Indija

Naujasis Delis, rugpjūčio 17 d. (dpa-ELTA). Indija nepakvietė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio į būsimą G20 viršūnių susitikimą. Tai atrinktiems užsienio žurnalistams pareiškė Indijos užsienio reikalų ministras Subrahmanyamas Jaishankaras, pranešė valstybinė Rusijos naujienų agentūra TASS ir Ispanijos žinių agentūra EFE.
 
G20 lyderių viršūnių susitikimas vyks rugsėjo 9–10 dienomis Indijos sostinėje Naujajame Delyje. Jo moto – „Viena Žemė, viena šeima, viena ateitis“. G20 grupei priklauso Europos Sąjunga (ES) ir stipriausios visų žemynų ekonomikos, įskaitant ir Rusiją, Kiniją bei JAV.
 
G20 viršūnių konferencijoje pernai Indonezijos Balio saloje Ukraina dar buvo viena pagrindinių temų. V. Zelenskis tada susitikime kalbėjo vaizdo ryšiu. Čia jis pirmą kartą pristatė ir savo dešimties punktų taikos planą.
 
S. Jaishankaras, anot pranešimų, sakė, kad Indija nepakvietė Ukrainos, nes G20 temos yra ekonomikos augimas ir plėtra, o ne globalus saugumas. Tai esą yra JT Saugumo Tarybos klausimas. Viršūnių susitikime, be kita ko, bus kalbama apie energetinį saugumą, trąšas ir aprūpinimą maisto produktais – visa tai susiję su karu Ukrainoje.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.18; 06:00

Traukinio katastrofos Indijoje priežastys. EPA-ELTA nuotr.

Naujasis Delis, birželio 4 d. (ELTA). Indijos geležinkelio atstovas įvardijo traukinio katastrofos, pražudžiusios per 250 žmonių, priežastis, praneša „AP News“.
 
Indijos valdžia baigia gelbėjimo darbus, šiuo metu iš įvykio vietos stengiamasi pašalinti dviejų traukinių nuolaužas.
 
Patikslintais Odišos valstijos valdžios duomenimis, žuvusiųjų skaičius siekia 275.
 
Kaip pranešė geležinkelio viršininkė Jaya Verma Sinha, preliminarūs tyrimai parodė, kad greitaeigiam traukiniui „Coromandel Express“ buvo duotas signalas judėti pagrindiniu keliu, bet vėliau signalas buvo pakeistas ir traukinys įriedėjo į gretimą kelią, kur susidūrė su geležies rūda pakrautu krovininiu traukiniu.
 
Pasak pareigūnės, traukiniams susidūrus „Coromandel Express“ vagonai nuvirto ant kito bėgių kelio, ir iš priešingos pusės važiavęs „Yesvantpur-Howrah Express“ taip pat nuriedėjo nuo bėgių.
 
Pasak Y. Verma‘os, pagrindinė avarijos priežastis buvo elektroninės signalizacijos sistemos klaida. Ji teigė, kad išsamus tyrimas parodys, ar katastrofą nulėmė žmogiškoji ar techninė klaida.
 
Elektroninė blokavimo sistema – tai saugos mechanizmas, skirtas užkirsti kelią konfliktinėms traukinių judėjimo situacijoms. Ji taip pat stebi signalus, kuriais mašinistams pranešama, kiek jie yra priartėję prie kito traukinio, kokiu greičiu galima važiuoti ir ar kelyje yra nejudančių traukinių.
 
Indijos premjeras už traukinio katastrofą atsakingiems asmenims žada griežtas bausmes. EPA-ELTA nuotrauka

„Sistema 99,9 proc. yra neklystanti. Bet visada yra 0,1 proc. klaidų tikimybė“, – teigė Y. Verma.
 
Paklausta, ar katastrofa galėjo būti diversija, ji atsakė, kad „jokia galimybė neatmetama“.
 
Indijoje geležinkelio avarijos nėra retas reiškinys. Baisiausia iš jų įvyko 1981 metais, kai traukinys Biharo valstijoje nulėkė nuo tilto į apačioje esančią upę, tada žuvo nuo 800 iki 1000 žmonių. Tačiau manoma, kad penktadienio katastrofa yra didžiausia nuo 1990-ųjų.
 
Kasdien po visą Indiją apie 22 mln. žmonių važinėja 14 000 traukinių, kurie nuvažiuoja 64 000 kilometrų.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.06.05; 07:00

Traukinių avarija Indijoje. Viena iš siaubingiausių. EPA – ELTA foto

Naujasis Delis, birželio 3 d. (AFP-ELTA). Per siaubingą trijų traukinių susidūrimą Indijoje mažiausiai 288 žmonės žuvo, o daugiau kaip 850 buvo sužeisti, pranešė šeštadienį pareigūnai. Tai – daugiausiai aukų pareikalavusi geležinkelio avarija šalyje per daugiau kaip 20 metų.
 
