Honkonge tęsiantis protesto mitingams, Kinija netiesiogiai pagrasino į savo specialųjį administracinį regioną nusiųsti kinų pajėgas. Kinijos gynybos ministerijos atstovas trečiadienį spaudos konferencijoje Pekine atkreipė dėmesį į tokią galimybę numatantį įstatymą.
 
Taip jis sureagavo į klausimą, kaip jo ministerija elgsis su situacija Honkonge. Minėtas įstatymas numato, jog Honkongo institucijos, „esat reikalui“, gali paprašyti Pekino paramos, „kad būtų išlaikyta viešoji tvarka“. Tai buvo pirmas kartas, kai Pekinas viešai užsiminė apie kariuomenės panaudojimą, kad suvaldytų neramumus Honkonge.
 
Honkonge nuo tada, kai buvusi britų kolonija 1997 metais buvo perduota Kinijai, yra dislokuotas Kinijos liaudies armijos dalinys, tačiau jis retai rodosi viešumoje.
 
Sekmadienį Honkonge dešimtys tūkstančių žmonių vėl išėjo į gatves protestuoti prieš Pekinui ištikimą regiono vyriausybę. Per demonstracijas kaukėti demonstrantai kiaušiniais apmėtė Kinijos atstovybę ir apipaišė ją grafičiais. Pekinas griežtai sukritikavo incidentus.
 
Masines demonstracijas Honkonge sukėlė dabar jau įšaldytas ekstradicijos įstatymas, leidęs perduoti asmenis žemyninei Kinijai. Protestai išplito.
 
Demonstrantai dabar reikalauja demokratinių reformų, visuotinės balsavimo teisės ir premjerės Carrie Lam atsistatydinimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.25; 06:07

Honkongo aktyvistas Joshua Wongas pirmadienį išleistas iš kalėjimo, kur kalėjo dėl to, kad vadovavo 2014 metais vykusiems „Umbrella Movement“ protestams. 22 metų aktyvistas yra gerai žinomas Honkongo politinis veikėjas, jis buvo laikomas 2014 metų protestų vedliu.
 
J. Wongas buvo įkalintas balandį dėl to, kad dalyvavo 2014 metų proteste ir nepakluso raginimui išsiskirstyti.
 
J. Wongas iš kalėjimo paleistas kitą dieną po didžiausio Honkonge protesto nuo to laiko, kai šis 1997 metais buvo atiduotas Kinijai. J. Wongas teigė vėl dalyvausiąs kovoje prieš kontraversišką ekstradicijos į Kiniją įstatymą.
 
„Esu dėkingas milijonams į gatves protestuoti išėjusių Honkongo žmonių. Jie parodė Honkongo dvasią ir orumą“, – pirmadienį sakė J. Wongas. Jis taip pat paragino Honkongo vadovę Carrie Lam atsistatydinti ir visam laikui atsisakyti įstatymo, leisiančio Honkonge nusikaltusius teisti žemyninėje Kinijoje.
 
Nors C. Lam atsiprašė už Honkongo visuomenę suskaldžiusius nesutarimus, kuriuos sukėlė įstatymo svarstymas, ir atšaukė debatus, protestuojančių tai nenuramino.
 
J. Wongas skelbė, kad protestuotojai tęs pilietinio nepaklusnumo akcijas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.17; 14:14