Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tvirtina, kad mestos didelės pajėgos, jog būtų surasti iš Pravieniškių pataisos namų penktadienį pabėgę du nuteistieji. Pasak jo, atsakingos valstybės institucijos nuteistuosius sugrąžinti į pataisos namus siekia kuo skubiau, kad nebūtų padaryta žala aplinkiniams.
 
„Reikia užtikrinti, kad jie nepadarytų kažko tokio, dėl ko būtų galbūt liūdna“, – penktadienį žurnalistams sakė generalinis komisaras.
 
Kol kas, teigė jis, nėra žinių apie nuteistųjų buvimo vietą, todėl pareigūnai, pažymėjo R. Požėla, šiuo metu vykdo aktyvią paiešką, kad grėsmę sukelti galintys asmenys būtų surasti.
 
„Asmenys yra nuteisti už kriminalinius nusikaltimus, jie savavališkai pasišalino iš įkalinimo vietų, tai, natūralu, kad mes tam tikras grėsmes matome“, – sakė jis, kartu prašydamas gyventojų reaguoti, jei tik šie turi kažkokios informacijos.
 
„Kurie nutuokia ar žino apie jų buvimo vietą, prašome informuoti mus tam, kad mes tuos asmenis grąžintume ten, kur jie ir turėtų būti“, – teigė generalinis komisaras.
 
R. Požėla pažymėjo, kad šiuo metu nuteistųjų ieško ne tik policija.
 
„Paieška vykdoma kartu su Kalėjimo departamento pareigūnais, policija vykdo aktyvią paiešką ir, žinoma, veikia ne tik viešosios policijos pareigūnai, bet ir kriminalinė policija“, – teigė jis.
 
Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnai naktį per vaizdo kameras pastebėjo du asmenis, perlipančius tvorą ir nubėgančius į mišką. Skaičiuotės metu nustatyta, kad du nuteistieji savavališkai pasišalino iš įkalinimo įstaigos.
 
Bausmę atliekantys drausmės grupės nuteistieji Egidijus Žilinskas, gimęs 1996 m., ir Rolandas Kazakevičius, gimęs 1974 m., iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino išlaužę lango grotas ir perlipę per įstaigos apsaugos perimetro tvorą.
 
Vyksta pabėgusiųjų paieška, nuteistųjų ieško Kalėjimų departamento ir policijos pareigūnai, pasitelktas Valstybės sienos apsaugos sraigtasparnis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.15; 10:00
begliu-2

Nors Sovietų Sąjunga buvo “geležinė uždanga”, bet ją “perlipti”, po ja “pralįsti” nuolat bandė įvairių profesių, įvairių tautų (ypač okupuotų) žmonės.

KGB nuolat gaudė tokius bėglius, įkalbinėjo, šantažavo, net žudė. KGB ir jo informatoriai nuolat bandė atspėti, kas yra potencialus bėglys, kas puoselėja viltį ištrūkti į laisvę. Ypač daug darbo, daug rūpesčių šia prasme turėdavo įvairiose šalyse dirbę rusų diplomatai – šnipai, atstovybių darbuotojai.

Štai vienas daug triukšmo sukėlęs anų laikų įvykis. Devyni sovietų tanklaivio “Tuapsė” jūrininkai San Franciske paprašė politinio prieglobsčio. Jūreiviai pareiškė, kad jie nenori grįžti į Rusiją. Jų pageidavimas buvo patenkintas.

Continue reading „Bėglių gaudytojai”