Kadruose iš vėlų penktadienio vakarą įvykusios avarijos vietos netoli šalies rytuose esančios Odišos valstijos Balasoro miesto matyti sumaitoti vagonai su kraujo pėdsakais. Gelbėtojai ieškojo išgyvenusiųjų, o daugybė kūnų buvo apdengti baltomis paklodėmis ir sudėti šalia bėgių. Šeštadienį auštant gelbėtojai galėjo pamatyti visą tragedijos mastą.
Traukinių avarija Indijoje. EPA – ELTA nuotr.
 
Odišos valstijos priešgaisrinės tarnybos generalinis direktorius Sudhanshu Sarangi pranešė, kad žuvusiųjų skaičius siekia 288. „Gelbėjimo darbai vis dar vyksta“, – sakė jis žurnalistams iš avarijos vietos ir pridūrė, kad yra „daug sunkiai sužeistų žmonių“.
 
Indijoje geležinkelio avarijos nėra retas reiškinys. Baisiausia iš jų įvyko 1981 metais, kai traukinys Biharo valstijoje nulėkė nuo tilto į apačioje esančią upę, tada žuvo nuo 800 iki 1000 žmonių.
 
Tačiau manoma, kad penktadienio katastrofa yra didžiausia nuo 1990-ųjų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.06.03; 09:12

Volodymyras Zelenskis Japonijoje susitiko su Indijos premjeru Narendra Modi. EPA – ELTA foto

Tokijas, gegužės 20 d. (AFP-ELTA). Šeštadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Japonijoje susitiko su Indijos premjeru Narendra Modi, kuris pažadėjo visokeriopą paramą.
 
Valstybių lyderiai Hirošimoje dalyvauja Didžiojo septyneto (G7) viršūnių suvažiavime, praneša AFP.
 
Abiejų politikų susitikimas įvyko pirmą kartą po to, kai Rusija 2022 m. įsiveržė į Ukrainą, o Indija vengė kritikuoti Rusijos veiksmus.
 
„Labai gerai suprantu jūsų skausmą ir Ukrainos žmonių skausmą“, – pareiškė N. Modi pažadėdamas Indijos ir savo asmeninę pagalbą sprendžiant karinį konfliktą su Rusija.
 
Vėliau V. Zelenskis socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė padėkojęs Indijai už jos paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, ypač tarptautinėse organizacijose.
 
Ukrainos prezidentas taip pat dėkojo už Indijos humanitarinę pagalbą ir pakvietė šalį prisidėti įgyvendinant „Ukrainos taikos formulę“.
V. Zelenskis netikėtai į Hirošimą atskrido šeštadienio popietę, kur dalyvauja G7 viršūnių susitikime po to, kai JAV leido perduoti Ukrainai pažangius karo lėktuvus.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2023.05.21; 07:07

Mirtis. Stop. Slaptai.lt nuotr.

Naujasis Delis, gruodžio 27 d. (ELTA). Indijoje neaiškiomis aplinkybėmis žuvo rusų politikas ir verslininkas Pavelas Antovas. Anot žinių stoties NDTV, 65 metų vyras buvo rastas negyvas kraujo klane prie viešbučio Raigados rajone Indijos Orisos valstijoje.
 
Anot indų žiniasklaidos, P. Antovas nušoko nuo viešbučio stogo. Rusijos generalinis konsulatas Kalkutoje tuo tarpu pranešė, kad jis iškrito pro langą trečiajame viešbučio aukšte.
 
Remiantis ligšioliniais tyrimais, P. Antovas norėjo Indijoje atšvęsti savo 66-ąjį gimtadienį ir praėjusį trečiadienį su trimis pakeleiviais apsistojo trijų žvaigždučių viešbutyje. Po dienos viename viešbučio kambarių rastas ruso Vladimiro Bydanovo kūnas. V. Bydanovas keliavo kartu su P. Antovu. Policijos duomenimis, 61-erių V. Bydanovas mirė nuo širdies infarkto. Tada šeštadienį žuvo P. Antovas.
 
Kitų dviejų rusų tapatybė neskelbiama. Pasak Rusijos generalinio konsulato, kurį cituoja rusų valstybinė naujienų agentūra TASS, šiuo metu nėra požymių, kad galėjo būti įvykdytas nusikaltimas. Anot rusų žiniasklaidos įmonės SHOT, indų policija neatmeta, kad P. Antovą po draugo mirtis ištiko depresija ir jis dėl to galėjo nusižudyti.
 
Indija

P. Antovas yra mėsos įmonės „Vladimir Standard“ įkūrėjas. 2019 metais jis, žurnalo „Forbes“ duomenimis, užėmė pirmąją vietą turtingiausių Rusijos pareigūnų ir parlamentarų sąraše. Jo turtas tada vertintas 9,97 mlrd. rublių (137 mln. eurų). Būdamas V. Putino valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys, jis, be to, buvo Vladimiro srities įstatymų leidžiamosios asamblėjos deputatas.
 
Birželį P. Antovas internete kritiškai atsiliepė apie Maskvos invaziją į Ukrainą ir rusų raketų atakas pavadino „teroru“. Tiesa, vėliau jis įrašą ištrynė, viešai paprašė atleidimo ir kalbėjo apie techninę klaidą.
 
