Virtualioje ceremonijoje 78-ąjį kartą įteikti „Auksiniai gaubliai“. EPA-ELTA nuotr.

Virtualioje ceremonijoje jau 78-ąjį kartą įteikti „Auksiniai gaubliai“, kuriuose kasmet įvertinami geriausi metų filmai, TV laidos ir serialai.
 
Geriausiu draminiu filmu pripažintas „Nomadland“ (liet. „Klajoklių žemė“) – juosta apie marginalizuotus senosios kartos amerikiečius, klajojančius JAV vakaruose. Manoma, kad ši drama gali sulaukti pripažinimo ir „Oskarų“ ceremonijoje.
 
„Nomadland“ režisierė Chloe Zhao taip pat pelnė statulėlę už geriausią filmo režisūrą šiemet.
 
Tuo tarpu geriausio draminio serialo apdovanojimą susižėrė serialas apie britų karališkosios šeimos istoriją „The Crown“ („Karūna“).
 
Seriale princą Charlesą įkūnijęs Joshas O’Connoras buvo pripažintas geriausiu draminio serialo aktoriumi, o princesę Dianą vaidinusi Emma Corrin – geriausia draminio serialo aktore.
 
Apdovanojimo geriausio miniserialo ar televizijos filmo kategorijoje sulaukė ir Lietuvoje pamėgtas „The Queen’s Gambit“ (liet. „Valdovės gambitas“), o pagrindinę serialo veikėją įkūnijusi Anya Taylor–Joy buvo pripažinta geriausia miniserialo ar televizijos filmo aktore.
 
Geriausiu draminio filmo aktoriumi pripažintas velionis Chadwickas Bosemanas už vaidmenį juostoje „Ma Rainey’s Black Bottom“ (liet. „Ma Reinės „Black Bottom“ grupė“), o geriausia šios kategorijos aktore tapo Andra Day už pagrindinį vaidmenį filme „The United States vs Billie Holiday“.
 
Apdovanojimo geriausio komedijos ar miuziklo kategorijoje sulaukė „Borat Subsequent Moviefilm“ (liet. „Boratas. Vėlesnis kino filmas“), o filmo pagrindinį herojų Boratą įkūnijęs Sacha Baronas Cohenas pripažintas geriausiu komedijos aktoriumi.
 
Geriausia komedijos ar miuziklo aktore tapo Rosamund Pike už vaidmenį filme „I Care A Lot“.
 
Geriausiu antrojo plano aktoriumi buvo pripažintas Danielis Kalluya už judėjimo „Black Panther“ lyderio Fredo Hamptono įkūnijimą juostoje „Judas and the Black Messiah“.
 
Geriausio filmo užsienio kalba apdovanojimą pelnė filmas „Minari“ apie korėjiečių kilmės amerikiečių šeimą, kuri persikelia gyventi į Arkanzaso valstijos kaimišką regioną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.01; 09:00
boratas_

Kol lietuviai vis dar svajoja savo įvaizdžiu po savo kojomis parblokšti senutę Europą, Kazachstanas tapo jau žinomas pasauliui.

Ir žinomas ne dėl savo naftos ar kokių nors kitų nuostabių dalykų, o dėl filmo „Boratas“. Šis filmas per debiutinį savaitgalį JAV kino teatruose uždirbo 26,4 mln. JAV dolerių ir pagal šį rodiklį smarkiai aplenkė kitus konkurentus. Tokios sėkmės neprognozavo net didžiausi optimistai.

Jei filmo kūrėjai gali džiaugtis sėkme, tai ar lietuviai turėtų pavydėti kazachams? Juk šio filmo pagrindinis herojus yra kvailokas žurnalistas Boratas Sagdijevas, kuris save tituluoja ketvirtu pagal populiarumą žmogumi Kazachstane. Jis nuolat filme kartoja, kad disko šokiai, šaudymas iš lanko, prievartavimas ir stalo tenisas – populiariausias laisvalaikio praleidimo būdas Kazachstane.

Continue reading „Ar lietuviai jau gali pavydėti kazachams?”