belarusija_1

Visų neramumų ir vaivorykštinių revoliucijų metu valstybės, kuriose rutuliuojasi šie įvykiai, tampa lengviau pažeidžiamos. Tuo pasinaudoja kaimynai, turintys pretenzijų į jų teritorijas.

Atsiradus tokiai progai, jie stengiasi  ,,apkarpyti“ valstybių, turinčių vidinių bėdų,  žemėlapius. Tokių pavyzdžių vien tik buvusioje Tarybų Sąjungoje daugybė: Padniestrės Respublika Moldovoje, Šiaurės Osetija Gruzijoje, Kalnų Karabachas Azerbaidžane. Galima prisiminti Rusijos pastangas prisijungti Rytų Ukrainą…

Continue reading „Įvykiai Baltarusijoje. Žvilgsnis iš šalies”

video_cip

Ar “Wikileaks” įkūrėjas Džulijanas Asandžas (Julian Assange) tikrai atnešė visuomenei tiek daug blogo, kad jį derėtų vertinti kaip ”šunsnukį” (Lietuvos parlamentaro Emanuelio Zingerio terminas)? Ar galima vienareikšmiškai teigti, jog “Wikileaks” veikla naudingesnė Rusijai, o ne Amerikai (krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės pastaba)? Kas iš tiesų slepiasi po “Wikileaks” projektu: žurnalistika, avantiūrizmas, informacinis chuliganizmas ar žvalgybinės intrigos?

Šiandien videostudijos “SLAPTAI” svečias – buvęs slaptųjų tarnybų darbuotojas Danas ARLAUSKAS. Beje, buvęs slaptųjų tarnybų darbuotojas D.Arlauskas įsitikinęs, jog neseniai iš Amerikos išsiųsta Ana Čapman ir dar keliolika jos kolegų negalėjo būti itin vertingais Kremliaus agentais. O štai ginklų prekeivis Viktoras Butas – būtinai susijęs su Rusijos slaptosiomis tarnybomis.

Continue reading „“Wikileaks” skandalas: teigiamų aspektų daugiau”