Jei Jums neteko girdėti apie saulės elektrinę, turbūt net neįsivaizduojate, kas yra saulės baterijos. Saulės baterijomis dažniausiai yra vadinami saulės moduliai. Saulės elektrinei jie yra būtini, jog saulė būtų paversta elektra. Jei norite įsigyti saulės elektrinę, Jums reikės atskirai pirkti saulės baterijas, inverterį ir kitus dalykus, reikalingus saulės elektrinei. Visa tai supirkti gali būti painu, todėl kai kurie pardavėjai siūlo pirkti visas prekes iš karto. Dažniausiai į tokius komplektus yra įskaičiuotos ir prekės, ir darbai. Jei norite įsigyti saulės elektrinę pigiau, tuomet verta pirkti visas prekes kartu. Taip galima sutaupyti ir laiką, ir pinigus.

Kaip prižiūrėti saulės baterijas?

Saulės baterijos yra svarbu saulės elektrinės dalis. Jei jos veiks prastai, tuomet saulės elektrinė nebus naudinga. Todėl yra svarbu prižiūrėti saulės baterijas. Jų priežiūra yra nedidelė, tačiau ją atlikti reikia atsakingai. Norint, jog saulės baterijos efektyviai veiktų, verta jas karta nuvalyti. Tai daryti reikia atsargiai, jog jos nebūtų pažeistos. Ant saulės baterijų kartais gali atsirasti nešvarumų, kurie neleidžia joms veikti taip efektyviai, kaip galėtų. Todėl naudinga kartais nuvalyti saulės baterijas. Visgi, jei bijote jas pažeisti, geriau to nedarykite. Saulės baterijos turi garantiją, tačiau jas pažeidus, ji gali negalioti. Todėl svarbu nesubraižyti ir kitaip nepažeisti saulės baterijų.

Kiek kainuoja saulės elektrinės?

Nusprendę įsigyti saulės elektrines, žmonės baiminasi, jog reikės brangiai mokėti. Saulės elektrinės kainuoja brangiai, tačiau dalį sumos grąžina valstybė, o kita atsiperka. Mokėti reikia įvairiai. Kai kuriems saulės elektrinė kainuoja 4 000 eurų, kitiems 8 000 eurų, dar kitiems 10 000 eurų, išskirtiniais atvejai net gerokai brangiau. Kaina priklauso nuo to, kiek elektros energijos sunaudojate per metus. Kuo daugiau sunaudojate, tuo daugiau galios Jums reikės. Jei norite mokėti mažiau, galite pasirinkti saulės elektrinę, kuri pasižymės mažesne galia. Tačiau turėkite omenyje, jog tuomet gali reikėti mokėti už papildomą elektros energiją. Jei norite nemokėti už elektros energiją, pasirinkite saulės elektrinės galią, kurios užteks Jūsų namams. Saulės elektrinės yra puikus pasirinkimas, kadangi dalį sumos finansuoja valstybė. Kuo brangesnę saulės elektrinę pirksite, tuo daugiau atgausite. Jei norite nemokėti už elektros energiją, saulės elektrinė yra puikus pasirinkimas. Ji gali būti įrengta namuose, soduose, pastatuose ir t.t. Jei norite gyventi ekonomiškai ir ekologiškai, rinkitės saulės elektrines ir mėgaukitės nemokama elektros energija.

UAB SOLET TECHNICS prekiaujakokybiškomis ir patikimomis saulės baterijomis. Daugiau informacijos – Solettechnics svetainėje.

2020.09.21; 00:01

Astravo AE. Slaptai.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad Lietuvos požiūris apie Astravo atominę elektrinę (AE) ras atgarsį bendroje Europos Sąjungos pozicijoje.
 
Prezidentas nurodė trečiadienį Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje iškėlęs Baltarusijos atominės elektrinės klausimą.
 
„Šitas klausimas buvo iškeltas. Jis buvo iškeltas mano iniciatyva ir aš jį iškėliau tokia forma: ar galime laikyti, kad Astravo AE, kurią norima pradėti eksploatuoti neįgyvendinus visų streso testo, saugumo reikalavimų, ypatingai atsižvelgiant į dabartines aplinkybes, gali būti priimtina Europos Sąjungai. Ir ar mes netraktuojame elektros energijos importo iš tokios elektrinės dabartinėmis aplinkybėmis kaip paramos šitam režimui, kuris yra susikompromitavęs“, – žurnalistams po nuotolinio EVT posėdžio sakė G. Nausėda.
 
Šalies vadovas pridūrė tikintis, kad į šią poziciją ES įsiklausys.
Astravo AE. Slaptai.lt nuotr.
 