Praėjusiais mėnesiais virtinė mįslingų rusų oligarchų mirčių pakurstė gandus, kad nužudymai galėjo būti inscenizuoti kaip savižudybės.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12;28; 00:30

Indijos sostinėje nugriauti nelegalūs 100 metrų aukščio „bokštai dvyniai”. EPA-ELTA nuotr.

Naujasis Delis, rugpjūčio 28 d. (AFP-ELTA). Sekmadienį Indijoje buvo nugriauti du gyvenamieji daugiaaukščiai pastatai netoli Naujojo Delio, o dramatišką reginį po kelias dienas trukusių žiniasklaidos anonsų tiesiogiai transliavo televizijos kanalai.
 
100 metrų aukščio „bokštų dvynių“ nugriovimas Noidos mieste, kur stūkso betoninis panašių statinių miškas, taip pat buvo retas pavyzdys, demonstruojantis kaip Indija stengiasi griežtai kovoti su korumpuotais vystytojais ir pareigūnais.
 
32 aukštų „Apex“ ir 29 aukštų „Ceyane“ pastatai, kuriuose buvo beveik 1 000 butų, taip ir nesulaukusių gyventojų per devynerius metus, kol truko teisiniai ginčai, buvo nušluoti per kelias sekundes, sukeldami didžiulį dulkių ir nuolaužų debesį.
 
Kontroliuojami sprogimai, kuriems panaudota 3 700 kg sprogmenų, buvo didžiausias iki šiol Indijoje įvykdytas pastatų griovimas, pranešė vietos žiniasklaida.
 
Prieš sprogimą teko evakuoti tūkstančius žmonių iš aplinkinių daugiaaukščių namų, kurių vienas, kaip pranešama, stovi vos už devynių metrų, taip pat benamius šunis.
 
Pranešimų apie sužeistuosius ar žalą netoliese esantiems pastatams kol kas negauta, tačiau vietos pareigūnas žurnalistams sakė, kad operacija vyko „iš esmės pagal planą“.
 
Indijos žiniasklaida pranešė smulkiausias griovimo detales, įskaitant užtaisams išgręžtų skylių skaičių (9 642) ir susidariusių nuolaužų kiekį (80 tūkst. tonų).
 
Televizijos naujienų kanalas „Times Now“, kuris, kaip ir kiti kanalai, sekmadienio rytą rodė atgalinio skaičiavimo laikmatį ir beveik nieko daugiau nerodė, pavadino tai „gėdos bokštų“ griovimu.
 
Policija uždarė judrų greta esantį greitkelį, kur šeštadienį vairuotojai stojo pasidaryti paskutinės asmenukės su bokštais fone.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.08.29;06:00

Tūkstančiai musulmonų Pietų Azijoje protestavo prieš pranašo Mahometo įžeidimą. EPA – ELTA foto

Naujasis Delis, birželio 10 d. (dpa-ELTA). Tūkstančiai musulmonų penktadienį Indijoje, Bangladeše ir Pakistane išėjo į gatves, protestuodami prieš Indijos valdančiosios partijos atstovų paniekinamus pasisakymus apie pranašą Mahometą. Demonstracijos, dažnai netoli mečečių, vyko trijose sostinėse bei kituose miestuose.
 
Protestus sukėlė Indijos valdančiosios partijos atstovės per televiziją išsakyti įžeidžiantys žodžiai apie Mahometą. Kiek vėliau pranašą tviteryje įžeidė kitas partijos atstovas. Taip jie sukėlė didelį įtūžį virtinėje musulmoniškų šalių. Kai kurios šalys išsikvietė Indijos diplomatus ir pareikalavo viešo atsiprašymo.
 
Indijos diplomatai ir Užsienio reikalų ministerija atsiribojo nuo partijos atstovų pasisakymų.
 
Indija yra daugiausiai gyventojų – daugiau kaip 1,3 mlrd. – turinti pasaulio demokratija. Dauguma jų yra induistai. Tačiau šalyje gyvena ir per 200 mln. musulmonų.
 
Kritikai kaltina premjero Narendros Modžio partiją vis labiau žeminant musulmonus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.06.11; 07:32

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis. EPA – ELTA foto

Kopenhaga, gegužės 3 d. (dpa-ELTA). Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen pasinaudojo Indijos ministro pirmininko Narendros Modžio vizitu antradienį Kopenhagoje ir paragino jį panaudoti savo turimą įtaką, kad būtų nutraukta Rusijos invazija į Ukrainą.
 
Ji sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turi sustabdyti karą ir žudynes, ir pridūrė, jog tikisi, kad Indija padarys, ką gali. „Mano žinutė labai aiški: Putinas turi sustabdyti šį karą ir baigti žudynes, –  sakė ji. – Aš, žinoma, tikiuosi, kad šioje diskusijoje Indija taip pat paveiks Rusiją.“
 
„Mes raginame nedelsiant nutraukti ugnį Ukrainoje ir pradėti dialogą bei diplomatiją, kad problema būtų išspręsta“, – sakė N. Modis.
 
