Vilnius. Įvažiavimas į miestą. Slaptai.lt nuotr.

Antrus metus iš eilės Vilnius, vieno didžiausių pasaulyje verslo dienraščių „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ rengtuose Europos perspektyviausio miesto rinkimuose, vidutinio dydžio miestų kategorijoje užėmė daugiausiai prizinių vietų, dalijasi miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „GO Vilnius“.
 
Pranešama, kad ekspertai, įvertinę Vilniaus praėjusių metų pažangą, inovatoriškumą ir sugebėjimą prisitaikyti prie rinkos sąlygų, skyrė miestui apdovanojimus visose vertinimo kategorijose: ekonominio potencialo, verslui draugiškos aplinkos, užsienio investicijų strategijos ir žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityse.
 
Ketvirtadienį paskelbtame reitinge matyti, kad bent trijose kategorijose Vilnius pasirodė geriau nei pernai – ekonominio potencialo kategorijoje Vilnius iš 3 vietos pakilo į 2, verslui draugiškos aplinkos – iš 6 net į 3, o žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityje – iš 3 į 2.
Vilnius užleido pernai užimtą pirmą vietą už tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo strategiją ir nusileido į antrą vietą.
 
Bendroje vidutinių ateities miestų kategorijoje Vilnius užima antrą vietą, pirmoje vietoje – Ciurichas.
Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako esantis dėkingas visiems, prisidėjusiems prie šio išskirtinio pasiekimo pakartojimo.
 
„Vėl sulaukėme didžiulio pripažinimo skirtingose „fDi Intelligence“ apdovanojimuose! Pagal įvertinimų kiekį bei mastelį tikrai turime kuo didžiuotis. Šią neįtikėtiną sėkmę lemia Vilniaus žmonės ir nuosekliai puoselėjamas Gedimino kodas Vilniui – atvirumas pasauliui bei ateičiai, pagarba dirbančiam, kuriančiam žmogui. Nesustokime!“ – sužinojęs apie miesto pergalę sakė sostinės meras.
 
Kaip dalijamasi agentūros pranešime, intensyvi sostinės aukštųjų technologijų ekosistemos plėtra bei sėkmingas verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimas sukuria išskirtinę terpę augti.
 
Vienas iš inovatyviausių miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros iniciatyva suburti verslo ekosistemą „Vilnius TechFusion“, kuri po savo stogu jungia pažangiausius sostinės aukštųjų technologijų sektorius ir jų darbuotojus. Ekosistemos tikslas – parodyti pasauliui miesto lyderystę aukštųjų technologijų inovacijų srityje, pritraukti potencialių investuotojų ir talentingų darbuotojų iš viso pasaulio.
 
Lietuvos valdovų rūmai naktį. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Vilniuje šiandien yra kuriama tai, kuo mes gyvensime ateityje. Biotechnologijų, lazerių, finansinių technologijų, informacinių ir komunikacinių technologijų bei žaidimų kūrimo industrijos sukuria daugybę darbo vietų ir reikšmingai prisideda prie Lietuvos biudžeto. Miesto įmonių kuriamos inovatyvios technologijos kasmet pritraukia investuotojus iš viso pasaulio, o tai lemia kompanijų plėtrą, eksportą į naujas rinkas ir vis didėjantį sukuriamų darbo vietų skaičių. Vien pernai Lietuvos lazerių įmonės išaugo 15-20 proc., o „Fintech“ kompanijose dirba per 7 tūkst. darbuotojų“, – sako agentūros vadovė Inga Romanovskienė.
 
Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanojami aukščiausius pasiekimus pelnę Europos miestai, įvyks kovo mėnesį didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.17; 05:38 

„Financial Times“ 2022 metų žmogus – V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, gruodžio 5 d. (ELTA). Britų laikraštis „Financial Times“ 2022 metų žmogumi paskelbė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
 
Anot leidinio, šių metų titulas skirtas būtent jam, nes jis Rusijos visapusiškos invazijos akivaizdoje tapo savo tautos drąsos ir pasipriešinimo simboliu bei liberaliosios demokratijos vėliavnešiu platesnėje pasaulio kovoje su autoritarizmu.
 
