Elektros tinklai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Palangos mieste Druskininkų ir Bangų gatvėse elektros energijos neturi 407 klientai, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ gedimų žemėlapis. Visoje Lietuvoje dėl gedimų atjungta per 4,5 tūkst. klientų.
 
Nurodomas didžiausio Palangos gedimo pradžios laikas – sekmadienis 8.30 val.
Elektros tinklai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Apie elektros tiekimo trikdžius pranešama ir Klaipėdoje. Pavyzdžiui, Mazūriškėse sekmadienį nuo 12.04 val. buvo atjungta 11 klientų, Arimų ir gretimose gatvėse – nuo 10.25 val. be elektros buvo 85 klientai.
 
ESO duomenimis, sekmadienį apie 16 val. visoje Lietuvoje užfiksuotas 41 gedimas, dėl to atjungta 4542 klientai.
 
Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvoje smarkiai lijo. Daugiausiai kritulių, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, iškrito Klaipėdoje, kur pasiektas stichinio lietaus kiekis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.06; 00:24 

Šauktukas

Penktadienį bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) išplatino pranešimą, kuriame perspėja gyventojus ir kviečia būti atidžius – elektrikų vardu gali naudotis sukčiai.
 
ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas akcentuoja, jog svarbu atsiminti, kad elektros ar dujų apskaitos prietaisas yra ESO prižiūrimo skirstomojo tinklo dalis, bendrovės nuosavybė, todėl tik ESO darbuotojai ar bendrovės samdyti rangovai gali juos tikrinti.
 
„ESO inžinieriai niekada neprašo pinigų ar apmokėti už paslaugas, jie netikrina namų elektros tinklų, instaliacijos, nevykdo jokių remonto darbų. Jeigu skaitiklis yra lauke, inžinieriai niekada neina į buto ar namo vidų, jie taip pat neskambins su prašymu nufotografuoti skaitiklį, jo rodmenis“, – teigia P. Kalmantas.
 
Anot jo, darbus vykdančius darbuotojus galima lengvai atpažinti, jie vilki specialią aprangą ir visada turi ESO patvirtintą pažymėjimą, todėl visada galima ir reikia paprašyti jį parodyti. „Būkite atsargūs ir reikalaukite pažymėjimo, tik taip būsite tikri, kad į namus neįsileidžiate energetiku apsimetusio sukčiaus“, – sako P. Kalmantas.
 
Kaip tik šiuo metu įsibėgėja išmaniųjų skaitiklių keitimas. Šiuo momentu vagys taip pat gali bandyti pasinaudoti. ESO atstovas pažymi, jog išmaniojo skaitiklio pakeitimas gyventojams nieko nekainuoja, mokėti inžinieriams nereikia, o apskaitos prietaiso keitimą vykdo tik ESO darbuotojai ar rangovai, kurie taip pat vilki specialią aprangą ir visada turi ESO patvirtintą pažymėjimą.
 
Kiekvienas gyventojas, kurio namuose bus keičiamas elektros apskaitos prietaisas, bus informuotas asmeniškai telefonu, trumpąją SMS žinute ir / ar el. paštu bei pakviestas prisijungti prie ESO savitarnos, kurioje matys suplanuotus skaitiklių keitimo darbus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.09.24; 11:53

Gandrai. Slaptai.lt nuotr.

Kiekvieną rudenį ir ankstyvą pavasarį, išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai yra iškeliami ant specialių platformų. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos gandrams – ant atramų tvirtinami specialūs metaliniai stovai, ant kurių paukščiai vėliau vėl suka savo lizdus. Tokios lizdavietės yra daug saugesnės ne tik aplinkiniams, bet ir patiems paukščiams.
 
„Nuoširdžiai rūpinamės kiekvienu gandru, siekiame, kad nacionalinis paukštis būtų tinkamai apsaugotas, o gyventojams galėtume užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą. Gandralizdžių iškėlimo darbai vykdomi tuo metu, kai gandrai yra išskridę žiemoti“, – teigia ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Virgilijus Žukauskas.
Gandrai Lietuvoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai suka lizdus ant elektros linijų atramų, kur jiems įsikurti retsykiais padeda ir žmonės. Tačiau, pabrėžia ESO atstovas, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinės vieta. Taip pat ir dirbtinų lizdaviečių įrengimas ant oro linijų atramų nėra tinkama išeitis ne tik elektros tinklui, bet ir gandrams.
 
Specialisto teigimu, pagal elektros oro linijų eksploatacijos reikalavimus, ant elektros oro linijų atramų negali būti jokių pašalinių daiktų. Pasitaiko atvejų, kai nuo elektros iškrovos ant atramų sukrauti gandralizdžiai suliepsnoja. Prilietę elektros laidus gandrai neretai yra traumuojami elektros srovės, dėl krintančių lizdų kyla grėsmė ir žmonėms, o nutrūkus elektros tiekimui nukenčia elektros vartotojai.
 
„Gandrų sugrįžimo dieną raginame visuomenę atsakingai žiūrėti į paukščių apsaugą. Gandrų labui, prašome gyventojų ar savivaldos pagalbos bei visų rūpestingų žmonių įsitraukimo, randant ir padedant gandrams įsikurti natūraliose perimvietėse – medžiuose, o ne ant elektros tinklo atramų“, – teigia V. Žukauskas.
 
Gandrai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Gandralizdžių perkėlimo darbus ESO vykdo jau ne vienerius metus. Bendrovė perkelia tik tuos lizdus, kurie kelia pavojų paukščiams, žmonėms ir elektros skirstymo tinklui. Šalindama gedimus ir suderinus su Aplinkos apsaugos agentūra, bendrovė kasmet perkelia apie šimtą gandralizdžių. Per 2020 m. ESO perkėlė 102, pernai – 109 lizdus.
 
Tai atliekama stengiantis nepadaryti žalos paukščiams, perimvietes perkeliant ar paprasčiausiai sutvarkant taip, kad šios nekenktų elektros tinklui ir nekeltų grėsmės aplinkai ir žmonėms.
 
ESO savo eksploatuojamų elektros skirstomųjų tinklų zonoje gali atlikti tik tuos darbus, kurie yra tiesiogiai susiję su elektros tinklų technine priežiūra ir remontu. Pastebėjus elektros tinklui grėsmę keliantį gandralizdį ir nurodžius konkrečią jo vietą, bendrovė saugiai jį perkeltų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.03.28; 00:30