Prieš N. Modžio kelionę po tris Europos Sąjungos šalis daugelis prognozavo, kad karas bus sudėtinga tema, nes Naujasis Delis anksčiau atsisakė pasmerkti Maskvos invaziją į Ukrainą ir prisijungti prie sankcijų Rusijai.
 
Per pirmąjį per 20 metų Indijos vyriausybės vadovo vizitą Danijoje N. Modis ir M. Frederiksen pasirašė keletą supratimo memorandumų ir sutarčių. Abi šalys 2020 m. sudarė partnerystę dėl Indijos perėjimo prie atsinaujinančių energijos šaltinių. „Mes sparčiai judame paversdami savo žaliąją strateginę partnerystę konkrečiais rezultatais“, – antradienį sakė M. Frederiksen. „Indijos vyriausybė turi didelių ambicijų, siekdama pereiti prie ekologiškos energetikos ir paversdama Indiją labiau nepriklausoma nuo iškastinio kuro. Labai didžiuojuosi, kad
 
Danijos sprendimai atlieka pagrindinį vaidmenį įgyvendinant šias svarbias ambicijas“, – sakė ji.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.05.04; 07:00

Indijoje ir Pakistane žmonės kenčia pavojingą karštį. EPA-ELTA nuotr.

Ženeva/Naujasis Delis, balandžio 29 d. (dpa-ELTA). Šimtai milijonų žmonių Šiaurės Indijoje ir Pakistane kenčia balandžio mėnesiui beprecedenčius karščius. Temperatūra čia daug kur jau viršijo 45 laipsnius, o savaitgalį gali perkopti ir 50 laipsnių ribą, penktadienį Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) atstovė. Padėties pagerėjimo tikimasi tik kitos savaitės pradžioje.
 
Tokių temperatūrų šiuo metų laiku dalyje minėtų regionų dar niekada nėra buvę, Šveicarijos stočiai SRF sakė klimato tyrėjas Erichas Fischeris iš Ciūricho. Karščio banga, anot jo, greičiausiai pagerins rekordus.
 
Kartu su didele oro drėgme ten susidaro žmonėms sunkiai pakeliamos sąlygos, teigė ekspertas. Tai vienas tankiausiai apgyvendintų pasaulio regionų, kuriame gyvena apie 10 proc. planetos gyventojų. Žmonės gyvena arti vieni kitų, oro tarša yra didelė, naktys karštos. Daugelis žmonių neturi galimybių atsivėsinti. Jei tokios karščio bangos truktų ilgiau, žmonės, neturėdami prieigos prie kondicionuojamų patalpų, čia neužilgo negalėtų gyventi.
 
Ar ši karščio banga tiesiogiai susijusi su klimato kaita, dar sunku pasakyti, sakė PMO atstovė. Tačiau tokie įvykiai sutampa su klimato tyrėjų prognozėmis, kad klimato šilimas Pietų Azijoje sudaro sąlygas dažnesniems ir intensyvesniems orų ekstremumams.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.04.30; 06:30

Indija – Lietuva

Vilniuje ketinama atidaryti Indijos ambasadą, teigia Eltos šaltiniai.
 
Tai patvirtino ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
 
„Vakar susitikimo su Indijos premjeru metu gavau patvirtinimą, kad Indija ketina artimiausiu metu atidaryti savo ambasadą Vilniuje. Džiaugiamės ir sveikinime šį sprendimą. Indija – didžiausia pasaulio demokratinė valstybė ir svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Noriu tikėti, kad ambasados atidarymas padės aktyviau plėtoti ne tik politinius, bet ir ekonominius santykius“, – Eltai teigė G. Landsbergis.
 
Ministras pažymėjo, kad šios Vyriausybės darbo metu Lietuvoje jau atsidarė Taivaniečių atstovybė, taip pat šiais metais atsidarys ir Australijos prekybinė atstovybė.
 
Šią savaitę užsienio reikalų ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankėsi Naujajame Delyje, Indijoje. Vizito metu ministras susitiko su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi ir Indijos užsienio reikalų ministru Subrahmanyamu Jaishankaru.
 
Susitikimuose buvo aptariamos Lietuvos dvišalių santykių su Indija plėtros galimybės, Europos Sąjungos (ES) ir Indijos strateginė partnerystė bei bendradarbiavimo perspektyvos, karas Ukrainoje, Vakarų sankcijos Rusijai ir galimos tolesnės tarptautinės bendruomenės paramos šiai šaliai priemonės, saugumo situacija Europoje bei Indijos-Ramiojo vandenynų regione.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.04.28; 06:17

Indijoje per teroro aktą sužeisti keturi žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Naujasis Delis, sausio 25 d. (ELTA). Indijoje antradienį nežinomi teroristai metė granatą į saugumo pajėgų pareigūnus, sužeisti mažiausiai keturi žmonės. Kaip pranešė televizijos kanalas NDTV, išpuolis buvo surengtas Srinagare – šalies šiaurėje esančios Džamu ir Kašmyro sąjunginės teritorijos sostinėje.
 
Per teroro aktą nukentėjo policininkas, jo žmona ir dar du žmonės. Sužeistieji skubiai nugabenti į ligoninę, jų būklė stabili.
 
