Greitoji medicinos pagalba. Slaptai.lt fotografija

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė tvirtina, kad gydymo įstaigų darbuotojų teisių užtikrinimas ministerijai yra prioritetas.
 
Anot jos, šiuo metu yra atliekama įstatymų revizija, ką ir kaip būtų galima pakeisti, sprendžiant smurto prieš medikus problemą.
 
„Man labai gaila, kad iš konteksto išėmus vieną sakinį susidarė toks įspūdis, kad ministerija galvoja tik apie medikų rengimą. Toli gražu, negaliu sutikti“, – Info TV teigė S. Bieliūnė.
 
Anot jos, ministerija sutinka, kad smurto prieš medikus sritis yra „ypatingai apleista“.
 
„Smurto temą mes apskritai turime labai opią ir skirtinguose sektoriuose, o kai kalbame apie ligoninių darbą, o ypač fronto liniją, turime žiūrėti iš skirtingų perspektyvų, kokios priemonės, kokie veiksmai, kokie mokymai yra reikalingi, kokie dar galėtų būti padaryti ir teisinio reguliavimo pakeitimai“, – sakė ministro patarėja.
 
S. Bieliūnė patikino, kad šiuo metu, kartu su Vidaus reikalų ministerija (VRM), yra peržiūrima, ką ir kaip būtų galima pakeisti.
„Be jokios abejonės, čia yra ir įstatymų lygmenyje poreikis mums atlikti didelę reviziją“, – pažymėjo ji.
 
Kalbėdama apie greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų saugumą, S. Bieliūnė patikino, kad sistema yra peržiūrima ir bus tobulinama klausantis praktikų – medikų, policijos pareigūnų.
 
„Kaip mes galime sureguliuoti, kad reagavimas visais atvejais būtų vieningas. Mes, iš tiesų, vykdydami planus, esame įtraukę lėšas kompetencijoms ir metodinei pagalbai teikti“, – sakė S. Bieliūnė.
 
Pasak jos, gydymo įstaigų darbuotojų teisių užtikrinimas ministerijai yra prioritetas.
 
„Bet teisinis reguliavimas yra reikalingas ir aukštesniame lygmenyje, todėl džiaugiuosi, kad bendradarbiausime ir dirbsime kartu su Seimo nariais“, – pažymėjo Sveikatos apsaugos ministro patarėja S. Bieliūnė.
 
ELTA primena, kad diskusijas dėl medikų saugumo paskatino sausio 1 dieną Kėdainių ligoninėje įvykusi agresija prieš medikę. Į ligoninę atvykęs vyras skubiosios pagalbos skyriaus gydytoją pastūmė ir nubloškė ant grindų. Vasario mėnesį ketinama sušaukti neeilinį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.01.10; 04:24

Valstybės politikams prakalbus apie tai, kaip būtų galima užtikrinti, kad Lietuvos gyventojai nuo COVID-19 būtų skiepijami numatyta tvarka, žiniasklaida praneša naujus atvejus, kai skiepyta be eilės.
 
LRT radijas skelbia, kad Šilalėje nuo koronaviruso buvo paskiepyta ir daugiau žmonių, kuriems pagal galiojančią tvarką skiepas nepriklausė.
 
ELTA primena, kad šeštadienį paviešinta informacija, kad COVID-19 vakcina, kuri buvo skirta medikams, paskiepytas Šilalės privačios greitosios medicinos stoties „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis ir jo šeimos nariai bei artimieji.
 
LRT radijo teigimu, vakcinos nuo COVID-19 sulaukė ir buvęs Šilalės rajono ligoninės vadovas, vyriausiasis gydytojas Antanas Levickis. Kaip pažymėjo LRT radijas, jis šiuo metu ligoninėje nebedirba.
 
Šilalės rajono ligoninės laikinoji vadovė Jolanta Milišiūnienė LRT radijui tvirtino, kad pasiaiškinimas dėl šio atvejo jau yra surašytas.
 
