Lagaminai. Slaptai.lt nuotr.

Ar jau įsivaizduoji akimirką, kai išpakuoji lagaminą ir pasileidi plaukus išsvajotoms atostogoms? Poilsinės kelionės suteikia progą ne vien pabėgti nuo rūpesčių ir rutinos. Išvykos į užsienį – tai vienas geriausių būdų pažinti naujas kultūras, praplėsti akiratį, o kartu pasisemti įkvėpimo ir užmegzti naujas pažintis. Tik ką būtina žinoti, kad keliaujant nereikėtų dėl nieko sukti galvos?

Kelionės kryptis + trukmė = 5 patarimai 

Pripažinkime, kelionės planavimas yra viena smagiausių atostogų akimirkų. Netiesa? Pasirodo, pasvajoti apie žydrą jūrą ir šiltą smėlį neužtenka. Kartais planavimas užima tikrai daug daugiau laiko nei tikimės ir sukelia nemažai rūpesčių. Todėl rinkitės išsvajotos kelionės kryptį svetainėje Beta.lt. Pavyks ne tik sutaupyti nemažai laiko ir kantrybės, bet ir atostogauti daug pigiau. 

Prasidėjus šiltajam metų sezonui, visi, tarsi susitarę, ima čiauškėti apie atostogas. Kam galvoje nuotykiai Ispanijoje, ką svaigina Italijos panoramos, dar kiti nenustygsta noru klaidžioti po Turkiją. Jei sunku išsirinkti atostogų kryptį arba intriguoja mintis išbandyti šį tą naujo, verta užduoti sau keletą klausimų: 

  1. aktyvus ar pasyvus poilsis? 
  2. laukinė gamta ar žmogaus sukurti stebuklai?
  3. kalnai ar egzotiškos džiunglės? O galbūt auksinis smėlis, jūra ir baseinai? 
  4. solo nuotykis, išvyka dviems ar kelionė su šeima?

Išsigryninus prioritetus, daug paprasčiau planuoti išvyką ir nuspręsti, kaip keliausite. Kai vieniems smagu prisiminti keliones automobiliu su šeima, kitiems komfortą ir greitą susisiekimą užtikrina skrydžiai lėktuvu. 

Būtinai pasidomėkite susisiekimu ir kelionės vietoje. Viešbučiai įprastai įsikuria miesto centre arba kurortinėje zonoje, kuri lengvai pasiekiama tiek pėsčiomis, tiek bet kokiu transportu. Jei apsistosite nuošaliau, pasidomėkite automobilių nuoma, tarpmiestiniu transportu metro, autobusais ar net egzotišku pasijodinėjimu žirgais ar kupranugariais.

Gal jau pats laikas planuoti ir pačią kelionę? Jei planuojate kelionę į Turkiją, pasinaudokite atostogų pasiūlymais gera kaina. Tik prisiminkite auksinę taisyklę – jei pavyko sutaupyti kelionei, sumą būtina investuoti įspūdžiams. Galbūt tai bus apsilankymas geriausiuose šalies muziejuose, tradicinių valgių degustacija, apsipirkimas vietos turguje ar išvyka į kitą miestą, nesvarbu – svarbiausia, kad praturtintų kelionę nuotykiais ir geromis patirtimis. 

Daugiau poilsinių kelionių pasiūlymų ir geriausių atostogų krypčių rasite: https://beta.lt/keliones/poilsines-keliones.

2021.05.28; 03:00

Bosnija ir Hercegovina trečiadienį, perkėlusi šimtus migrantų į Sarajevą, išardys jų susiręstą stovyklą, dėl savo brutalių sąlygų pramintą džiunglėmis.
 
Nuo pat jos atidarymo birželį žmogaus teisių aktyvistai smarkiai kritikavo Vučjako stovyklą, kurioje migrantai miega be jokio šildymo, vandentiekio ar tualetų. Stovyklą migrantai susirentė netoli Kroatijos pasienio, kur vis dar yra minų, likusių nuo XX a. pabaigos karo.
 
Po praeitą savaitę pasirodžiusių pirmųjų snaigių, Europos Taryba pareiškė, kad stovykloje jau beveik įsivyravo humanitarinė krizė, o migrantai greitai gali tiesiog žūti.
 
Bosnijos institucijos pradėjo vežti migrantus iš stovyklos jau antradienį. Migrantai vežami į pabėgėlių centrus netoli Sarajevo – toli nuo Kroatijos sienos, per kurią migrantai tikisi patekti į ES.
 
„Iš viso į Sarajevą autobusais buvo perkelta 770 žmonių“, – naujienų agentūrai AFP sakė regiono policijos atstovas spaudai Ale Siljdedičius.
Pasak jo, vietos tarnybos ir Raudonasis Kryžius dabar išardys palapines ir išvalys stovyklos teritoriją.
 
Raudonojo Kryžiaus teigimu, iš viso šiemet per šią stovyklą perėjo apie 25 tūkst. migrantų. Stovykloje buvę 770 žmonių yra daugiausia vyrai iš Azijos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos.
 
