Vengrija lieka griežta pabėgėlių ir migrantų klausimu. „Pagalbą reikia skirti ten, kur yra problemų, o ne problemas importuoti pas mus”, – Berlyne susitikęs su kolega iš Vokietijos Sigmaru Gabrieliu (d) pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteri Szijjarto’as. EPA – ELTA nuotr.

Vengrija lieka griežta pabėgėlių ir migrantų klausimu, praneša agentūra „Reuters“.

„Pagalbą reikia skirti ten, kur yra problemų, o ne problemas importuoti pas mus“, – trečiadienį Berlyne susitikęs su kolega iš Vokietijos Sigmaru Gabrieliu pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteri Szijjarto’as. Jis pabrėžė, kad jo šaliai labai svarbi Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsauga. „Mūsų nuomone, ES turi būti priimami sprendimai dėl to, kas gali atvykti į Europą ir kas ne“, – kalbėjo ministras. Tačiau debatai šia tema esą turi vykti kultūringai ir remiantis faktais. Juose neturi būti veidmainiškumo ir smerkimo.

Vengrijos vyriausybė, reaguodama į pabėgėlių krizę ir didėjančią migraciją, įvedė griežtą sienų kontrolę, vietomis net nutiesė tvorą ir taip prisidėjo prie vadinamojo Balkanų maršruto blokados. Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas atmeta ir ES pabėgėlių kvotų sistemą.

Europos Komisija dėl atsisakymo priimti pabėgėlius Vengriją, Lenkiją ir Čekiją apskundė Europos Sąjungos Teisingumo Teismui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.11; 00:01

Lenkijos vyriausybė analizuoja Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nutartį, pagal kurią šalis turės mokėti Europos Komisijai 100 tūkstančių eurų baudą kasdien, jeigu nesiliaus kirtusi Belovežo girios. Tai antradienį interviu Lenkijos radijui pareiškė šalies užsienio reikalų ministras Vitoldas Vaščykovskis (Witold Waszczykowski).

„Tai teismo pozicija, kurios mes neketiname ignoruoti“, – sakė jis. „Bet tai dar ne verdiktas“, – pridūrė ministras, pabrėždamas, jog šiuo metu Lenkija analizuoja teismo nutartį.

Pirmadienį ES Teisingumo Teismas nusprendė, jog Lenkija turi tučtuojau nutraukti aktyvų miško naudojimą Belovežo girioje, išskyrus tuos atvejus, kai tai būtina visuomenės saugumui užtikrinti. Jeigu Lenkija pažeis šią nutartį, teismas ją įpareigos mokėti Europos Komisijai mažiausiai po 100 tūkstančių eurų kasdien.

Skandalas dėl Belovežo girios trunka jau kelis mėnesius. Pagal Lenkijos vyriausybės planus, rezervate turi būti iškirsta apie 1,3 milijono medžių, užsikrėtusių pavojingu kenkėju – žievėgraužiu tipografu. Ekologai protestuoja prieš šiuos veiksmus ir reikalauja suteikti reliktiniam miškui galimybę pačiam susitvarkyti su natūraliais masyvo atsinaujinimo procesais.

Anksčiau ES Teisingumo Teismas po EK ieškinio Lenkijos vyriausybei nusprendė, kad medžių kirtimas turi būti tučtuojau nutrauktas. Bet, kaip praneša ekologai, šis sprendimas nebuvo įvykdytas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.22; 00:02

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė sprendimą byloje dėl 2012 metais Lietuvos ūkininkams skirtų tiesioginių išmokų mažinimo.

2013 m.etais135 Lietuvos ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami pripažinti neteisėtu reguliavimą, pagal kurį buvo ženkliai sumažinta Lietuvos ūkininkams skirta parama. 

Continue reading „Lietuvos ūkininkai įrodė, kad parama buvo sumažinta neteisėtai: Teisme panaikintas Europos Komisijos sprendimas”

temide__________

Gegužės 12 d. Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas paskelbė, lad Lietuvoje galiojanti tvarka vardus ir pavardes dokumentuose rašyti tik lietuviškais rašmenimis nepažeidžia Europos Sąjungos teisės. 

ES teisė nedraudžia atsisakyti pakeisti civilinės būklės aktų įrašuose įrašytus vardus ir pavardes, jei toks atsisakymas negali suinteresuotiesiems asmenims sukelti rimtų nepatogumų.

Europos Teisingumo Teismas (ETT) pažymi, kad asmens vardas ir pavardė yra vienas iš jo identiteto ir privataus gyvenimo dėmenų, kurį saugo ES pagrindinių teisių chartija ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Continue reading „Rašydama pavardes lietuviškais rašmenimis Lietuva ES teisės nepažeidžia”