Kol kas nė viena iš regione veikiančių ekstremistinių grupuočių neprisiėmė atsakomybės už šią akciją. Incidentas įvyko sausio 26-ąją Indijoje švenčiamos nacionalinės šventės – Respublikos dienos – išvakarėse.
 
Anksčiau antradienį laikraštis „The Asian Age“ pranešė, kad Indija paskelbė aukštesnio lygio kovinę parengtį pasienio kariuomenėje, dislokuotoje palei kontrolės liniją Kašmyre, dėl galimo teroristų skverbimosi iš kaimyninio Pakistano. Pasak pasienio kariuomenės vadovybės, žvalgybos duomenimis, į Indiją mėgina patekti 104-135 smogikai, kurių tikslas – vykdyti teroro aktus per šventę.
 
Praėjusią savaitę Indijos specialiosios tarnybos pranešė apie galimą teroristinį sąmokslą prieš šalies premjerą Narendrą Modį ir aukštus asmenis, dalyvausiančius Respublikos dienos iškilmėse šalies sostinėje.
 
1950 metų sausio 26-ąją įsigaliojo Indijos konstitucija, paskelbusi šalį respublika. Nuo to laiko Indijoje kasmet švenčiama Respublikos diena. Šių metų rugpjūtį Indija taip pat pažymės nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos 75-ąsias metines.
 
Kašmyro teritorija yra Indijos ir Pakistano ginčo objektas nuo 1947 metų, kai Britų Indija, tapusi nepriklausoma, pasidalijo į dvi valstybes pagal religinę priklausomybę. Šiuo metu regione nėra valstybinės sienos: jo teritoriją skiria kontrolės linija. Indijai priklausančioje dalyje aktyviai veikia grupuotės, siekiančios jos atsiskyrimo nuo šalies.
 
Naujasis Delis nuolat kaltina Islamabadą remiant ekstremistus Džamu ir Kašmyro regione, Pakistanas šiuos kaltinimus neigia.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.26; 07:30

Indija: mažiausiai 350 tūkst. hinduistų atliko apsiplovimo ritualą Gangoje. EPA – ELTA foto

Naujasis Delis, sausio 14 d. (ELTA). Penktadienį mažiausiai 350 tūkst. hinduistų atliko apsiplovimo ritualą Gangos upėje, nepaisydami koronaviruso plitimo pavojaus, šalto oro ir dulkiančio lietaus.
 
Pasak laikraščio „The Times of India“, apsiplovimo ritualas Makar Sankranti šventės proga prasidėjo sausio 14 d. lygiai vidurnaktį. Šeštadienį jis vėl bus tęsiamas dalyvaujant daugybei tikinčiųjų iš įvairių Indijos kampelių ir užsienio Sagaro saloje (Vakarų Bengalijos valstija) prie tos vietos, kur hinduistams šventa Gangos upė įteka į Bengalijos įlanką.
 
Anot policijos atstovų, atlikti ritualą leidžiama tik tiems, kurie yra pasiskiepiję dviem vakcinos nuo Covid-19 dozėmis ir kurių testas dėl koronaviruso buvo neigiamas. Į Sagaro salą norinčius patekti tikinčiuosius kontroliuoja daugybė policininkų, gydytojų ir savanorių. Bet, kaip pripažįsta pareigūnai, jiems nepavyko visiškai užtikrinti, kad būtų laikomasi saugaus atstumo, dėl didelio žmonių, norinčių panirti į Gangos vandenis, skaičiaus.
 
Religinei šventei nė kiek nesutrukdė nesiliaujantis koronaviruso plitimas Indijoje. Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės duomenimis, pastarąją parą šalyje buvo nustatyti 264 202 nauji užsikrėtimo atvejai. Nuo pandemijos pradžios Covid-19 buvo diagnozuotas 36,58 mln. indų, nuo infekcijos padarinių mirė 485 350 žmonių.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.15; 00:05

Gintaras Visockas. Slaptai.lt foto

Esu iš tų, kurie nežino, ar turėtų atsistatydinti Gabrielius Landsbergis. Tai, kad oficialusis Vilnius, taip atkakliai reikalavęs kuo griežtesnių ekonominių sankcijų Baltarusijos režimui, pats suklupo, – pusė bėdos. Pripažinkim, šiandieninis pasaulis – globalus, tad objektyviai sudėtinga uždrausti baltarusiškų trąšų keliones per mūsų žemę. Ekonominės sutartys, įsipareigojimai, verslininkų interesai, derybos su sąjungininkais, – tai titaniškas darbas. Juolab kad ekonominės sankcijos – tarsi australietiškas bumerangas. Paleistas į tolį dažniausiai sugrįžta – smogia atgal. Kaip suderinti ekonominius interesus su morale, jog bjauriai besielgiančius diktatorius tikrai privalu tramdyti visomis įmanomomis priemonėmis?

Todėl, kai reikalaujama Lietuvos užsienio reikalų ministerijos šefo galvos, visuomet savęs klausiu – o kas jį pakeis? Ar nenutiks taip, kad turėsime dar blogesnį?

