Donald Trump. EPA – ELTA nuotr.

Niujorkas, rugsėjo 27 d. (AFP-ELTA). Donaldas Trumpas ir jo sūnūs Ericas ir Donas jaunesnysis ilgus metus vykdė sukčiavimo schemą, pagal kurią būdavo išpučiama įmonės „Trump Organization“ valdomo turto vertė, antradienį nusprendė Niujorko teisėjas Arthuras Engoronas.
 
Tai yra nesėkmė buvusiam JAV prezidentui, tačiau tuo pat metu dalinis laimėjimas Niujorko valstijos generalinei prokurorei Letitiai James, kuri yra apkaltinusi D. Trumpą, du jo vyriausius sūnus ir kitus „Trump Organization“ darbuotojus daug metų melavus mokesčių rinkėjams, skolintojams ir draudikams ir taikius schemą, pagal kurią nuolat buvo perdedama jų turto vertė.
 
Pranešama, kad teisėjas A. Engoronas taip pat atėmė verslo licencijas, kurios leisdavo „Trump Organization“ valdyti kai kuriuos nekilnojamojo turto objektus Niujorke. L. James siekia, kad būtų skirta 250 mln. JAV dolerių vertės baudų, o D. Trumpas ir jo sūnūs nebegalėtų valdyti šeimos imperijos „Trump Organization“. Prokurorė tvirtina, kad D. Trumpas ir jo kolegos bankams ir draudikams kasmet nuo 2011 m. iki 2021 m. pateikdavo „itin perdėtus“ skaičius, kad galėtų užsitikrinti paskolas ir draudimą „palankesnėmis sąlygomis“.
 
Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.

Kaip teigiama, jie galimai apgaulingai išpūsdavo ir milijardinėmis sumomis padidindavo turto vertę ir dėl to neteisėtai gavo šimtus milijonų dolerių.
 
D. Trumpas šią bylą vadina „raganų medžiokle“. Eksprezidento advokatai prašė teisėjo ją nutraukti. Sausį kitas Niujorko teisėjas jau buvo įpareigojęs „Trump Organization“ sumokėti 1,6 mln. JAV dolerių dydžio baudą byloje dėl sukčiavimo.
 
Du apkaltos procesus išgyvenusiam 77-erių D. Trumpui taip pat yra pareikšti federaliniai kaltinimai, be kita ko, susiję su netinkamu slaptų dokumentų tvarkymu.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.09.27; 00:30

V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, liepos 18 d. (dpa-AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido iš pareigų du svarbius šalies saugumo institucijų pareigūnus. Remiantis sekmadienį prezidentūros paskelbtais įsakais, pareigų neteko slaptosios tarnybos SBU vadovas Ivanas Bakanovas ir generalinė prokurorė Iryna Venediktova. Ją pakeis Oleksijus Simonenka.
 
Dekretuose nenurodoma atleidimų priežastis – retas atvejis nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Taip pat neužsimenama apie slaptųjų tarnybų vadovo I. Bakanovo, artimo V. Zelenskio draugo iš tų laikų, kai jis buvo komikas ir dirbo televizijoje. I. Bakanovas vadovavo SBU nuo 2019 metų.
Ukrainos slaptoji tarnyba SBU
 
V. Zelenskis pareiškė, kad atleidžia generalinę prokurorę I. Venediktovą ir saugumo vadą I. Bakanovą dėl didelio skaičiaus išdavyste įtariamų Ukrainos teisėsaugos pareigūnų. Kreipdamasis į tautą V. Zelenskis sakė, kad šiuo metu tiriama daugiau nei 650 atvejų, kai Ukrainos saugumo pareigūnai įtariami išdavyste ir pagalba bei talkinimu Rusijai, tarp jų yra 60 bylų pareigūnams, kurie, jo teigimu, liko Rusijos okupuotose teritorijose ir „dirba prieš mūsų valstybę“.
 
„Toks didelis skaičius nusikaltimų prieš nacionalinio saugumo pamatus ir užmegzti ryšiai tarp Ukrainos teisėsaugos pareigūnų ir Rusijos specialiųjų tarnybų kelia labai rimtų klausimų atitinkamiems vadovams“, – sakė V. Zelenskis. „Į kiekvieną tokį klausimą bus atsakyta“, – pridūrė jis.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.07.18; 08:28

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pareiškė įtarimus dėl galimo kyšininkavimo Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui Rimantui Grigui. Jam skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis, praneša STT.
 
Trečiadienį Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, gavęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimąsi, pasirašė dekretą dėl Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjo R. Grigo įgaliojimų sustabdymo ir sutikimo patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.
 
Šioje byloje taip pat pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo advokatams B. L. ir V. G. bei advokatės kontoros darbuotojui T. G.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kauno advokatas, buvęs ilgametis teisėjas, B. L. susitarė su Kaune veikiančia advokate V. G., kad ji, veikdama bendrai su advokatės kontoros darbuotoju T. G., perduos neteisėtą atlygį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui R. Grigui.
 
Kaip įtariama, už ne mažesnį kaip 2 000 eurų kyšį siekta, kad teisėjas, nagrinėdamas vieno asmens administracinio nusižengimo bylą apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki 3 mėnesių. Nustatyta, kad sutartas neteisėtas atlygis ar jo dalis buvo perduota teisėjui jo darbo vietoje, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose.
 
Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Kauno valdyba. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.03; 02:00

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį prokurorų prašymus suimti riaušių prie Seimo sukėlimu kaltinamus asmenis nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas jau įvertino 10 iš 26 šiuo metų gautų prašymų. Nuspręsta vienam mėnesiui suimti keturis asmenis, vienai savaitei – vieną asmenį, trims asmenims skirta intensyvi priežiūra, o dviem įtariamiesiems skirtas pasižadėjimas neišvykti.
 
„Šiandieną prokurorai dėl visų 26 įtariamųjų kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, dėl griežčiausios kardomosios priemonės, suėmimo, skyrimo. Pagrindai, kuriais remiantis prokurorai prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę buvo, kad įtariamieji gali bėgti slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ar teismo, gali daryti naujas nusikalstamas veikas ar trukdyti procesui“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį informavo generalinė prokurorė Nida Grunskienė.
 
Generalinės prokurorės teigimu, prokurorai griežčiausios kardomosios priemonės prašė motyvuodami tuo, kad tik pradėtas ikiteisminis tyrimas, kad tyrimas yra labai didelės apimties.
 
Jos teigimu, šiuo metu jau yra išnagrinėta 10 prokuroro kreipimųsi.
 
„5 įtariamiesiems yra skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, keturiems asmenis yra skirtas suėmimas po mėnesį laiko, vienam asmeniui yra vienai savaitei. Taip pat yra skirta intensyvi priežiūra, kardomoji priemonė, trims įtariamiesiems, dviem įtariamiesiems prokurorai parinko kardomąją priemonę – pasižadėjimą neišvykti“, – sakė ji.
 
N. Grunskienė pateikė duomenis ir apie sulaikytųjų asmenų teistumą.
 
„Kalbant apie sulaikytų asmenų teistumus norėčiau pasakyti, kad vienas asmuo šiame ikiteisminiame tyrime anksčiau jau buvo teistas 13 kartų, vienas asmuo – 14 kartų ir vienas asmuo 12 kartų. Trys asmenys teisti po du kartus. Taip pat vienam asmeniui pareikšti įtarimai dvejuose ikiteisminiuose tyrimuose“, – informavo ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.13