Šv. Kristoforo statulėlės. Sauliaus Žiūros nuotr.

25-uosiuose „Šv. Kristoforo“ apdovanojimuose apdovanoti 11 nominuotųjų. Tarp jų – net šeši, nominuoti IR už pagalbą kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams, skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
 
Žurnalistas, rašytojas ir visuomenininkas Andrius Tapinas Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas už daugybės žmonių sutelkimą ir įkvėpimą aukoti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms, už aukotojų ir savanorių rankomis paleistas karinių bepiločių dronų ir kitas laisvės vėjo Ukrainai iniciatyvas.
 
Visuomenės veikėjas, neseniai LRT apdovanojimuose „Metų valstybės kūrėju“ paskelbtas Olegas Šurajevas deda visas pastangas, kad Nepriklausomybė grįžtų Ukrainos žmonėms. Dabar O. Šurajevo scena – palaikymo akcijos, mitingai, fondo Ukrainai „1K paramos fondas“ veikla, visi projektai, kad rusų okupantai būtų sustabdyti.
 
Jonas Ohmanas Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas už nevyriausybinės organizacijos „Blue / Yellow“ įsteigimą ir pagalbos ukrainiečiams teikimą. „Blue / Yellow“ ukrainiečiams kovoti padeda nuo tada, kai Rusija 2014-aisiais įsibrovė į šalį. Šiuo metu tai bene didžiausias paramos tinklas Lietuvoje. Organizacijos gebėjimas prisitaikyti prie per akimirką galinčių pasikeisti sąlygų ir grėsmių leidžia jai kartu su visų pagalba atrasti efektyviausius paramos ir kovos sprendimus. 
 
Lietuvos ir Ukrainos švietimo projektų vadovė Agnė Klimčiauskaitė-Janavičienė apdovanota už galimybę Ukrainos vaikams gyventi taip, kaip gyvena kiekvienas vaikas, augdamas, tobulėdamas, saugus. Per dvi savaites iš rusų bombarduojamo Charkivo Agnė su bendraminčiais padėjo persikelti mokyklai su vaikais, mokytojomis, mamomis, močiutėmis, gyvūnais – surado jiems ne tik pastogę, bet ir ją įrengė, rūpinosi maistu, mokymosi priemonėmis, ugdymu ir emocine pagalba pabėgėliams.
 
Laidų kūrėjas, aktyvistas Laurynas Šeškus „Šv. Kristoforu“ apdovanotas už tai, kad sukūrė smagią, saugią ir dosnią užuovėją ukrainiečių vaikams nuo karo vėtrų – Šiuolaikinio meno centrą Vilniuje pavertė ukrainiečių vaikų, mamų, močiučių susibūrimo, žaidimų, koncertų ir įvairiausių kitų pozityvių veiklų vieta. Įvertintos ir „Tūkstantmečio vaikų“ iniciatyvos mažiesiems ukrainiečiams dovanotos Kalėdos Katedros aikštėje, dviračius ir kitą šiltą, paramą. 
 
Apie „Stiprūs kartu“ pirmą kartą Lietuva išgirdo, kai pasaulį sukaustė pandemija. Ir jie vėl ėmėsi veikti, kai Ukrainoje pradėjo siausti karo šmėkla. Nacionalinis savanorių koordinavimo centras petys petin dirbo, kai pasiduoti nebuvo galima, o vienintelis kovos garantas buvo vienybė, telkiama pagalba ir tikėjimas. „Šv. Kristoforu“ „Stiprūs kartu“ apdovanoti už namus, surastus tiems, kas juos prarado.
 
Vilniaus klubui apdovanojimas įteiktas už miesto ateities kūrimą, kur susibūrę aktyviausi verslo, mokslo, kultūros žmonės puoselėja mecenatystės tradicijas ir stiprindami Lietuvos sostinę tęsia tai, ką kunigaikštis Gediminas pradėjo 1323-iųjų sausio 25-ąją, kai pasaulis pirmą kartą išgirdo Vilniaus vardą.
 
Pakeisti ligos istoriją ir taip keisti ateitį ne tik tiems, kuriems šiandien labiausiai reikia medikų pagalbos, bet ir tiems, kurie gal dar net negimę, – genetikė, profesorė Sonata Jarmalaitė apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus onkologijos mokslui.
 
Už muzikos meno puoselėjimą, Vilniaus vardo garsinimą pasaulio scenose Šv. Kristoforu“ apdovanotas įvertintas vienas ryškiausių mūsų šalies dirigentų Modestas Pitrėnas”, – atsiimdama apdovanojimą dirigento žodį perdavė jo žmona, operos dainininkė Ieva Prudnikovaitė,
Habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas ir tikrasis narys Jūras Banys buvo apdovanotas už nuopelnus mokslui, jų sklaidą bei tyrimus. Vienas produktyviausių Lietuvos fizikų laikomas J. Banys yra paskelbęs per 500 mokslinių straipsnių, daugumą jų – tarptautiniuose mokslo žurnaluose.
 
Už šiuolaikinę architektūrą Vilniuje Šv. Kristoforo statulėlė įteikta architektui Remigijui Bimbai. Jau du dešimtmečius jis kartu su savo komanda formuoja modernųjį miesto veidą. Tai „tylusis darbininkas“, aukščiausio profesionalumo darbais keičiantis ir auginantis Vilnių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.01.27; 02:00 

„Grigeo“ į frontą Ukrainoje siunčią keturias antidronines sistemas. Gamintojo nuotr.

Viena didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių Baltijos šalyse AB „Grigeo“, bendradarbiaudama su organizacija „Blue / Yellow“, ukrainiečių kariuomenei perduos keturias Lietuvoje gaminamas antidronines sistemas. Paramos vertė siekia 60 tūkst. eurų.
 
„Naujausią paramos paketą paruošėme su darbuotojais tradicinės vasaros šventės metu. Kadangi mūsų Ukrainos įmonės darbuotojai dėl karo atvykti negalėjo, bendruomeniškai sutarėme juos palaikyti. Todėl jų vardu siunčiame reikalingą pastiprinimą į frontą. Pradėję teikti paramą nuo pat karo pradžios, tęsime tai kiek reikės. Ir tikimės jau kitąmet priimti savo ukrainiečių komandą, tradiciškai Lietuvoje“, – sako  „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis.
 
Antidronines sistemas, ukrainiečių pramintas „lietuviškomis patrankomis“, gamina lietuvių bendrovė „NT Service“. Jų įsigijimą ir pristatymą į frontą „Grigeo“ vykdo kartu su organizacija „Blue / Yellow“.
 
Nuo Ukrainos užpuolimo bendrovė jau yra skyrusi 35 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ukrainoje – maisto produktams, higienos priemonėms, kitiems nuo karo nukentėjusiems žmonėms reikalingiems daiktams įsigyti.
 
Bendradarbiaujant su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi „Grigeo“ taip pat neatlygintinai gamina humanitarei paramai reikalingas pakuotes.
 
Ukrainoje veikia įmonių grupei priklausanti gofruoto karto gamybos  bendrovė „Mena Pak“. Dėl karo veiksmų pirmąją karo dieną sustabdžiusi veiklą, bendrovė gegužę atnaujino gamybą.
 
Popierius Ukrainoje yra įtrauktas į strateginių žaliavų sąrašą. Kariaujančios šalies aprūpinimu žaliava rūpinasi „Grigeo Klaipėda“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.26; 07:40