Kirgizijoje saugumo pajėgos vėl suėmė buvusį prezidentą A. Atambajevą. EPA-ELTA nuotr.

Kirgizijos saugumo pajėgos šeštadienį pakartotinai suėmė buvusį prezidentą Almazbeką Atambajevą, paskelbė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, cituodama jo politinės partijos narį.
 
Kaip informuoja agentūra „Reuters“, šalyje po ginčijamų rinkimų kilus protestams, demonstrantai iš kalėjimo išlaisvino kelis politikus, įskaitant A. Atambajevą, kuris atlikinėjo ilgą bausmę dėl kaltinimų korupcija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.11; 01:OO

Kirgizijos sostinėje Biškeke pirmadienį surengtas protestas peraugo į susirėmimus su policininkais, sužeista mažiausiai 16 žmonių, praneša šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
 
Ministerija nurodo, kad sužeistieji gydomi Biškeko ligoninėse.
 
Kaip praneša Kirgizijos partija „Ata-Meken“, sužeistas ir opozicijos lyderis Janaras Akajevas.
 
Protestai Kirgizijoje kilo po ginčytinų sekmadienį vykusių parlamento rinkimų. Policija, siekdama išvaikyti demonstrantus, panaudojo jėgą, vandens patrankas, ašarines dujas ir kurtinančias granatas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.06; 00:01

Trečiadienio rytą per konfliktą Kirgizijos ir Tadžikistano pasienyje buvo sužeisti šeši žmonės. Tai pranešė Kirgizijos naujienų agentūra „24.kg“.
 
Jos duomenimis, nukentėjo keturi Kirgizijos kariškiai ir du civiliai, kai kurie iš jų buvo sužeisti šaunamaisiais ginklais.
 
Kaip informavo Kirgizijos pasienio tarnyba, konflikte dviejų šalių pasienyje dalyvavo apie 80 Kirgizijos piliečių ir 100 Tadžikistano piliečių. Iš pradžių dviejų respublikų piliečiai kivirčijosi, o paskui ėmė mėtyti vieni į kitus akmenis. Į incidento vietą buvo iškviesti Kirgizijos ir Tadžikistano pareigūnai.
 
Kirgizijos ir Tadžikistano sienos ilgis – apie 970 kilometrų. Subyrėjus Sovietų Sąjungai, palei sieną atsirado keliasdešimt ginčijamų ruožų, dėl kurių vis kyla konfliktų tarp dviejų šalių gyventojų ir kariškių. Per juos naudojami ir šaunamieji ginklai.
 
Prieš trejus metus Biškekas ir Dušanbė susitarė suaktyvinti bendros sienos demarkavimo ir delimitavimo darbus. Iki šiol pavyko susitarti dėl beveik 600 kilometrų sienos linijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.19; 02:00

Kirgizijos ambasadorius Pietų Korėjoje Kylyčbekas Sultanas paprašė politinio prieglobsčio vienoje iš pasaulio šalių, teigdamas, kad nepasitiki dabartine respublikos vadovybe. Tai penktadienį pranešė Kirgizijos naujienų agentūra „24“.

Kaip pareiškė ambasadorius, šiuo metu jis su šeima yra Pietų Korėjoje, bet jau „paprašė politinio prieglobsčio vienoje iš šalių“. „Aš nebeturiu nė lašo pasitikėjimo nei valdžia, nei prezidentu. Mes žinome, kad ir prokuratūra, ir Valstybinis nacionalinio saugumo komitetas yra valdžios rankose. Mes nebegrįšime į Kirgiziją“, – sakė K. Sultanas žurnalistams. Jis atsisakė įvardyti šalį, kurioje paprašė prieglobsčio.

Anksčiau K. Sultanas surengė spaudos konferenciją Biškeke, per kurią apkaltino Kirgizijos URM vadovybę daugybe pažeidimų ir pareiškė pateikęs atitinkamų įrodymų šalies prezidento Sooronbajaus Žejenbekovo aparatui.

Penktadienį Kirgizijos užsienio reikalų ministras Erlanas Abdyldajevas įteikė prezidentui atsistatydinimo prašymą, kuris buvo priimtas. S. Žejenbekovas taip pat pasirašė įsaką dėl K. Sultano atleidimo iš einamų pareigų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.14; 06:00

torpedos

Rusija reikalauja, kad būtų peržiūrėtas prieš maždaug trejus metus pasirašytas susitarimas su Kirgizija dėl šioje respublikoje esančios torpedų gamyklos „Dastan” akcijų įsigijimo. Šitaip teigia Rusijos dienraštis „Kommersant”.

Susitarime aiškiai numatyta, kad už 48 proc. “Dastan” akcijų Maskva nurašys Biškekui net 180 mln. USD skolos. “Nuo 2009 metų “Dastan” vertė sumažėjo dėl įrangos nusidėvėjimo, todėl Rusija nepasiruošusi nurašyti Kirgizijai 180 mln. USD skolos. Biškekui dabar siūloma už tą patį akcijų paketą nurašyti mažesnę skolos dalį arba padidinti Rusijai perduodamų akcijų dalį”, – praneša laikraščio šaltinis Rusijos Federacijos vyriausybėje.

Continue reading „Rusija mėgina įsigyti kontrolinį Kirgizijos torpedų gamyklos “Dastan” akcijų paketą”

kirgizija_

Kirgizijoje balandžio 6 dieną prasidėję masiniai neramumai peraugo į masinius ginkluotus susirėmimus tarp milicijos, kariuomenės bei protestuojančių piliečių. Tūkstančiai kirgizų reikalavo prezidento Kurmunbeko Bakijevo atsistydinimo. Prasidėjo kruvini susirėmimai, jau balandzio 6-ąją šalies teisėsaugos pareigūnai nušovė 15-a protestuotojų. Tai sukėlė masinį žmonių pasipiktinimą, spontaniškai peraugusį į gatvės mūšius. Susirėmimai su valdžia  kilo visuose pagrindiniuose šalies miestuose. Teigiama, kad žuvo apie 100 žmonių, virš 1000 žmonių sužeista. Kol kas oficialiai pranešama apie 83 žuvusius asmenis, tačiau keliolika žmonių dingo be žinios, tame tarpe – ir 5 teisėsaugos pareigunai. Manoma, kad daugelis jų – žuvę.

Continue reading „Kirgiziška revoliucija”