Po kelis metus trukusio ikiteisminio tyrimo bei bylos nagrinėjimo pirmosios, apeliacinės ir kasacinės instancijos teismuose, Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Seimo nariui A. Sacharuk. 

Prokuratūra

Teismas sutiko su nuoseklia prokuratūros pozicija, kad kito Seimo nario kortelės naudojimas, fiktyvus balsavimas ja už kitą Seimo narį, yra veikos, atitinkančios Baudžiamojo kodekso 228 str., 300 str. ir 302 str. sudėtis.

Priimdamas sprendimą Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino 2015 metų vasarą priimtą Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegijos išteisinamąjį nuosprendį, kuriuo A. Sacharukas buvo išteisintas kaip nepadaręs jokio nusikaltimo.

Valstybinį kaltinimą palaikiusio Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro Vytauto Kukaičio teigimu, šis sprendimas yra itin svarbus teismų praktikai.

„Teismas suformulavo baudžiamosios atsakomybės ribas, nurodydamas, kad tyčinis balsavimas, paremtas priešingais teisei ketinimais ir pagrindais, t. y. kai su Seimo nario ar be jo žinios fiktyviai balsuojama siekiant melagingai pridengti kito Seimo nario buvimą posėdžio metu, turint priešingą teisei motyvą, pvz. siekiant neprarasti atlyginimo už praleistus posėdžius, imituojant dalyvavimą posėdyje – buvimą darbe, yra nusikalstamas elgesys užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę. Kartu tyčiniai nusikalstamai atlikti veiksmai yra ir piktnaudžiavimas tarnyba, t. y. BK 228 straipsnis, jei dėl to buvo padaryta didelė neturtinė žala. Šiuo atveju kalbame apie Seimo autoriteto pažeminimą.“ – po teismo sprendimo komentavo prokuroras V. Kukaitis.

Už šias nusikalstamas veikas teismas A. Sacharuk skyrė skyrė 50 MGL (1882 Eur) baudą.

Šis įsiteisėjęs teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam teismui per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2017.06.06; 02:58