ESBO misijos stebėtojas Ukrainos rytuose Maksimas Udovičenka įtraukė organizaciją į skandalą, kai apgirtęs nuo alkoholio prisipažino, kad jis yra Rusijos šnipas. „Incidentas kerta monitoringo misijos pabrėžtinam neutralumui“, – rašo Julianas Riopkė vokiečių bulvariniame leidinyje Bild.

Kaip sakoma straipsnyje, ukrainiečių televizijos kanalas TSN ėmėsi tyrimo gavęs informacijos, kad savo laisvalaikiu stebėtojas Udovičenka užsiima antiukrainietiška propaganda tarp vietinių Severodonecko gyventojų. Žurnalistams pavyko nufilmuoti visiškai girto stebėtojo pokalbį su pagyvenusia moterimi, per kurį jis pareiškė štai ką: „Nesijaudinkite! Mes dar šiek tiek pakariausime Sirijoje ir grįšime“. 

Continue reading „Skandalas dėl girto ESBO stebėtojo iš Rusijos”

mi_5_karaliene

2012 metų sausio 19 dieną Džonatanas Pauelas, buvęs Didžiosios Britanijos ekspremjero Tonio Bleiro kanceliarijos vadovas, interviu BBC pripažino „šnipinėjimo akmens“ egzistavimą.

„Tai buvo nemalonu. Mus sučiupo už rankos. Įsitikinęs, jie (FST – Rusijos Federalinė saugumo tarnyba) apie tai sužinojo gerokai iki skandalo, bet politiniais sumetimais kurį laiką informacijos neskelbė“, – pareiškė Dž.Pauelas.

Continue reading „Skandalas, kilęs dėl vadinamojo “šnipinėjimo akmens””

suvorov_trilogija_portret

Viktoras Suvorovas gerai žinomas Lietuvoje, nors čia niekada nėra buvęs. Tiesą sakant, ką gali žinoti.

Daugeliui ne paslaptis, kad tikrasis jo vardas – Vladimiras Rezunas, kad jis – 1978 metais į Vakarus pasitraukęs GRU žvalgybininkas, dirbęs Ženevos rezidentūroje; už akių nuteistas mirties bausme, kuri iki šiol nepanaikinta.

Kai dirbau “Minties” leidykloje, man teko su juo kalbėti telefonu, ir jis, ir mes norėjome susitikti Lietuvoje, bet negalėjome užtikrinti šio Rusijos patrioto saugumo. Todėl ir sakau: ką gali žinoti, gal slaptai jis  buvo pas mus atvykęs. Latvijoje lankėsi, iš ten kilusi jo žmona.

Viktorui Suvorovui turime būti labai dėkingi. Už tai, kad jis savo knygomis perrašė Sovietų Sąjungos – tos Blogio, Melo imperijos – istoriją. Nuo jos gimimo iki žlugimo, ypač daug dėmesio skirdamas Antrajam pasauliniam karui: jo prielaidoms, eigai ir pasekmėms.

Continue reading „Kas siekė Lenino mirties?”