Gabrielius Landsbergis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas „įkaite“ laiko Zaporižės atominę elektrinę. Pasak jo, keliamos grėsmės bei Maskvos grasinimai rodo, kad reikia paskelbti sankcijas valstybinei Rusijos atominės energetikos įmonei „Rosatom“.
 
„Putinas vis dar laiko įkaite Zaporižės atominę elektrinę. Dabar jis iš naujo grasina dėl jos saugumo ir kasdien kelia riziką „nelaimingam atsitikimui“. Pats laikas rimtai susidoroti su grėsmėmis ir pagaliau paskelbti „Rosatom“ sankcijas“, – savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje rašė G. Landsbergis.
 
ELTA primena, kad Lietuva siekia vienuoliktame sankcijų pakete pritaikyti sankcijas „Rosatom“. G. Landsbergis yra atkreipęs dėmesį, kad šiuo metu dėl europinių sankcijų pritaikymo bendrovei vykstanti diskusija yra politinė, o Lietuvos pozicija šiuo klausimu yra nuosekli.
 
Taip pat premjerė Ingrida Šimonytė yra išreiškusi viltį, kad po ilgesnių diskusijų ES atsiras politinė valia įvesti sankcijas valstybinei Rusijos atominės energetikos įmonei. Visgi, pripažino ministrė pirmininkė, šį procesą stabdo kelios ES valstybės.
 
Tačiau CNN yra pranešusi, kad 11-ajame Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai pakete nebus šios šalies valstybinės branduolinės energetikos kompanijos „Rosatom“. Tai CNN pareiškė vienas aukšto rango bloko pareigūnas.
 
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą ES jau priėmė 10 sankcijų Rusijai paketų, kurie numato daugybę prekybos ribojimų ir kitų priemonių.
 
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
 
2023.06.01; 06:00

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. EPA – ELTA nuotr.

Tęsiantis ginčui dėl gamtinių dujų išteklių Viduržemio jūroje, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas griežtai sukritikavo Europos Sąjungą (ES).
 
„Europos Sąjunga, tapusi Graikijos ir Kipro graikų akiplėšiškumo įkaite, smuko iki įtakos neturinčio, paviršutiniško ir netoliaregiško darinio“, – pareiškė jis ketvirtadienį.
 
R. T. Erdoganas pabrėžė, kad nėra nė vienos problemos regione, kuri būtų išspręsta ES iniciatyva. „Visiškai priešingai: kiekviena krizė, į kurią įsikišo Sąjunga, tik įgavo naują mastą ir padidėjo“, – sakė jis.
 
ES šalių lyderiai ketvirtadienį Briuselyje prasidėjusiame viršūnių susitikime aptaria ir konfliktą bei santykius su Turkija.
 
Turkija rytinėje Viduržemio jūros dalyje vykdo dujų žvalgybos darbus, kuriuos Graikija ir Kipras vadina nelegaliais. Todėl ES rugpjūčio pabaigoje paskelbė ultimatumą Turkijai bei pagrasino naujomis sankcijomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.02; 03:00

Vokietijos specialiosios policijos pajėgos pirmadienį užbaigė įkaitės dramą Kelno centrinėje geležinkelio stotyje. Pagrobėjas suvaldytas, įkaitė išlaisvinta, sakė Kelno policijos atstovas. Moteris nesunkiai nukentėjo, jai suteikta pagalba. Pagrobėjas sunkiai sužeistas.

Pareigūnai įsiveržė į vaistinę, kurioje buvo moterį pagrobęs vyras. „Nusikaltėlis per sulaikymą buvo sunkiai sužeistas ir šiuo metu yra reanimuojamas“, – tviteryje rašė policija.

Pagrobėjo motyvas kol kas neaiškus, sakė policijos atstovė. Dėl incidento buvo sutelktos gausios policijos pajėgos. Buvo vakuota geležinkelio stotis, nutrauktas traukinių eismas.

Apie dvi valandas nusikaltėlis, paėmęs įkaite moterį, buvo su ja vaistinėje geležinkelio stoties pastate. Pirmojo pagalbos skambučio policija sulaukė vidudienį. Tada buvo kalbama apie „grėsmingą padėtį“ vaistinėje.

Vykdydami išlaisvinimo operaciją, pareigūnai paleido dvi akinamąsias granatas.

Kelno centrinė geležinkelio stotis yra vienas svarbiausių geležinkelio mazgų prie Reino, ji įsikūrusi pačiame miesto centre prie pat Kelno katedros. Kasdien čia pravažiuoja 1 300 traukinių ir iki 280 000 keleivių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.16; 08:36