Žiūronai. Slaptai.lt nuotr.

Paryžius, rugsėjo 20 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos valdžia tiria grėsmes ištremtam Rusijos disidentui, šiam pranešus apie pastebėtą lazerinio taikiklio šviesą galimai siekiant jį nužudyti, antradienį pranešė tyrimui artimas šaltinis.
 
Vladimiras Osečkinas, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai Gulagu.net, kuri specializuojasi atskleidžiant piktnaudžiavimą Rusijos kalėjimuose, yra pabėgėlis ir gyvena kurortiniame Bjarico mieste pietvakarinėje Prancūzijos pakrantėje.
 
Žinomas prezidento Vladimiro Putino priešininkas V. Osečkinas teigia, kad į jį taikytasi rugsėjo 12-osios vakarą, kai jis su žmona ir vaikais buvo namuose ir dirbo tamsoje.
 
„Pastebėjau judantį raudoną tašką ant vienos iš terasų turėklų, o paskui jis nuslinko siena manęs link“, – telefonu naujienų agentūrai AFP sakė V. Osečkinas. „Išjungėme šviesą, atsigulėme ant grindų, uždarėme langines ir iškvietėme policiją“. Jis pridūrė, kad policija ir kaimynai girdėjo šūvius.
 
V. Osečkinas sakė vasarį buvęs informuotas apie rengiamą pasikėsinimą į jį ir vėliau jam buvo skirta policijos apsauga. Jis pridūrė prieš 10 dienų taip pat gavęs informaciją, kad „Rusijos nusikalstamo pasaulio bosas“ atvyko į Prancūziją su misija žudyti žmones Bjarico rajone.
Tyrimui artimas šaltinis, prašęs neskelbti jo pavardės, AFP sakė, kad tyrimas pradėtas dėl „grasinimų“, o ne dėl pasikėsinimo nužudyti. Šaltinis atsisakė patvirtinti ar paneigti, kad buvo paleisti šūviai.
 
Gulagu.net išpopuliarėjo 2021 m., kai buvo paskelbti vaizdo įrašai, kuriuose matyti išžaginimai Rusijos kalėjimuose, taip pat aukų ir nusikaltėlių – o tai labai neįprasta – liudijimai, dėl kurių valdžios institucijos buvo priverstos pradėti tyrimą. Gulagu.net teigia turinti daugiau nei 1000 vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuoti kankinimai Rusijos kalėjimuose.
 
Aktyvistai ir Vakarų vyriausybės kaltina Rusiją siekiant pašalinti užsienyje esančius oponentus, pavyzdžiui, dvigubą agentą Sergejų Skripalį, 2018 m. išgyvenusi mėginimą nužudyti jį nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Kremlius kaltinimus neigia.
 
V. Putino invazija į Ukrainą paskatino daugybę karui nepritariančių aktyvistų, žurnalistų ir intelektualų išvykti iš Rusijos į Europos Sąjungos valstybes, įskaitant Prancūziją.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.09.21; 00:30

Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis. EPA – ELTA nuotr.

Liuksemburgas, spalio 14 d. (dpa-ELTA). Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavieras Bettelis teigia dėl savo koronaviruso politikos sulaukęs grasinimų jį nužudyti. Dėl to sustiprinta jo apsauga, sakė premjeras ketvirtadienį parlamente. Grasinimai veikiausiai yra reakcija į sustiprintą vyriausybės spaudimą skiepytis nenorintiems gyventojams.
 
X. Bettelis praėjusią savaitę pristatė planus, kuriais remiantis, ateityje į barus ir restoranus galės patekti tik pasiskiepiję, COVID-19 persirgę ar neigiamą testo rezultatą turintys asmenys.
 
Savikontrolei naudojamų testų tada nebeužteks. Bus priimami tik sertifikuoti testai, kuriuos asmuo turės apmokėti pats. Argumentuota, kad Liuksemburgas negali rizikuoti sveikatos sistemos perkaitimu.
 
„Mes suprantame, kad šios priemonės apsunkins neskiepytų žmonių gyvenimą, – sakė X. Bettelis praėjusį penktadienį. – Bet mes neturime pasirinkimo“.
 
Anot premjero, grasintojas rašė, kad nori jį nužudyti ir ieško kulkos bei ginklo. X. Bettelis teigė nenorįs parlamentarams pasakoti apie nemaloniausius dalykus, su kuriais jam pastaruoju metu teko susidurti. Jis pridūrė: „Tik turėtumėte žinoti, kad žmonės man sako: liaukis su tomis vakcinacijomis. Mes užtektinai apie tai girdėjome. Nebenorime to girdėti“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.15; 06:33
leonid_razvozajev

Rusijos opozicijos aktyvistas Leonidu Razvozžajevas pareiškė, kad jam tris dienas nedavė nei valgyti, nei į tualetą nueiti.

Ir grasino nužudyto jo vaikus, todėl jis apšmeižė save.

„Tai kaip 1937 metais – rimta“, – sako Georgijus Satarovas. Vladimiras Putinas, žinoma, ne Josifas Stalinas, komentuoja Vakarų žiniasklaida, bet tie, kas nori matyti Rusiją laisvą ir demokratinę, suvokia, kad dabartinė „potvynio banga“ ritasi į priešingą pusę.

Continue reading „Jeigu tikėsime Leonidu Razvozžajevu, “jį pagrobė, kankino ir grasino nužudyti””