Vilniaus Geležinio Vilko gatvės tunelyje vyks pratybos „Gedimino legionas“. Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus laukia tikras „veiksmo sekmadienis“ – sostinės savivaldybė pirmoji šalyje surengs hibridinį miesto atsparumo testą „Gedimino legionas“.
 
Savivaldybės specialistų parengtas scenarijus bus realiai įgyvendinamas pačiame miesto centre, Geležinio Vilko gatvės tunelyje ir jo prieigose sekmadienį nuo 7 iki 10 val. ryto. Tai, anot savivaldybės pranešimo, bus pirmasis tokio masto testas ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje.
 
Testas neįprastas, todėl jam pradėta rengtis nuo sausio. Į pratybas įtrauktos ne tik visos miesto įmonės, bet ir savanorių komandos – miesto gyventojai, įvairios gelbėjimo tarnybos ir antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, taip pat kelių kitų miestų savivaldybės.
 
Pagal scenarijų, tunelyje ir jo prieigose bus daug veiksmo. Bus imituojama, kad nuo 4 iki 7 val. ryto Vilniuje iškrito 45 mm kritulių. Tokia liūtis sutrikdė normalų eismą tunelyje ir daugybėje kitų miesto vietų, infrastruktūrą prižiūrinčių įmonių darbą. Iš Geležinio Vilko tunelio teks gelbėti vaikų autobusą, tuo pačiu metu autocisterna prie tunelio apsivers, užsiliepsnos kabina, o iš cisternos tekės teršalai, bus ir kitų netikėtų dalykų, kuriais norima patikrinti dalyvių budrumą trikdant IT ir technologinius procesus, kai teks atpažinti realių ir simuliuojamų duomenų šaltinių informaciją.
 
Kadangi testo metu bus realiai imituojami incidentai, todėl mieste numatomi laikini eismo draudimai, nukreipimai aplinkinėmis gatvėmis, keisis viešojo transporto organizavimas.
 
Planuojama, kad eismas bus ribojamas Geležinio Vilko gatvės dalyje tarp Pakalnės ir A. Goštauto gatvių ir prieigose. Eismo srautų ir judėjimo situacija mieste bus stebima, numatant apvažiavimus aplinkinėmis gatvėmis.
 
Taip pat pratybų metu planuojama laikinai koreguoti viešojo transporto trasas, o prireikus įrengti ir laikinas stoteles.
 
Po pratybų savivaldybėje vyksiančioje spaudos konferencijoje bus aptarti pratybų rezultatai: kaip miesto įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais pačios spręsti stresines situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyko koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą, apsikeisti duomenimis, pritaikyti visas įmanomas technologijas problemoms spręsti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.14; 07:42