Pačio blogiausio varianto niekad nedėkime į apatinį stalčių. Nepamirškime, kad bausdami Aliaksandrą Lukašenką stumtelėjome jį į Vladimiro Putino glėbį. Nesiūlau glebesčiuotis su baltarusiškuoju „batka“. Tačiau noriu viešai paklausti, ar Lietuvos užsienio politiką formuojantys vyrai ir moterys numatė visas galimas ne tik politines, bet ir ekonomines bėdas dėl stabdomo „Belaruskalij“ trąšų tranzito?

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. URM nuotr.

Taip, nuoširdžiai nežinau, kokios bausmės vertas G. Landsbergis dėl pražiopsotų baltarusiškų trąšų. Dėl šito nesusipratimo galbūt jis niekuo dėtas. Tačiau turiu prisipažinti, jog šiandieninė Lietuvos užsienio politika man vis mažiau suprantama. Iki šiol Vakarai, įskaitant ir mus, lietuvius, nesutramdė Vladimiro Putino. Užuot dėmesį sukoncentravę į nedemokratišką ir svetimas teritorijas puldinėjančią Rusiją mes būtinai veržiamės kariauti mažų mažiausiai dar keliais frontais. Lyg neužtektų pavojingų nuotykių su Rusija, puolame diktatoriaus valdomą, bet kol kas jokių svetimų teritorijų neokupavusią Baltarusiją. Ką laimėjome? Iki šiol nepripažinęs Krymo okupacijos ponas Lukašenka, įstumtas į kampą, jau prabilo, esą Krymo pusiasalis yra neatsiejama Rusijos dalis. Iki šiol niekad negrąsinęs broliams ukrainiečiams Minsko valdovas jau neatmeta galimybės, jog, kilus kariniam Kijevo ir Maskvos konfliktui, stotų V. Putino pusėn. Lietuvai mirtiną pavojų kelianti Astravo AE – tebestovi, jos niekas nesiruošia išmontuoti. Siena su Baltarusija – vis dar skylėta. Apie tuos kandidatus į Baltarusijos prezidento postą, kuriuos dieviname, atvirai kalbant, nieko dorai nežinome. Kaip ir nežinojome, kas iš tiesų yra ukrainiečių lakūnė Nadiežda Savčenko. Nežinojome, bet liaupsinome.  

Ukrainos lakūnė Nadija Savčenko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žodžiu, mes, neužbaigę vienos kampanijos, įsivėlėme į dar dvejas muštynes – su Baltarusija ir Kinija. Jei užteks jėgų – prašau. Bet ar suvirškinsime viską, ar nepaspringsime?

Didybės manija – baisi liga. Sirgti didybės manija labai pavojinga. Štai tuos, kurie sumanė suremti pečius su viena iš didžiausių pasaulio galybių Kinija tikriausiai tikrai derėtų išspirti iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos. Nes vienašališkai sulaužėme su Kinija savo pačių pasirašytas sutartis, skelbiančias, jog su Taivanu bičiuliausimės tik Pekinui leidus. Nes kiniečiams per prievartą brukame savąją tvarką, naiviai manydami, jog mūsų taisyklės tikrai tinka kinams, buriame antikinietiškas koalicijas, kurias suburti – velniškai sunku. Savo drąsumą teisiname tuo, kad, išdrįsdami drąskyti kinams akis, mes rūpinamės demokratijos plėtra ir trokštame JAV dėmesio bei paramos.

Demokratijos plėtra, kaip yra minėjęs buvęs premjeras Andrius Kubilius, – puikus sumanymas, nes demokratijos tarpusavyje nekariauja.

Bet ar Amerika – vis dar demokratiška? Kodėl pamirštame įtarimus, jog dabartinis Amerikos prezidentas Džo Baidenas išduoda Ukrainą mainais į rusiškus pažadus, jog Rusija daugiau nebebaugins Vakarų dideliu karu? Labai neatsargu šventai tikėti, jog bardami Kiniją sulauksime JAV administracijos malonių. Jei Amerika taip menkai tepadeda Ukrainai, kurios teritorinį vientisumą saugoti prieš kelis dešimtmečius įsipareigojo jos prezidentas, imu abejoti Vilniuje ant Rotušės sienos kabančiu užrašu, girdi, Lietuvos priešai yra JAV priešai. Ar Amerika nenusispjaus į savus įsipareigojimus vos tris milijonus gyventojų turinčiai Lietuvai, jei taip vangiai, tarsi nenorom tepadeda ištikima sąjungininke tapti norinčiai dešimtis milijonų gyventojų skaičiuojančiai Ukrainai!?

Nenoriu būti juodasis metraštininkas, bet jei oficialusis Vašingtonas nutars mus palikti likimo valioj, nepadės jokia antikinietiška laikysena. Ponas G. Landsbergis turėtų tai žinoti.

