Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad vadinamieji „express“ testai ankstyvajai koronaviruso diagnostikai nėra tinkami. Taip pat pranešta apie dar vieną mirties nuo COVID–19 atvejį.
 
„Tyrimai parodė, kad šie „express“ testai ankstyvajai diagnostikai nėra tinkami, tačiau jie gali būti naudojami kitiems tikslams. Paaiškinimas yra labai paprastas – ankstyvajai diagnostikai jų jautrumas yra per menkas, tačiau fiksuoti jau buvusį užsikrėtimą jie būtų tinkami“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
 
„Šiuo metu diskutuojama ir galvojama, kur ir kaip juos geriau būtų galima panaudoti. Kokybė pačių testų tinkama, tik reikia suprasti, kad jų pats panaudojimo tikslas turi būti labai protingai parinktas. Žmonės turi suprasti, ką tas testo rezultatas rodo, tą turi suprasti ir patys specialistai, kurie gauna vienokį ar kitokį testo įvertinimą, kad nekiltų klaidingų interpretacijų dėl testo rezultatų“, – pridūrė ministras.
 
Jis taip pat pranešė, kad penktadienį Lietuvą turėtų pasiekti siunta iš Rumunijos su 20 tūkst. FFP2 respiratorių.
 
Užfiksuotas 62 mirties nuo COVID–19 atvejis
 
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė patvirtino apie dar vieną mirties nuo koronaviruso atvejį.
 
Šis pacientas buvo hospitalizuotas Santaros klinikose.
 
„Šiandien gauta informacija apie vieno paciento mirtį nuo COVID–19 ligos. Šis pacientas buvo hospitalizuotas Krūtinės chirurgijos skyriuje, priklausė 71–80 metų amžiau grupei bei turėjo gretutinių onkologinių ligų“, – sakė G. Megelinskienė.
 
Ji nurodė, kad į statistiką šis atvejis pateks šeštadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.22; 13:00

Biochemikas prof. Arvydas Janulaitis sako, kad šalyje nerimą kelia didelis informacijos įslaptinimas apie atliekamus testavimus dėl koronaviruso. Jo teigimu, kyla problemų ir susisiekiant su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.
 
„(…) Nelabai maloniai nuteikia toks (…) ne visai teisybės sakymas, švelniai tariant. (…) Kalbant apie diagnostiką ar testavimą, (…) didžiulis įslaptinimas, kur reikia, kur nereikia“, – „Žinių radijo“ laidoje sakė biochemikas.
 
Pasak jo, kyla nemažai iššūkių bendraujant su ligoninių, laboratorijų, kuriose atliekami tyrimai dėl koronaviruso, atstovais.
 
„Jei bandai kalbėti su ligoninių, laboratorijų atstovais, norėjau žinoti, kokius rinkinius naudoja, kokios jų charakteristikos, koks arsenalas naudojamas. Tai pradinė informacija (…). Nacionalinė laboratorija, kuri turėjo surinkti visus, kurie kažką supranta, turiu omenyje valstybinių ligonių laboratorijų atstovus, ir privačių, ir mus galėjo pakviesti, kad galėtume pasitarti, (…), kokios problemos kyla. Bendrauti nepavyko – nei raštu ji atsakė, nei telefonu“, – tikino A. Janulaitis.
 
„Toks vaizdas susidarė, kad kažkuo nepasitiki, slepia ir yra atvirumo trūkumas. Kur tos ribos slėpimo? Kai tai supranti, darosi neramu“, – laidoje sakė biochemikas.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 20 d. 7.00 val. duomenimis, patvirtintų ligos atvejų – 1326.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.20; 09:00