Vladimiras Putinas. EPA – ELTA nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį per nedažną kreipimąsi į šalies gyventojus televizijos eteryje pasiūlė kelias priemones, kurios sušvelnintų itin nepopuliarią visuomenėje pensijų reformą – taip prezidentas bando sustabdyti savo reitingų kritimą.

V. Putinas pasiūlė ilginti pensinį amžių moterims penkeriais metais iki 60-ies, anksčiau buvo siūlyta pensinį amžių moterims ilginti aštuoneriais metais, iki 63-ejų.

Vis dėlto per 30 minučių trukusią kalbą V. Putinas laikėsi ankstesnio plano, tvirtindamas, kad vyrams pensinis amžius visgi turėtų būti ilginamas penkeriais metais iki 65-erių, kaip ir planuota.

65-erių metų Rusijos prezidentas taip pat pasiūlė paankstintą pasitraukimą į pensiją daugiavaikėms motinoms.

Pasak prezidento, įmonėms, kurios atleidžia darbuotojus, artėjančius prie pensinio amžiaus, ar atsisako samdyti tokio amžiaus darbuotojus, turėtų būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Pasiūlyta reforma sukėlė neregėtą visuomenės pasipiktinimą. Dešimtys tūkstančių žmonių visoje Rusijoje pastarosiomis savaitėmis protestavo prieš šį vyriausybės žingsnį. Dauguma rusų griežtai pasisako prieš siūlomą pensinio amžiaus ilginimą, o kritikai teigia, kad tokia reforma neišvengiamai ir gerokai nurėžtų eilinių žmonių pajamas.

Trečiadienį V. Putinas griežtas priemones pavadino neišvengiamomis, visų pirma „dėl rimtų demografinių problemų“.

„Mums teks priimti sunkų, bet būtiną sprendimą, – sakė V. Putinas, pridurdamas, kad jo pasiūlymai jau greitu metu bus pateikti Dūmai.

Rusijoje pensinis amžius yra vienas žemiausių pasaulyje. Šiuo metu į pensiją rusės moterys išeina sulaukusios 55 metų, vyrai – 60 metų. Rusijoje pirmą kartą per beveik 90 metų būtų didinamas pensinis amžius. Tačiau, turint omenyje trumpą vidutinę gyvenimo trukmę šalyje – 65 m. vyrų ir 76 m. moterų, – nemažai rusų pensinio amžiaus net nesulauktų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.30; 08:42

Lie­tu­vos gy­ven­to­jų ti­kė­ti­na gy­ve­ni­mo truk­mė yra vie­na iš trum­piau­sių Eu­ro­pos Są­jun­go­je (ES), bet il­ges­nė nei kai­my­ni­nė­se Ru­si­jo­je ir Bal­ta­ru­si­jo­je. Tai ro­do Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­jos (PSO) pa­skelb­ta 2012 me­tų Eu­ro­pos svei­ka­tos ata­skai­ta.

2006–2010 me­tų duo­me­ni­mis, Eu­ro­pos re­gio­no žmo­nių vi­du­ti­nė ti­kė­ti­na gy­ve­ni­mo truk­mė bu­vo 76–77 me­tai. Tuo me­tu Lie­tu­vo­je ji vi­dur­kio ne­sie­kė – svy­ra­vo maž­daug tarp 73 ir 74 me­tų. Pa­na­ši truk­mė už­fik­suo­ta ir kai­my­ni­nė­je Lat­vi­jo­je. Abi Bal­ti­jos ša­lys pa­gal šį ro­dik­lį at­si­li­ko nuo 37 vals­ty­bių ir at­si­dū­rė že­miau­siai iš tir­tų ES ša­lių.

Continue reading „Pagal gyvenimo trukmę Lietuva – tarp paskutiniųjų”