Kambodžoje nuteistam australų režisieriui J. Ricketsonui suteikta malonė. EPA-ELTA nuotr.

Australijos kino režisieriui Jamesui Ricketsonui, Kambodžoje nuteistam šešerius metus kalėti dėl šnipinėjimo, penktadienį buvo suteikta karališkoji malonė, sakoma vietos žiniasklaidos paskelbtame vyriausybės pranešime.

69-erių J. Ricketsonas buvo sulaikytas 2017 metų birželį, kai virš opozicinės Kambodžos nacionalinės gelbėjimo partijos (CNRP) mitingo skraidino droną su įmontuota filmavimo kamera. Režisierius buvo apkaltintas rinkęs informaciją, galėjusią pakenkti šalies gynybai.

J. Ricketsonas – ilgamečio Kambodžos premjero Hun Seno kritikas – jam mestus kaltinimus neigė.

Režisieriaus areštas vertintas kaip vis labiau autoritariniu tampančio Kambodžos režimo vykdomo susidorojimo su kritikais dalis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.23; 09:43

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, trečiadienį susirinkęs į pirmą šį rudenį posėdį, buvo nustebintas naujos posėdžių salės detalės – patalpos gale sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, kuria planuojama transliuoti posėdžius. Komiteto narys Kęstutis Glaveckas iš karto išreiškė pasipiktinimą.

Nors kamera dar neveikia ir vaizdo nefilmuoja ir netransliuoja, pati idėja liberalui atrodo nepriimtina.

„Kokia prasmė transliuoti visus? Niekur taip nėra pasaulyje“, – sakė K. Glaveckas.

Konservatorius Andrius Kubilius replikavo, kad prasmė yra viešumas ir skaidrumas. Tačiau K. Glaveckas abejojo, ar taip nebus pažeidžiama komiteto narių asmens duomenų apsauga.

„Sutarkime taip: tuos posėdžius, kuriuos jūs darote rinkimų kampanijai, transliuokime, o kur jau rimtai dirbame – netransliuokime“, – ironizavo A. Kubilius.

ELTA primena, kad Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį patvirtino, kad nuo spalio 1 dienos tikimasi tiesiogiai transliuoti dviejų Seimo komitetų posėdžius.

„Galiu patvirtinti, kad nuo spalio 1 dienos planuojame, bet dar turime išspręsti visas technines galimybes, bet, taip, tai yra planuojama“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

Planuojama, kad nuo spalio Seimas pradės tiesiogines Teisės ir teisėtvarkos bei Švietimo ir mokslo komitetų transliacijas. Pasak vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus, kai bus išspręsti visi techniniai klausimai, nuo lapkričio bus transliuojami ir visų Seimo komitetų posėdžiai.

Žurnalistai gali ateiti į Seimo komitetų ir komisijų posėdžius, tačiau kai kurie posėdžių klausimai gali būti skelbiami ir uždarais – jų stebėti žiniasklaida neturi galimybės.

Visi plenariniai Seimo posėdžiai transliuojami internetu. Vyriausybės posėdžiai – taip pat.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.13; 05:26