Fitneso instruktorius, tarptautinių konvencijų lektorius, funkcinių ir jėgos treniruočių meistras Alessandro Muo iš Italijos

Judėjimas – sveikatos, gyvybingumo ir geros nuotaikos pagrindas. Deja, daugelis šią dovaną deramai įvertina tik susidūrę su skausmu, negalavimais, kūno diskomfortu ar išsekus jėgoms. Siekiant ne tik išspręsti fizinius negalavimus, bet ir geriau pažinti savo kūną bei nuolat palaikyti gerą fizinę formą ir emocinę savijautą, specialistai rekomenduoja funkcines treniruotes.

„Mūsų kūnai buvo sukurti judėti, bet ilgainiui dalį gebėjimų atlikti tam tikrus judesius prarandame. Funkcinės treniruotės padeda prisiminti šiuos gebėjimus ir susigrąžinti per ilgą laiką prarastus judesius į savo gyvenimą“, – akcentuoja fitneso instruktorius, tarptautinių konvencijų lektorius, funkcinių ir jėgos treniruočių meistras Alessandro Muo iš Italijos.

Profesionalai rekomenduoja treniruoti judesius, o ne raumenis

Funkcinės treniruotės sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Pasak A. Muo, augantį susidomėjimą lemia didėjantis žmonių sąmoningumas. Vis daugiau sveika gyvensena besidominčių ir aktyviai gyvenančių asmenų suvokia, kad daugeliu atveju žymiai svarbiau ir naudingiau treniruoti savo kūną funkcionaliais judesiais, kurių metu lavinamas pats judesys, o ne stiprinti atskirus raumenis. Juk kasdieniame gyvenime visi mes judame ir atliekame tūkstančius skirtingų judesių.

Jam antrina ir jau 20 metų fitneso industrijoje dirbantis, geriausiu Italijos instruktoriumi pripažintas Sasa Salvatore Pagano: „Esu įsitikinęs, kad labai svarbu kūną treniruoti tuomet, kai jis juda, nes kūnas sutvertas judėti ir visada yra veiksme“.

Tiek treneriams, tiek sporto klubų klientams ar savarankiškai sportuojantiems žmonės ypatingai svarbu įsisąmoninti vieną taisyklę – pirmiausia būtina išmokti teisingai atlikti judesį ir tik po to daryti tą vis intensyviau. Kad treniruotės būtų saugios, svarbu pažinti savo kūną, žinoti jo galimybes ir išsikelti tikslą jas praplėsti, padidinti gebėjimą susikoncentruoti, ugdyti motyvaciją ir pavyks kaskart vis geriau, palaipsniui.

Rezultatai – nuo dailesnių formų iki aukštesnių pažymių

Funkcinės treniruotės padeda numesti svorio, tonizuoja kūną, suteikia energijos, gerina koordinaciją, širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, didina jėgą, gerina laikyseną, ugdo ištvermę, tačiau Alessandro Muo pabrėžia, kad treniruočių tikslas tikrai ne tik tvirtesnis, gražesnis kūnas – jos padeda geriau jaustis savo kailyje ir tarp kitų, gyventi aktyviau, tapti stipresniu psichologiškai. „Dvejus metus treniruoju jauną vaikinuką, kuriam dabar 18 metų. Jam prastai sekėsi mokykloje, o pradėjus treniruotes triskart per savaitę, rezultatai žymiai pagerėjo“, – džiuginančiais rezultatais dalijasi treneris.

Funkcinių ir jėgos treniruočių meistras Alessandro Muo

Į dinaminių tempimo pratimų subtilybes besigilinantis S. S. Pagano pastebi, kad toninių (posturalinių) raumenų treniruotės didina jų jėgą, mobilumą, lankstumą, padeda išlaikyti kūno pusiausvyrą tiek esant statinei būsenai, tiek judant, tačiau eksperto nuomone, svarbi ne tik fizinė sporto nauda. Stipresnis ir lankstesnis kūnas pagerina ne tik sveikatą, mažina traumų riziką, bet ir pakelia gyvenimo kokybę apskritai.

Fitneso profesionalai iš Italijos naujausius metodus pristatys Vilniuje

Žinomi fitneso pasaulio senbuviai įsitikinę, kad norint sportuoti saugiai, profesionaliai ir tobulėti, labai svarbu pažinti savo kūną, gebėti kontroliuoti judesius – tai padeda išvengti traumų ir netyčinės žalos. „Treneriu, kuriam stinga anatomijos ar fiziologijos žinių, niekad negalima pasitikėti“, – įsitikinęs S.S. Pagano.

Lietuvos treneriams A. Muo pataria treniruoti savo klientus ir fiziškai, ir psichologiškai – duoti jiems skirtingų pratimų, išlaikyti treniruočių dinamiką, įtraukti juos ir motyvuoti. Jokiu būdu neturėtų būti nuobodu ar monotoniška. Svarbu gebėti apjungti smagumą su sunkiu darbu. Siekiant, kad kūnas būtų sveikas, o siela laiminga, svarbu mankštintis, pakankamai ilsėtis, sveikai maitintis ir mėgautis gyvenimu. O trenerio sėkmės paslaptis – darbas su aistra, su užsidegimu!

Bėgikai. Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Daugiau patarimų visi, besidomintys sveika gyvensena, sporto naujovėmis specialistai bei aktyvaus gyvenimo šalininkai galės išgirsti Vilniuje kovo 10 d. vyksiančioje sporto fiestoje „Euro wellness day 2018“, kurią organizuoja fitneso mokymų centras „Aeromix“. S. Salvatore Pagano Vilniuje lankysis pirmąkart ir pristatys savo autorinę dinaminio tempimo pratimų programą „Dynamic Postural“. A.Muo į Lietuvą grįžta jau ketvirtą kartą. Šįkart jis padės Lietuvos specialistams įvaldyti pasaulyje sparčiai populiarėjančių funkcinių treniruočių principus bei mokys, kaip jas pateikti įdomiai, žaismingai ir efektyviai.

„Visuomet malonu grįžti. Kaskart jaučiuosi lyg namuose. Labiausiai nekantrauju vėl pamatyti, kokią pažangą padarė žmonės, kurie lankėsi mano mokymuose prieš ketverius metus. Šiandien jie puikūs fitneso treneriai“, – lūkesčiais dalijasi fitneso mokytojas iš Italijos Alessandro Muo.

Informacijos šaltinis – Aeromix

2018.02.01; 02:30

ultra_slide

Garsiai ir viešai “šnibždu” konkuruojantiems ir bendradarbiaujantiems…

Tai – moderniausia mechaninė fizinio aktyvumo priemonė lateralinių ir ne tik lateralinių raumenų treniruotėms.

Tai – lenta su slystančiu paviršiumi. Pasaulyje naudojama nuo 1992 metų, apie kurią Lietuvoje nesu girdėjęs. Todėl nutariau pateikti informaciją prestižinių sporto centrų instruktoriams, kūno kultūros mokytojams, atskirų sporto šakų treneriams, visuomenės sveikatos ugdytojams, reabilitologams, kineziterapeutams ir tiesiog tiems, kurie siekia sužinoti apie judesių ugdymo inventorių. Esu tikras, kad tai perspektyvi ir naudinga judėjimo įvairinimo priemonė Lietuvoje.

Continue reading „“Ultra Slide” – pionierius Lietuvoje?”