„Manau, kad tai turėtų rasti atgarsį tiek mūsų artimiausių kaimynų širdyse ir protuose, tiek, tikiuosi, bendroje ES pozicijoje“, – sakė G. Nausėda.
 
ELTA primena, kad į pirmojo Astravo AE bloko reaktorių jau pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetinis Astravo AE paleidimas ir prijungimas prie Baltarusijos elektros energijos sistemos planuojamas ketvirtą šių metų ketvirtį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.20; 07:35

Energetikos ministerijoje pristatytos naujos finansinio skatinimo priemonės gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Startuoja dvi finansinio skatinimo priemonės, kuriomis pasinaudoję gyventojai galės įsirengti saulės elektrines individualiuose namuose ir nutolusias saulės elektrines. Tam šiais metais numatyta skirti 9 mln. eurų dydžio ES paramą.
 
Kaip ketvirtadienį pranešė Energetikos ministerija, nutolusioms saulės elektrinėms įsirengti šiais metais numatyta skirti 4,5 mln. eurų, dar tiek pat skirta elektrinių įsirengimui individualiuose namuose.
 
„Lietuvoje nėra naujiena, kad elektrą galima pasigaminti patiems ir tai galima padaryti nuotoliniu būdu. Vienoje vietoje galima gamintis, kitoje – vartoti. Dabar atsiranda galimybė už tai gauti finansinę paramą, ar tai būtų individualus namas, ar (namas. – ELTA) sode, ar kotedžas, ar butas. Kalbame apie naujas galimybes visiems elektros vartotojams“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
 
Aplinkos projektų valdymo agentūros vadovas Ignotas Šalavėjus sakė, kad yra keli skirtumai tarp šių dviejų priemonių.
 
„Kalbant apie paramos priemonę, kur energija vartojama vietoje, elektrinės įrengimo vieta yra 1–2 butų gyvenamieji namai, sodo namai.
 
Kalbant geografiškai nutolusias elektrines, ji gali būti įrengta žemės sklype, kur nėra pastatų, elektrinių parkuose, daugiabučiame pastate ar daugiabučiame pastate priklausančiam žemės sklypui“, – sakė I. Šalavėjus.
 
Gyventojai, planuojantys šįmet įsirengti saulės elektrines ar įsigyti iš elektrinių parko ir už tai gauti finansinę paramą, turi teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai. Jas galima teikti nuo sausio 2 iki sausio 31 dienos.
 
Suteikiama parama siekia 323 eurus už vieną kilovatą (kW) saulės elektrinės įrengtos galios. Parama skiriama įsigyti iki 10 kW galios elektrinei. Tiesa, gyventojai gali įsigyti didesnės nei 10 kW galios elektrinę, tačiau finansavimas bus skiriamas už 10 kW.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.01.03; 03:00

Progressusgroup nuotr.

Individualių namų savininkams skiriama parama nedidelių, iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrinių, įsirengimui.

Balandžio 18 dieną energetikos ministras pasirašė įsakymą, kuriame numatyta, kad paramą galės gauti elektrą savo poreikiams iš saulės šviesos gaminti planuojantys individualių namų savininkai. Parama galės pasinaudoti individualių, vieno ar dviejų butų gyvenamųjų arba sodo namų savininkai, įsirengiantys iki 10 kW galios saulės elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Fotoelektra yra elektros energija, gaunama tiesiogiai iš šviesos energijos, naudojant fotoelektrinius modulius. Saulės energijos panaudojimas Lietuvoje darosi vis populiaresnis, o  Europoje kas antras namas panaudoja alternatyvius energijos šaltinius. Tai pažangi investicija, kuri senkant žaliavų ištekliams ir didėjant išmetamų teršalų kiekiams, yra vertinama ir ekologiniu požiūriu.

Vokietijos čerpių gamintojas „Nelskamp“ gamina saulės jėgaines (fotoelektros sistemas) ir hibridinių modulių saulės šildymo sistemas. Visi Nelskamp stogai su saulės jėgainėmis pasižymi efektyvumu ir estetika: „Solar Power Pack“  šildymo sistema, skirta karšto vandens paruošimui, „MS 5 PV“ – elegantiška stogo saulės jėgainė,  „2 Power” ir „MS 5 2 Power” generuoja elektros energiją ir šilumą iš vieno modulio,  „G 10 PV“ yra nepastebimai integruota į čerpių stogą.

Sistemos dydis priklauso nuo namų ūkyje gyvenančių žmonių skaičiaus ir tinkamo stogo ploto. Minėtos stogų sistemos jau daug metų sėkmingai naudojamos Vokietijoje. Priimtas paramos įstatymas padės Lietuvos namų ūkiams modernėti, pasinaudojant vokiška patirtimi ir kokybe.

Tobulėkime kartu su UAB „Progressus group“!

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.07.16; 15:47