„Financial Times“ palygino Ukrainos prezidentą su buvusiu Jungtinės Karalystės (JK) ministru pirmininku Vinstonu Čerčiliu, kurie karo veiksmų prieš savo šalis metu aktyviai skatino savo piliečius. V. Zelenskis taip pat atkakliai prašė Vakarų paramos ir įtikino Europos ir JAV lyderius nenusileisti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, įsakiusiam pradėti plataus masto karą.
 
Laikraščiui duotame interviu V. Zelenskis prisiminė pirmąsias Rusijos kariuomenės įsiveržimo dienas ir tikino nesąs ypatingai drąsus. „Esu labiau atsakingas nei drąsus… tiesiog nemėgstu nuvilti žmonių“, – kalbėjo Ukrainos lyderis. Jis sakė, kad šiuo metu labiausiai pasiilgsta laiko su savo sūnumi. „Tiesiog norėčiau Dniepro upėje sugauti karpį“, – apgailestavo prezidentas.
„Financial Times“ 2022 metų žmogus – V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotrauka
 
Tačiau, kaip pažymi „Financial Times“, savo žmogiškumu Vakarus ir pačius ukrainiečius sužavėjusiam 44-erių V. Zelenskiui įprasto gyvenimo dar gali tekti palaukti. Nors prieš Maskvos invaziją daugelis Ukrainos gyventojų nebuvo linkę jo vertinti rimtai, anot laikraščio, jis užsitarnavo vietą istorijoje dėl savo išskirtinės lyderystės ir tvirtybės.
 
„Financial Times“ 2021 metų žmogumi buvo paskelbtas JAV milijardierius Elonas Muskas, o 2020 metų žmonėmis tapo Vokietijos farmacijos bendrovės „BioNTech“ įkūrėjai Uguras Sahinas ir Ozlem Tureci, kartu su JAV kompanijos „Pfizer“ mokslininkais sukūrę vakciną nuo COVID-19.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2022.12.05; 16:00

Laikraštis The Financial Times

Įtakingas verslo dienraštis „Financial Times“ Lietuvos premjerę Ingridą Šimonytę mini kaip vieną iš kandidatų pakeisti NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.
 
„Lietuvos pareigūnai svarsto, kad NATO vadovu turėtų tapti rytinio Aljanso flango šalies atstovas, be to, moteris. Dabartinio NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencija, kuri pratęsta vieneriems metams kovą, baigsis 2023 m. rugsėjį“, – rašoma trečiadienį publikuotame „Financial Times“ straipsnyje.
 
Vis tik, publikacijoje pažymima, kad galimybė, jog NATO vadovautų asmuo, kuris būtų kilęs iš Šaltojo karo metais Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos valstybių, vertinama atsargiai. Esą tai Rusijoje galėtų būti suprasta kaip provokacija.
 
Primename, kad viena kandidačių užimti NATO vadovės poziciją kurį laiką buvo minima buvusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Vis tik, praėjusią savaitę duodama interviu „The New York Times“ D. Grybauskaitė neslėpė, kad jos griežtas požiūris į Rusiją taptų kliūtimi užimti šias pareigas.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.11.17; 08:25

Lietuvos sostinė Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Vilniaus vardas atsidūrė pirmoje naujausio „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ reitingo, įvertinusio įvairių pasaulio miestų pastangas pritraukiant technologijų startuolius, pozicijoje.
 
Vilnius aplenkė tokius miestus kaip Londonas, Amsterdamas, Helsinkis ir Singapūras.
 