Dauguma migrantų iš Bosnijos ir Hercegovinos visgi patenka į ES narę Kroatiją, tačiau kai kuriuos vis dėlto sulaiko bosnių pasieniečiai ir jie pasilieka šalyje ilgesniam laikui.
 
Bosnija ir Hercegovina, neturtinga ir politiškai paralyžiuota šalis, sunkiai tvarkosi su migrantų antplūdžiu.
 
Pusė iš Vučjako stovyklos perkeltų migrantų gyvens naujame centre, įrengtame buvusiose kariuomenės kareivinėse netoli Sarajevo, teigia AFP šaltinis Taptautinėje migracijos organizacijoje (TMO).
 
Kiti bus perkelti į kitą migrantų centrą, o vėliau, padidinus kareivinių plotą, bus perkelti į jas.
 
A. Siljdedičiaus teigimu, šiuo metu šalies šiaurės vakariniame Bichačo regione TMO valdomose stovyklose glaudžiasi apie 3 200 migrantų.
 
Dar apie tūkstantį migrantų gyvena regione už TMO stovyklų ribų – privačiuose namuose, nebenaudojamuose pastatuose ar tiesiog gatvėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.11; 14:40

Amazonės atogrąžų miškų gaisrų dūmai driekiasi tūkstančius kilometrų ir yra matomi net iš kosmoso, tviteryje rašo Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas Luca Parmitano, šiuo metu gyvenantis Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).
 
„Dešimčių dėl žmogaus veiklos sukeltų gaisrų dūmai Amazonės miškuose driekiasi tūkstančius kilometrų“, – rašo L. Parmitano. Astronautas į savo tviterio paskyrą taip pat įkėlė kelias Amazonės gaisrų nuotraukas, padarytas iš TKS.
 
L. Parmitano į TKS atvyko liepos 21 d. Tai yra antra jo kelionė į kosmosą.
Brazilijos nacionalinio kosmoso tyrimų instituto (INPE) duomenimis, nuo šių metų sauso iki rugpjūčio gaisrai sunaikino per 1,8 mln. ha Amazonės miškų – apie 0,44 proc. visos Amazonės miškų teritorijos.
 
INPE atstovai teigė, kad palydovai užfiksavo, jog Amazonės miškuose šiemet kilo 84 proc. daugiau gaisrų nei tuo pačiu metu 2018 metais. Taip pat šiemet Brazilijoje būta net dvigubai daugiau miškų gaisrų nei 2013 metais.
 
Amazonėje yra didžiausias pasaulio atogrąžų miškų telkinys – tai gyvybiškai svarbi žalioji zona, lėtinanti visuotinio atšilimo tempą.
 
Amazonės miškuose gyvuoja milijonai augalų ir gyvūnijos rūšių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.27; 04:00
 
 

Per masines muštynes tarp Afganistano ir Eritrėjos piliečių Prancūzijos Kalė mieste pašauti mažiausiai penki migrantai, informuoja transliuotojas BBC.

Keturi 16-18 metų amžiaus paaugliai iš Eritrėjos yra kritinės būklės ir buvo skubiai nugabenti operuoti į vietos ligoninę. Penktasis vyras dėl sužalojimų sunkumų nugabentas į netoliese esantį Lilio miestą. Dar mažiausiai 13 žmonių buvo sužeisti.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard’as Collombas naktį apsilankė Kalė ir teigė, kad peštynės buvo neįprastai rimtos. Vienam iš sunkiausiai sužeistų žmonių į užpakalinę kaklo dalį pataikė kulka.

Pradinė beveik dvi valandas trukusi kova kilo pietiniame miesto pakraštyje, kur migrantai laukė eilėje prie maisto davinių. Peštynės prasidėjo afganistaniečiui paleidus šūvius, susipešė apie 100 Eritrėjos piliečių ir 30 afganistaniečių. Antrosios grumtynės kilo už maždaug 5 kilometrų.

Nors 2016 metais buvo likviduota Kalė migrantų stovykla „Džiunglės“, šimtai migrantų vis dar gyvena netoliese esančiuose miškuose ir tikisi pasiekti Jungtinę Karalystę. Didžioji dalis likusiųjų yra vyrai. Vietos labdaros organizacijos teigia, kad Kalė gyvena apie 800 migrantų. Tuo tarpu institucijos nurodo, kad migrantų skaičius Kalė mieste siekia 550-650.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.03; 00:01

legion_pranc

Šiandien Valdas Ivaškevičius (vardas ir pavardė pakeisti) jau gerai nebeprisimena, kodėl 1993 metais nusprendė stoti į įspūdingomis legendomis ir įvairiausiais gandais apipintą Prancūzijos svetimšalių legioną.

Tiesiog taip susiklostė aplinkybės – susipyko su mylima mergina, neteko darbo. Gyvenimas Lietuvoje tuo metu pasirodė esąs pilkas ir nuobodus. Nusigavęs į Prancūziją, prisistatė į artimiausią legionierių priėmimo punktą. Patikrinimas užtruko keletą savaičių. Prancūzai domėjosi atvykusiųjų sveikata, pateikė keletą nesudėtingų psichologinių testų.

Continue reading „“Mano tėvynė – svetimšalių legionas””