Armėnijos parlamente – muštynės. ArmLur.am

Kitas lietuviškas nesusipratimas – amžinas pataikavimas Armėnijai. Tarsi ji jau demokratiška arba jai iki tikrosios demokratijos – tik ranka mostelėti. Kad Armėnija per pastaruosius tris dešimtmečius su Rusijos pagalba buvo okupavusi apie 20 proc. Azerbaidžano teritorijos, kad masiškai Karabache naikino azerbaidžanietiškus kultūros, istorijos, religijos paminklus, – nusispjauname. Mes net nepastebime, kad nūnai karingai nusiteikusios Armėnijos politinės jėgos grasina prieš Azerbaidžaną rengsiančios teroristinius išpuolius. Nepaisant šių Armėnijai garbės nedarančių argumentų Lietuva vis tiek su Jerevanu glebesčiuojasi taip, tarsi ši būtų … demokratijos etalonas. Tokia savo keista laikysena Lietuva prieš save nuteikia visas kitas Kaukazo valstybes, matančias, kas iš tiesų dedasi Armėnijoje. Iškalbinga jau vien tai, kad per pastaruosius keletą mėnesių Armėnijos parlamente net du sykius kilo muštynės. G. Landsbergio vadovaujama URM galėjo nusiųsti mažytę notą: „bent muštis liaukitės parlamente“.

Taigi Lietuva mosuoja kumščiais ten, kur, mano supratimu, derėtų elgtis santūriau, atsargiau. O štai ten, kur turėtume būti principingi, mes imame ir išsigąstame. Lietuvoje reziduojantys Izraelio ir JAV ambasadoriai senų seniausiai turėjo būti pakviesti pasiaiškinti, kodėl kišasi į Lietuvos vidaus reikalus, mokydami mūsų istorikus, kaip šie privalo žvelgti į Antrojo pasaulinio karo istoriją. Akivaizdu, kad JAV ir Izraelio ambasadoriai mėgina daryti įtaką – tegul lietuviai analizuoja, aprašo, įamžina tik tai, kas naudinga Lietuvos žydų bendruomenės vadovybei. Šie du ambasadoriai subtiliai perša nuomonę, jog lietuviai privalo būt labai kritiški savai istorijai. Jei bent menkiausia abejonė krenta ant Kazio Škirpos, Jono Noreikos, dabar jau ir Juozo Krištaponio mundurų, neva privalome tuoj pat liautis mylėti šiuos didžiavyrius. Bet juk kiekviena abejonė baudžiamosiose bylose traktuojama kaip lengvinanti aplinkybė! Bent jau taip elgiamasi demokratinėse, teisinėse valstybėse. Ar ne taip, ponai ambasadoriai? Man regis, jei Lietuva būtų tikrai solidi, ji ponus Robert S. Gilchrist ir Yossef Levy būtų paskelbusi personomis non gratomis.

Nachmanas Dušanskis, NKVD tardytojas

Beje, aš visomis keturiomis sutinku, jog turime sąžiningai analizuoti savo praeitį. Kritiškas žvilgsnis į save dar niekam nepakenkė. Bet tada ir Izraelis turėtų būti sąžiningas – rengti monografijas apie tokių saviškių kaip, pavyzdžiui, Nachmanas Dušanskis, „darbus darbelius“. Bet Izraelis mūsų neatsiprašė net dėl N. Dušanskio. Nepaisant aplinkybės, jog tokių dušanskių kadaise Lietuvoje siautėjo ir daugiau.

O štai savinieka – tikrai blogas patarėjas. Nejaugi pulsime save dar labiau niekinti už svetimas, t. y. nacistines, nuodėmes? Specialiu įstatymu uždrausime Lietuvai minėti 1941-ųjų Birželio sukilimą? Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorių Arūną Bubnį priversime raštiškai įsipareigoti, kad jo vadovaujama įstaiga niekad niekados netirtų tokių kaip Nachmanas Dušanskis veikų? Oficialiai įsipareigosime Tel Avivui ir Jeruzalei, jog už gryną pinigą priimsime tik sovietinius kagėbistinius archyvus, o štai į vokiškus nedrįsime net žvilgtelėti?

Kita tema – kokią kitą valstybę artimiausiu metu užsipulsime kaltindami per mažu dėmesiu demokratinėms vertybėms? Ironiškai kalbant, po Kinijos turėtume imtis per milijardą gyventojų turinčios Indijos. Ten juk irgi daug grupių tikriausiai gyvena pažemintos, skriaudžiamos, niekinamos… 

2021.12.13; 18:00 

Vakarų Bengalijoje dėl liūčių žuvo mažiausiai septyni žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Indijos Vakarų Bengalijos valstijoje dėl smarkių liūčių žuvo mažiausiai septyni žmonės. Tai antradienį pranešė naujienų agentūra „Xinhua“, remdamasi Kovos su stichinėmis nelaimėmis valdybos atstovu.
 
Pasak jo, savo namus turėjo palikti apie 250 tūkst. žmonių. Valdžia aiškinasi stichijos padarytos žalos mastą. Pranešama, kad apsemtuose rajonuose išgelbėta daugiau kaip 20 žmonių. Indijos karinių oro pajėgų sraigtasparniai gabena nukentėjusiesiems humanitarinę pagalbą.
 
