

San Fransiskas, kovo 30 d. (AFP-ELTA). Elonas Muskas aplenkė buvusį JAV prezidentą Baracką Obamą ir jo paskyra „Twitter“ tapo labiausiai sekama, praėjus penkiems mėnesiams po audringo platformos įsigijimo.
 
Ketvirtadienį „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas turėjo 133 084 560 sekėjų tviteryje ir aplenkė B. Obamą, kuris turi 133 041 813 sekėjų.
 
Šis laimėjimas pasiektas tuo metu, kai tviterio, kaip pagrindinės keitimosi naujienomis, idėjomis ir viešųjų ryšių pranešimais platformos, vaidmuo atrodo vis labiau problemiškas.
 
E. Muskas praėjusią savaitę darbuotojams pranešė, kad įmonė verta pusės tų 44 mlrd. dolerių, kuriuos jis už ją sumokėjo, ir magnatui vis dar sunkiai sekasi rasti būdą, kaip nutraukti turinio moderavimą, neišgąsdinant reklamuotojų ir vyriausybinių reguliavimo institucijų.
Barakas Obama. EPA – ELTA nuotr.
 
Nuo tada, kai perėmė kontrolę, E. Muskas smarkiai sumažino grupės darbuotojų skaičių – nuo 7 500 iki mažiau nei 2 000 – ir tikėjosi, kad pavyks pritraukti mokamų prenumeratorių, kad platforma taptų finansiškai pelninga, tačiau rezultatai nuvylė.
 
Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Programėlėje buvo kilę nemažai techninių nesklandumų, įskaitant atvejį, kai E. Musko tviterio žinutės staiga tapo dominuojančia milijonų vartotojų, net ir tų, kurie nesekė magnato, srauto dalimi.
 
E. Muskas paragino vartotojus tviteryje bendrauti laisviau ir teigė, kad svetainėje bus taikoma mažiausia numatyta teisės aktais cenzūra.
 
Platforma pranešė, kad nuo balandžio 1 dienos patikimumą garantuojanti „mėlynoji varnelė“ tam tikroms individualioms paskyroms, pavyzdžiui, įžymybių ar žurnalistų, bus panaikinta ir skirta tik už tai mokantiems abonentams.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.03.31; 06:06

B. Obama: parama Ukrainai turi būti tvirta ir ilgalaikė. EPA-ELTA nuotr.

Kopenhaga, birželio 10 d. (dpa-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama paragino tęsti paramą Ukrainai. Vyksta karas, kuris primena tamsiausią Europos istoriją, tačiau kartu matome didvyrišką ukrainiečių tautos pasipriešinimą Rusijos agresijai, sakė jis penktadienį buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogho Ramusseno įsteigto „Demokratijų aljanso“ susitikime Kopenhagoje.
 
Dėl ukrainiečių drąsos ir pasaulio solidarumo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nepavyksta pasiekti savo tikslų Ukrainoje ir už jos ribų, kalbėjo B. Obama. Tačiau karo pabaigos dar esą nematyti, įvykiai sunkiai prognozuojami. „Mūsų parama Ukrainai turi būti stipri, tvirta ir ilgalaikė, kol šis konfliktas bus išspręstas“, – pažymėjo buvęs JAV vadovas.
 
Kartu jis savo kalboje Danijos sostinėje atkreipė dėmesį į tai, kad planetoje yra daug kitų konfliktų. Visuose žemynuose matome demokratijos nuosmukį. Visuose žemynuose autokratai didina savo priespaudą, taikosi į mažumas ir nepaiso tarptautinės teisės, kalbėjo B. Obama. Lygiai taip pat, anot jo, nerimą kelia tai, kad populistiniai tonai ir demokratijose iškelia lyderius, kurie tada stoję prie valdžios vairo mėgina sistemingai žlugdyti demokratines institucijas.
 
„Jei norime, kad demokratija klestėtų, turime už ją kovoti. Turime ją puoselėti, vėl ir vėl demonstruoti jos vertybes“, – pažymėjo B. Obama.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.06.11; 07:20