Meksikos narkotikų barono „El Chapo“ žmona. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinėse Valstijose dėl kaltinimų narkotikų kontrabanda sulaikyta buvusio Meksikos narkotikų barono Joaquino Guzmano, dar žinomo kaip „El Chapo“, žmona Emma Coronel. 31-erių moteris pirmadienį sulaikyta JAV sostinės Vašingtono oro uoste.
 
Antradienį vaizdo ryšiu ji dalyvaus teismo posėdyje, pranešė JAV teisingumo departamentas.
 
E. Coronel, kuri turi ir JAV, ir Meksikos pilietybę, kaltinama sąsajomis su kokaino, metamfetamino, heroino ir marihuanos kontrabanda į JAV. Apie kokį laikotarpį kalbama, kol kas neskelbiama.
 
Be to, E. Coronel įtariama kartu su kitais asmenimis 2015 metais padėjusi J. Guzmanui pabėgti iš Meksikos kalėjimo ir planavusi dar vieną pabėgimą prieš jos vyrą 2017-ųjų sausį išduodant JAV.
 
„El Chapo“, kuris 25 metus vadovavo įtakingam „Sinaloa“ karteliui Meksikoje, kalinamas griežtojo režimo kalėjime JAV Kolorado valstijoje. Niujorko teismas 2019 metų liepą skyrė jam kalėjimo iki gyvos galvos bausmę. E. Coronel tada buvo tarp žiūrovų teismo salėje.
 
Žiuri šiandien 63-ejų J. Guzmaną viename didžiausių narkotikų procesų JAV istorijoje pripažino kaltu pagal visus dešimt kaltinamųjų punktų, be kita ko, dėl dalyvavimo nusikalstamoje organizacijoje, kokaino ir heroino gaminimo ir platinimo užsienyje, taip pat dėl pinigų plovimo ir šaunamojo ginklo naudojimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.23; 09:53

Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo panevėžiečiai, 48 metų K.G. ir 39 metų T. N. Pastarasis pripažintas kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos platinimo organizavimo, o K. G. – šios nusikalstamos veikos vykdymo bendrininkų grupėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

2015 metų rugpjūčio 6 dieną netoli Panevėžio policijos pareigūnai sustabdė automobilį, vairuojamą K.G. Automobilyje įrengtoje slėptuvėje jie surado narkotinės medžiagos. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai – 150 gramų heroino, iš kurio galima pagaminti apie 400 dozių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tą dieną minėtus narkotikus už 12 tūkst. 750 eurų K. G. iš nenustatyto asmens įsigijo Vilniuje. Pareigūnai išsiaiškino, kad visą šią operaciją suplanavo, narkotikų pardavėją surado bei nurodymus savo bendrininkui telefonu davė T. N. , atliekantis bausmę Marijampolės pataisos namuose. Aštuonis kartus teistas T. N. tuo metu jau atlikinėjo bausmę už labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo.

K. G. savo kaltę pripažino iš dalies – jie neigė, kad narkotikus gabeno T. N. nurodymu bei tvirtino, kad 400 dozių heroino įsigijo savo reikmėms, kadangi yra narkomanas. Pinigus, kuriuos sumokėjo už narkotikus, jis teigė užsidirbęs iš prekybos dėvėtais baldais, rūbais ir sendaikčiais, atsivežtais iš užsienio.

T. N. kaltu kategoriškai neprisipažino. Jis tvirtino, kad telefonu nurodymus dėl narkotikų pirkimo perdavė kito nuteistojo prašymu, pats net nesuprasdamas, apie ką eina kalba.

Teisiamųjų parodymus teismas vertino kritiškai,, juos paneigė surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys, liudytojų parodymai, užfiksuoti telefoniniai pokalbiai.

Vasario 20 dieną Panevėžio apygardos teismas T. N. pripažino kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo organizavimo ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo. Subendrinus su anksčiau skirta ir dar neatlikta bausme, T. N. nelaisvėje turės praleisti 18 metų.

K. G. pripažintas kaltu dėl labai didelio narkotinių medžiagų platinimo bendrininkų grupėje ir nuteistas 11 metų laisvės atėmimo.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro S. Daunoravičiaus teigimu, šį nusikaltimą išaiškinę Panevėžio kriminalistai padarė labai svarbų darbą. „Narkotikų platinimą organizavę ir bendrininkų grupėje vykdę asmenys nuteisti griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis, o į gatves ar įkalinimo įstaigas nepakliuvo keturi šimtai heroino dozių“, – sakė prokuroras.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2017.03.16; 01:15

Patenkinus prokuroro skundą, nuteistajam pataisos namuose teks praleisti 16 metų

Už didelio kiekio heroino bei kanapių gabenimą 12 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas vienos buvusios uostamiesčio nusikalstamos grupuotės narių nuo bausmės vykdymo pasislėpė, tačiau pareigūnų buvo surastas besislapstantis viename iš Klaipėdos viešbučių.

Viešbučio kambaryje kartu su bėgliu buvo rasta beveik 1,5 kg kanapių ir jų dalių bei elektroninės svarstyklės.

Continue reading „Lietuvos prokuratūra informuoja: narkotikų gabentojas bandė pasislėpti viešbutyje…”

Brianas Krebsas – žymus žurnalistas, jo specializacija – kibernetinių nusikaltėlių demaskavimas. The Guardian spausdina ištrauką iš jo tinklaraščio, kuriame jis aprašo rusų programišiaus keršto planą.

Per pastarąjį pusmetį fanai demonstravo „meilę“ B.Krebsui įvairiausiais būdais, sakoma straipsnyje: skambino į policiją pranešti, kad jo namuose laikomas įkaitas; ėmė jo vardu 20 tūkst. dolerių kreditą, pervedė į jo sąskaitą lėšas iš išlaužtų PayPal sąskaitų ir apmokėjo jo sąskaitas už kabelinę televiziją vogtomis kredito kortelėmis…

Tačiau paskutinis atvejis pranoko visus kitus. Rusakalbio forumo thecc.bz, skirto sukčiavimui internete ir asmens duomenų vagystėms, administratorius, pasivadinęs Flycracker‘iu, nusprendė B.Krebso vardu įsigyti heroino ir pristatyti jį žurnalistui į namus paštu. 

Continue reading „Kaip rusų kibernetinis nusikaltėlis bandė „pakišti“ amerikietį žurnalistą”

narkotikai_1

Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per devynis 2010 – ųjų mėnesius šalyje iš viso registruota 1725 nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, jų padaugėjo 168 atvejais, arba 10,8 proc. (pernai registruotos 1557 minėtos nusikalstamos veikos). Šiemet šių veikų ištirta 20,7 proc. daugiau nei pernai.

Situaciją, susijusią su narkotikų gabenimu ir prekyba, kriminogeniniu požiūriu toli gražu negalėtume įvardyti kaip vieną geriausių šalyje, bet minėti skaičiai rodo, kad policija nesėdi sudėjusi rankų. 

Continue reading „Narkotikai: jachtose, automobiliuose ir skrandžiuose”