Baltijos jūra. Slaptai.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos agentūra vykdo kasmetinį Baltijos jūros krantų pokyčių monitoringą. Įvertintoje krantų atkarpoje nuo Melnragės iki Palangos pastebėta, kad palyginti su 2022 m. Melnragės ir Girulių paplūdimiai atsistatė nežymiai.
 
Pajūrio regioninio parko ir Palangos rekreacinės zonos paplūdimiai dar labiau susiaurėjo ištisuose (vientisuose) ruožuose, dalis net perpus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
 
Pasak Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistų, ties Palanga yra sudėtinga situacija, nors ir nebuvo labai stiprių audrų. Vienoje vietoje iš buvusio 80 metrų pločio 2022 m. šiemet liko tik 40 metrų pločio paplūdimys.
 
Krantų stebėsenai Aplinkos apsaugos agentūra naudoja naujai įsigytą įrangą – bepilotį orlaivį su aukštos raiškos fotogrametriniu davikliu.
 
Nauja technologija sukuria 3D reljefo modelį ir ortomozaiką (nepilotuojamo orlaivio padarytų nuotraukų derinį), o tai leidžia stebėti ne tik epizodinius išplovimus, bet ir detalų pajūrio bei Kuršių marių krantų reljefą, – paplūdimį, apsauginį kopagūbrį, jo šlaitus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.04.06; 00:01

Praėjusį savaitgalį saulės voniomis Klaipėdos paplūdimiuose mėgavęsi poilsiautojai neteko vertingų daiktų. Atsipalaidavusių žmonių menkiau saugomas turtas ypač vilioja vagis.
 
Šeštadienį, apie vidurdienį, Smiltynėje, moteris neteko dviračio „GIANT“, verto 500 eurų. Moteris jį buvo prirakinusi prie medžio šalia tako į paplūdimį, tačiau taip jis buvo paliktas apie porą valandų.
 
Tą pačią dieną, kaip skelbiama Klaipėdos apskrities policijos pranešime, Girulių paplūdimyje poilsiavusi šeima patyrė daugiau nei 1200 eurų žalą – vyras su vaikais nuėjo prie jūros, moteris deginosi kopose ir nepajuto, kad ilgapirščiai nugvelbė rankinę, kurioje buvo net 5 mobilieji telefonai, piniginė, asmens dokumentai ir apie 80 eurų.
 
Panašiai nukentėjo ir kita šeima, Girulių paplūdimyje poilsiavusi sekmadienį – pavogtoje rankinėje buvo dvi piniginės, kitų daiktų, kuriuos nukentėjusieji įvertino 745 eurais.
 
Dėl vagysčių ikiteisminius tyrimus pradėję pareigūnai primena, kad savo daiktus būtina saugoti visada. Visų pirma į paplūdimį vertingų daiktų geriau nesinešti, rankinių, mobiliųjų telefonų nelaikyti nuošaliai, juos rekomenduojama kuo nors pridengti, kad nebūtų akivaizdžiai matomi ir jokiu būdu net trumpam nepalikti be priežiūros.
 
Pareigūnai taip pat perspėja, kad vertingų daiktų nereikėtų palikti ir automobiliuose – ne tik salone, bet ir bagažinėje, ypač jei jie į bagažinę sudedami jau atvykus į aikštelę, kurioje automobilis bus paliekamas. Būtina patikrinti, ar gerai uždarėte langus ir stoglangį, ar tikrai užrakinote dureles, rekomenduojama įjungti signalizaciją. Dviračius patariama statyti matomoje vietoje, būtinai prirakinti.
 
Klaipėdos apskrities policija ragina neprarasti budrumo ir saugoti savo daiktus, kitaip ilgapirščiai poilsį gali greitai apkartinti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.09. 00:30