„Aš viską surašiau paaiškinime Šilalės rajono savivaldybei. Tegu ji nagrinėja ir nusprendžia, ar tai buvo teisėta, ar neteisėta“, – LRT radijui sakė ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.12; 00:01

Pirmadienio vidurdienį V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų, piketavo greitosios pagalbos medikai ir dispečeriai. Daugiau nei 50 šios srities darbuotojų kreipėsi į valdžią priešindamiesi ketinimams priimti vienintelį Bendrojo pagalbos centro telefono numerį (112) visoje Lietuvoje. Tai, susirinkusiųjų nuomone, pareikalautų daugiau aukų ir apsunkintų greitosios pagalbos darbuotojų darbą. Piketuotojai rankose laikė didelius plakatus su užrašais „Laisvė medikams ir pacientams“ ir „Griūva GMP – kenčia pacientai“. 

Greitoji medicinos pagalba

Su piketuotojais susitiko vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Skubiosios pagalbos specialistės dispečerės Audronės Drabavičienės, teigimu, situacija yra absurdiška – norima panaikinti greitosios pagalbos trumpąjį telefono numerį 033 ir visos žmogui būtinos skubios pagalbos teikimą palikti Bendrajam pagalbos centrui (BPC). Tai reikštų, kad visa pagalbos sistema – policija, gaisrinė, greitoji pagalba – būtų pasiekiama vienu telefono numeriu.

„Juk žmogui pagalbą mes galime suteikti ir nuotoliniu būdu. Jei situacija rimta – iškviesti greitosios pagalbos ekipažą. Niekas nelaimės atveju nenori būti nukreipiamas telefonu iš vienos dispečerinės į kitą. Aš – medikė, galiu suteikti žmogui pagalbą, bet negaliu užsiimti gaisro gesinimo darbais bendruoju telefonu. Juk gyvename laisvoje šalyje, todėl turime ir laisvę į skubią pagalbą“, – sakė ji.

Operatyvinės pagalbos tarnybos vadovas Igoris Lukaševas sakė, kad protestuojama dažnai. Vien šiemet jau antrą kartą, tačiau nei į protestus, nei į laiškus nėra atsakoma.

„Mūsų niekas negirdi. Į siūlomas alternatyvas nėra atsakoma, yra siūlomi tik įstatymai, kurie, mūsų galva, yra neadekvatūs. Panaikinus trumpąjį greitosios pagalbos telefono numerį 033 žmonėms padėti bus sunkiau. Taip pat tai gali pareikalauti daugiau aukų. Juk žmonės nėra kvaili, jei prasideda ūmus skausmas, jie neskambina gaisrinei, skambina mums“, – sakė I.Lukaševas.

Su piketuotojais susitiko ir vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Jis ramino greitosios pagalbos medikus ir dispečerius, kad darbo jie nepraras, o valstybė sutaupys lėšų.

„Jūs ne taip viską suprantate. Kodėl greitoji pagalba turi būti išskirtinė ir turėti atskirą telefono numerį? Niekas iš jūsų neatima darbo – toliau galėsite suteikti pagalbą žmonėms, tačiau skambučius valdys BPC. Žmogus, patekęs į nelaimę, iškart skambina bendruoju pagalbos numeriu (112), o ne atskirai medikams. Daug kas išvis nežino jūsų numerio“, – pabrėžė jis.

Pasak vidaus reikalų ministro, tai taip pat sumažintų valstybės išlaidas ir susistemintų dispečerinių veiklas.

Beveik visą ministro kalbą lydėjo nepasitenkinimo replikos ir švilpimas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.27; 05:06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konkurso „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, kurioje buvo pagerbti savo kilniais poelgiais žygdarbius darantys ir kitiems drąsos įkvepiantys žmonės.

Prezidentė herojams padovanojo po Lietuvos Konstituciją – kaip kiekvieno piliečių teisių ir pareigų simbolį.

Ketverius metus organizuojamas konkursas „Herojai tarp mūsų“ šiemet buvo skirtas atkreipti dėmesį į pasiaukojimai savo darbą dirbančius žmones. Iš viso apdovanota 11 žmonių.

Pasak Prezidentės, herojiškumas slypi ir sąžiningoje tarnystėje, kai žmogus nuoširdžiai ir su pasididžiavimu atlieka savo kasdienines pareigas. Šalies vadovės teigimu, visiems savo gyvenime – ugniagesiui, kariui, sporto treneriui ar laiškininkei yra tekę susidurti su išskirtinėmis situacijomis, priimti sprendimus, kuriuos diktavo ne tik profesinė, bet ir žmogiškoji pareiga. Būtent žmogaus gerumas turi savyje tiek stiprybės, kad jis dovanoja įkvėpimo ir visiems kitiems žmonėms, palieka pėdsakus jų gyvenimuose, juos pakeičia.