„Vilnius išsiskiria pasaulyje tuo, kad gali pasiūlyti ambicingų specialistų, pasaulinio lygio verslo infrastruktūrą ir institucijų paramą technologiniams startuoliams. Be to, garsėjame savo atvirųjų duomenų politika – miestas suteikia laisvą prieigą prie finansinių, viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto, transporto ir kitų duomenų, taigi technologijų įmonės gali išbandyti savo produktus, pasinaudodamos realiais rinkos duomenimis“, – teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Mero teigimu, pritraukti tokias įmones padeda viena kryptimi žvelgiančios viešojo sektoriaus organizacijos. Pasak jo, geriausias to pavyzdys galėtų būti finansinių technologijų sritis: daug institucijų pradėjo bendradarbiauti, kad Vilnius taptų finansinių technologijų centru, kad būtų sukurta šiai verslo sričiai draugiška teisinė aplinka, suteikiama reikiama pagalba „fintech“ įmonių ir specialistų įsikūrimui Vilniuje.
 
Vienas iš šiemet Vilnių plėtrai pasirinkusių finansinių technologijų startuolių – sparčiai auganti mokėjimų bendrovė „SumUp„ iš Londono.
 
„Sprendimą atidaryti biurą Vilniuje lėmė efektyvus licencijavimo procesas finansinių technologijų bendrovėms, talentų pasirinkimas ir institucijų parama. Prieš 6 mėnesius pradėję įsikūrimo procesą, šiuo metu jau veikiame visu pajėgumu, o darbuotojų skaičius Lietuvos padalinyje vis auga“, – sako „SumUp“ Lietuvos direktorė Sigutė Kuncevičiūtė. Jos teigimu, bendrovė Vilniuje planuoja augti ir toliau.
Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Daugiausiai tarp Vilniuje veikiančių technologijų startuolių yra IT ir finansinių technologijų įmonių, taip pat biotechnologijų, žaidimų vystymo startuolių.
 
Šiame mieste veiklą pradėjo tokios tarptautinės sėkmės sulaukusios įmonės kaip „Vinted“, „Trafi“, „Oberlo“, „Deeper“.
 
„Vilnius tokioms įmonėms yra kaip miesto dydžio smėlio dėžė, kur dėl miesto kompaktiškumo ir labai lengvai įvairias naujoves priimančių gyventojų sudaromos geros sąlygos greitai išbandyti verslo augimui reikalingas idėjas.
 
Pirmoji vieta tokio lygio reitinge padės skleisti žinią apie šiuos Vilniaus privalumus verslui“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūros „Go Vilnius” direktorė Inga Romanovskienė.
 
Šiuo metu Vilniuje veikia net septynios bandymų erdvės („sandbox“) programos: penkios finansinių technologijų, energijos ir NT technologijų.
 
Kiekvienoje suteikiamos galimybės startuoliams išbandyti ir kurti produktus realioje aplinkoje. Neseniai įkurta „GovTech“ laboratorija siekia paskatinti aktyvesnį vyriausybės ir verslo bendruomenės bendradarbiavimą, siekiant išsprenti esamus ar ateities iššūkius.
 
Pasak I. Romanovskienės, vienas svarbiausių žingsnių, siekiant į Vilnių pritraukti specialistus ir verslus iš užsienio, yra pagalba jiems integruojantis. „Vilnius deda daug pastangų, kad padėtų įmonėms čia įsikurti ir kad jos galėtų sparčiau augti.
 
Pavyzdžiui, „Go Vilnius“ sukūrė skaitmeninį įrankį „Relocation Guide“, kuris įmonėms ir jų darbuotojams suteikia visą sklandžiam įsikūrimui Vilniuje reikalingą informaciją.
Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Taip pat reguliariai organizuojami seminarai „Welcome to Vilnius“, kurių metu galima susitikti su įvairių sričių specialistais, supažindinančiais su aktualiausia informacija apie mokesčių mokėjimą, sveikatos priežiūros sistemą, būsto rinką.
 
Po seminarų miesto naujakurių laukia ekskursijos ir ryšių užmezgimo renginiai“, – sako „Go Vilnius“ vadovė.
 
Sudarydami „Tech Startups FDI attraction index“ reitingą „FDI Intelligence“ ekspertai vertino technologijų srities startuolių pritraukimo rezultatus gyventojų skaičiui. Globaliame reitinge vyrauja Europos miestai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.21; 10:02