Didžiąją Britaniją talžant smarkiai audrai „Ciara“, oro bendrovė „British Airways“ skelbia apie rekordą: kompanijos lėktuvas, padedamas stipraus vėjo, atstumą iš Niujorko į Londoną naktį į sekmadienį įveikė tik per 4 valandas ir 56 minutes. Vidutiniškai toks reisas trunka 6 valandas ir 13 minučių.
 
Portalas „Flightradar24“ rašo, kad „Boeing 747“ pakilo Džono F. Kenedžio tarptautiniame oro uoste Niujorke ir nusileido Hitrou Londone. Jis skriejo daugiau kaip 1 200 km/h greičiu – paprastai greitis būna šiek tiek daugiau nei 900 km/h. Portalo duomenimis, didžiausias greitis siekė 1 328 km/h. Jis fiksuotas 1 0700 metrų aukštyje virš Niufaundlando.
 
„The Independent“ ir BBC skelbia, kad pilotas pagerino rekordą, iki šiol priklausiusį norvegui, kuris 2018 metų sausį iš Džono F. Kenedžio oro uosto Niujorke į Getviką Londone nuskrido per 5 valandas ir 13 minučių.
 
„British Airways“ orlaivis „Boeing 747“ buvo tik minute greitesnis už britų „Virgin Atlantic“ kompanijos lėktuvą, kuris taip pat skrido iš Niujorko į Hitrou.
 
„Mums saugumas visada yra svarbiau už greičio rekordus“, – portalui „The Independent“ pabrėžė „British Airways“ atstovas. Tačiau gerai pasirengę pilotai esą puikiai išnaudojo  sąlygas, kad atskraidintų klientus į Londoną greičiau.
 
Kitiems keleiviams pasisekė mažiau: dėl uraganinių vėjų vien tik Hitrou oro uoste mažiausiai 25 000 keleivių patytė nepatogumų dėl atšauktų skrydžių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.10; 00:30

Skraidantys dronai. Slaptai.lt nuotr.
Didžiosios Britanijos daugiausiai keliaujančių sulaukiančio oro uosto atstovai penktadienį teigė, kad jis veikia visu pajėgumu. Tuo tarpu policijos pajėgos paskelbė 48 val. „išvaikymo įsakymą“ ir sulaikė dar daugiau įtariamųjų, kad užkirstų kelią klimato protestuotojams dronais trukdyti lėktuvams skristi.
 
„Pakilimo takai ir taksi keliai veikia, nors netoliese veikiantys protestuotojai mėgino nelegaliai trukdyti oro uosto veiklą, pasitelkdami dronus“, – tviterio paskyroje rašė Hitrou oro uosto atstovai.
 
Protesto grupės „Heathrow Pause“ atstovai teigė, kad vienas iš trijų mėginimų paleisti droną buvo sėkmingas, bet pranešimų apie atšauktus skrydžius ar kitas problemas nepasirodė.
Bepilotė skraidyklė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Londono policija penktadienį aplink oro uostą sulaikė du vyrus, kurie galimai siekė įgyvendinti sąmokslą ir sukelti nepatogumų Hitrou oro uoste.
 
„Heathrow Pause“ aktyvistai sakė norėję neleisti lėktuvams sklandžiai skraidyti, kad atkreiptų dėmesį į vyriausybės nesugebėjimą konstruktyviai pasistūmėti į priekį dėl klimato klausimo.
 
Gegužės 1 dieną parlamento nariai paskelbė nepaprastąją klimato ir aplinkosaugos padėtį, bet, protestuotojų manymu, vėliau nepriėmė jokių svarių su šia padėtimi susijusių sprendimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.14; 08:00

Londono Hitrou oro uostas atšaukė daugiau nei šimtą skrydžių dėl kitą savaitę planuojamo dviejų dienų streiko, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Didžiausia Jungtinės Karalystės profesinė sąjunga „Unite“ paskelbė, kad 4 000 jos narių vieningai atmetė pakoreguotą susitarimą dėl atlyginimų prieš artėjančias derybas tarp profsąjungos ir Hitrou oro uosto vadovybės. Todėl pirmadienį ir antradienį greičiausiai bus skelbiamas streikas.
 
Dėl galimo streiko didžiausias Jungtinės Karalystės oro uostas iš anksto atšaukė 172 skrydžius.
 
Oro uostas pranešė sieksiantis susitarimo su profsąjunga, bet mano, kad streikas nepagrįstai nutaikytas į atostogaujančius keleivius.
 
Tuo metu profsąjunga paragino Hitrou oro uosto vadovybę pakelti atlyginimus darbuotojams, užuot išmokėjus milijonus svarų kompensacijų oro linijoms už atšauktus skrydžius ir sukeltus nepatogumus keleiviams.
 
„Unite“ sako, kad, pirmadienį ir antradienį atšaukus 20 proc. skrydžių, gali sugriūti 88 000 keleivių planai, o oro uostui už tai tektų sumokėti aviakompanijoms 2,3 mln. svarų (2,5 mln. eurų) kompensacijų.
 
Ši suma gali dvigubai išaugti, jei profsąjunga surengtų dar vieną dviejų dienų streiką rugpjūčio 23-24 dienomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.04