Pietų Korėjos pareigūnai surado anksčiau dingusio Seulo mero Park Won-soono lavoną. Tai ketvirtadienį pranešė Kinijos televizijos kanalas CGTN, remdamasis savo šaltiniais.
 
Savo ruožtu Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ informuoja, kad miesto vadovo paieška tęsiama. Apie jo dingimą policijai pranešė Park Won-soono duktė. Ji teigė, kad tėvas „išėjo iš namų prieš keturias ar penkias valandas, palikęs raštelį, panašų į testamentą“.
 
Policijos ir merijos duomenimis, miesto vadovas paliko savo rezidenciją apie 10 valandą 44 minutės vietos laiku. Jis dėvėjo tamsius drabužius, turėjo juodą kuprinę. Prieš tai Seulo administracija paskelbė pranešimą, kad „dėl susiklosčiusių aplinkybių“ atšaukiamas vienas iš mero darbotvarkėje numatytų renginių.
 
Kaip informuoja „Yonhap“, meras ketvirtadienį 16 valandą 40 minučių vietos laiku turėjo susitikti su Subalansuotos nacionalinės plėtros komiteto prie prezidento vadovu Kim Sa-yeolu.
 
Seulo mero telefono signalas paskutinį kartą buvo užfiksuotas Pietų Korėjos sostinės šiaurinėje dalyje esančiame Seongbuko rajone, prie Gilsangsos šventyklos. Paieškų operacijoje dalyvauja apie 200 žmonių, pasitelkti tarnybiniai šunys ir bepilotės skraidyklės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.09; 15:52

Norvegijos policija antradienį areštavo vieną turtingiausių šalies verslininkų, kurio žmona dingo 2018 metais. Vyras sulaikytas, įtariant jį žmonos nužudymu ar bendrininkavimu ją nužudant.
 
Policijos teigmu, 70 metų amžiaus Tomas Hagenas sulaikytas pakeliui į darbą.
 
Verslininko sutuoktinė Anne-Elisabeth Hagen dingo 2018 m. spalio 31 d. iš jųdviejų namų. Moteris jau 18 mėnesių laikoma dingusia, nepaisant didžiulės paieškos operacijos ir tarptautinių tyrimų.
 
Tariamą pagrobimo vakarą buvo rastas prastai parašytas raštelis, kuriame buvo grasinama ir reikalaujama išpirkos kriptovaliuta.
 
T. Hageno advokatas teigia, kad jo klientas tvirtina neturįs nieko bendro su žmonos dingimu.
 
Kaip pranešama, trečiadienį turi vykti posėdis dėl kardomojo kalinimo taikymo.
 
Policija konfiskavo verslininko automobilį ir turėjo apieškoti poros namus Liorenskoge, netoli Oslo.
 
„Nebuvo pagrobimo. Tai sąmoningai suplanuotos apgaulės dalis“ , – teigė tyrimui vadovaujantis Tommy’is Broske.
 
Iš pradžių buvo manoma, kad moteris buvo pagrobta, tačiau birželį policija pareiškė, kad ji galėjo būti nužudyta, o jos dingimas – bandymas paslėpti įtariamą nužudymą.
 
T. Hagenas yra 164 turtingiausias žmogus Norvegijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.29; 00:30

Kinija neatskleidžia informacijos apie Interpolo vadovo dingimą taip sukeldama dar didesnę nežinią apie jo likimą pasklidus kalboms, kad jis buvo sulaikytas ir apklausiamas vos spėjęs grįžti į gimtinę, praneša AFP.

Mengas Hongwei, kuriam 64 metai, paskutinį kartą buvo pastebėtas rugsėjo pabaigoje, kai iš Interpolo būstinės Lione, pietryčių Prancūzijoje, vyko į kelionę į Kiniją. Apie tai naujienų agentūrai AFP sakė su tyrimo eiga susipažinęs šaltinis. Apie vyro dingimą pranešė žmona.

Tai naujausias didelio atgarsio sulaukęs atvejis kai Kinijoje dingsta žmogus. Anksčiau ten savaitėms ar net mėnesiams pradingdavo aukšto rango valdžios pareigūnai, milijardieriai verslo magnatai ir net pramogų pasaulio garsenybės.

Pekinas kol kas nepateikė jokios informacijos apie pastarąjį atvejį. Kinijos Užsienio reikalų ministerija neatsakė į AFP prašymą pakomentuoti situaciją.

Žinią apie Mengo Hongwei dingimą greitai nustelbė spėlionės, kad jis galėjo būti sulaikytas per Pekino vykdomą slaptą antikorupcijos kampaniją. Interpolo vadovas tuo pačiu metu eina ir Kinijos viešojo saugumo viceministro pareigas. Anoniminis šaltinis sakė laikraščiui „South China Morning Post“, kad Interpolo vadovas buvo sulaikytas vos atvykęs į Pekiną.

Neseniai Kinijoje įkurta priežiūros komisija turi teisę sulaikyti šalies tarnautojus ir pradėti tyrimus, o šiam procesui keliama mažai skaidrumo reikalavimų.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-10-06

Taigi – tvirtinama, kad rasti dingusio Rusijos magnato Leonido Rožeckino palaikai. Bet ar jis iš tikrųjų negyvas?

Gandai pasklido prieš penkerius metus, kai Leonidas Rožeckinas dingo iš savo vilos Jūrmaloje, rašo Independent.

„Ar jis buvo žudiko iš KGB, vykdžiusio jo galingų priešų Maskvoje nurodymus, auka? Ar multimilijonierius neinscenizavo savo mirties, pabėgdamas į JAV pagal liudytojų apsaugos programą?“ – vardija magnato dingimo versijas straipsnio autorius Alekas Lunas.

Continue reading „Rusijos magnato Leonido Rožeckino likimas – vis dar neaiškus”