Herojų apdovanojimus šiemet pelnė Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinės treneris Algimantas Šatas, kurčiuosius treniruojantis daugiau nei 50 metų. Dirbdamas su kurčiais krepšininkais vyras ne tik pramoko gestų kalbą, bet ir su komanda ne kartą iškovojo Europos ir pasaulio čempionų titulus. Taip pat apdovanota vilnietė Roberta Orlauskaitė, kuri po skaudžios avarijos neteko kojos, tačiau neprarado optimizmo – pati teikia pagalbą ir padeda žmonėms įsigyti ortopedijos techniką.

Herojų titulą pelnė ir vilniečių pora Andžejus Ravanas ir Vaida Bandzaitė – nors abu jaunuoliai yra neregiai, tačiau gyvena pilną ir visavertį gyvenimą, studijuoja, dirba ir dar moko kitus. Apdovanotas ir tauragiškis, Maltos ordino savanoris Saulius Oželis, kuris padeda vienišiems ir sunkiai gyvenantiems senoliams.

Herojų titulas šiemet atiteko ir pareigūnams – 17 metų ugniagesiu dirbančiam vilniečiui Aurelijui Lapinskui, kuris 2007 metais Žirmūnų daugiaaukštyje kilusio tragiško gaisro metu išgelbėjo net 7 žmones. Taip pat išminuotojui Nerijui Aleknai iš Kauno – J. Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas du kartus yra vadovavęs Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės išminavimo skyriui.

Apdovanotas ir Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos pažangaus gyvybės palaikymo intensyvios pagalbos brigados vadovas Valerijus Moskaliovas, pernai išgelbėjęs daugiausiai gyvybių – net 13. Taip pat apdovanota Bendrojo pagalbos centro darbuotoja Jurgita Prokopenkovienė. Apdovanojimus pelnė ir Edita Geštautienė, kuri jau dešimtmetį yra laukiama laiškininkė Kelmėje bei vilnietė troleibuso vairuotoja Simona Januš, nuo vaikystės svajojusi padėti žmonėms pasiekti greičiau vieni kitus.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.01.20; 22:05

Jei reikėtų prisiminti, ką pastaruoju metu įdomaus parodė mūsų televizijos, išskirčiau vieną paskutiniųjų žurnalistės Agnės Skamarakaitės vadovautų LRT laidų. Omenyje turiu būtent “Aktualijų studiją”, kurioje svarstyta, kodėl Lietuvoje sparčiai mažėja darbingo amžiaus žmonių.

Suprask, prabėgs šiek tiek laiko, galbūt keliolika metų, ir, jeigu niekas mūsų nepastūmės į gerąją pusę arba patys neatsipeikėsime, Lietuvoje ženkliai sumažės išskirtinai darbingo amžiaus žmonių. Turime didžiausią piktžolių puokštę: milžinišką emigraciją ir menką gimstamumą. Šios dvi blogybės sukūrė dar vieną bėdą – šalyje mažėja tų, kurie geba dirbti ir užsidirbti.

Continue reading „Valdžios cinizmas”

konstantinas_2

Vos tik keletą savaičių neparašiau nė vieno straipsnio apie Medininkų žudynių bylos tyrimą, čia pat sulaukiau keisčiausių vertinimų.

Man belieka tik džiaugtis, kad esama užtektinai daug žmonių, kuriems įdomi mano nuomonė apie neobjektyviai atliekamą šios rezonansinės bylos tyrimą ir kuriems “ne tas pats”, nustojau ar nenustojau domėtis buvusio Rygos omonininko Konstantino Michailovo – Nikulino likimu.

Tiesa, būta ir tokių, kurie paskleidė versiją, girdi, žurnalistas Gintaras Visockas išsigando Vilniaus Apygardos teismo teisėjų rūstybės, nes vienas iš šio teismo atstovų (teisėjas Stasys Lemežis) patį “žurnaliūgą” nubaudė solidžia pinigine bauda (visi, kas nori plačiau sužinoti apie man iškeltą baudžiamąją bylą, medžiagą ras portale www.slaptai.lt).

Continue reading „Teisėjai karštligiškai skuba užversti paskutinįjį Medininkų žudynių bylos puslapį”