Indijoje prasidėjo musoninių liūčių sezonas. Pranešimų apie potvynius ir incidentus, susijusius su smarkiomis liūtimis, gaunama iš įvairių šalies rajonų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.03; 10:00

Karvės skulptūra Europos prekybos centre Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Indijos aukščiausiasis teismas pirmadienį nurodė paleisti aktyvistą, kuris prieš du mėnesius buvo areštuotas ir apkaltintas kurstymu maištauti dėl įrašo socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame rašė, kad karvių mėšlas negydo koronaviruso.
 
40 metų Erendro Leichombamas komentarą parašė gegužę, po Manipūro valstijos politiko, priklausančio premjero Narendros Modžio valdančiajai nacionalistinei „Bharatiya Janata“ partijai (BJP), mirties.
 
Pagal induizmą, karvės yra šventos, ir buvo keletas atvejų, kai BJP politikai pritarė karvių šlapimo ir mėšlo naudojimui, siekiant užkirsti kelią COVID-19 bei kitiems negalavimams ir juos išgydyti.
 
„Vaistas nuo koronos nėra karvių mėšlas ir šlapimas. Vaistas yra mokslas ir sveikas protas“, – „Facebook“ tinkle parašė E. Leichombamas.
 
Netrukus po to jis buvo suimtas kartu su vietos žurnalistu, gavus kito vietinio BJP politiko skundą ir apkaltinus juos BJP narių bei jų šeimų „religinių jausmų įžeidimu“.
 
Vėliau jam buvo pareikšti įtarimai dėl antivyriausybinės veiklos ir kurstymo maištauti pagal ginčytiną Nacionalinio saugumo įstatymą (NSA), pagal kurį kaltinamieji gali gauti metus kalėjimo.
 
Pirmadienį Aukščiausiasis teismas nurodė paleisti E. Leichombamą, sakydamas, kad jo tolesnis sulaikymas pažeidžia jo teises. Tačiau kartu suimtas vietinis žurnalistas Kishorechandra Wangkhemas vis dėlto paliktas už grotų.
 
Valdant N. Modžiui, jau keli tūkstančiai žmonių buvo suimti remiantis kovos su antivyriausybine veikla ir terorizmu įstatymu, tarp jų – žurnalistai, teisių gynėjai ir kiti asmenys.
 
Šį mėnesį 84 metų dvasininkas ir genčių teisių aktyvistas Stanas Swamy, kuriam buvo pareikšti įtarimai dėl teroristinių nusikaltimų, mirė po devynis mėnesius trukusio suėmimo. Dėl to kilo tarptautinis skandalas, pasipiktino ir Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras.
 
Praėjusią savaitę teismas apgailestavo dėl „piktnaudžiavimo“ Indijos kolonijinės epochos įstatymu dėl antivyriausybinės veiklos ir paklausė N. Modžio vyriausybės, kodėl jis iki šiol nepanaikintas. Vyriausybė į šį klausimą neatsakė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.20; 08:17

Indijoje vėl užfiksuotas naujų koronaviruso atvejų paros prieaugio antirekordas. EPA-ELTA nuotr.

Indijoje per pastarąsias 24 valandas nustatytas 352 991 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, tai dar vienas, jau penktas paeiliui, užsikrėtusiųjų skaičiaus paros prieaugio pasaulio antirekordas.
 
Kaip pranešė pirmadienį šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija, nuo pandemijos pradžios Indijoje Covid-19 diagnozuotas 17 313 163 žmonėms.
 
Indijoje penktą dieną paeiliui fiksuojami rekordiniai infekuotųjų skaičiaus paros prieaugio rodikliai. Sekmadienį ministerija informavo apie 349 961 užsikrėtusįjį, šeštadienį – apie 346 786, penktadienį šis rodiklis sudarė 332 730, o ketvirtadienį – 314 835.
 
Per pastarąsias 72 valandas šalyje nustatyta apie 1 mln. naujų užsikrėtimo atvejų: apie tai, kad infekuotųjų skaičius viršijo 16 mln., ministerija pranešė balandžio 23 d.
 
Per pastarąsias 24 valandas Indijoje nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų mirė 2 812 žmonių, sekmadienį buvo pranešta apie 2 767 mirusius pacientus. Nuo pandemijos pradžios šalyje jau mirė 195 123 infekuotieji.
 
Į sunkią padėtį pakliuvusiai Indijai padeda Didžioji Britanija, Vokietija, Izraelis, JAV, Prancūzija. Jie tiekia deguonį, medicinos įrangą, medikamentus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021. 04.27; 07:00

Kinija ir Indija susitarė užbaigti pasienio nesutarimus. EPA-ELTA nuotr.

Kinija ir Indija šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Rusijoje metu susitarė tęsti dialogą ir „sparčiai užbaigti“ įtemptus pasienio nesutarimus, paskelbė Kinijos valstybinė žiniasklaida.
 
Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Yi ir tokias pat pareigas einantis Indijos diplomatas Subrahmanyamas Jaishankaras Maskvoje vykusio gynybos forumo kuluaruose susitarė „palaikyti tinkamą atstumą ir sušvelninti įtampą“, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“.
 
Kinija pirmadienį apkaltino Indijos pajėgas peržengus ginčijamą sieną Himalajų Ladako regione ir iššovus įspėjamųjų šūvių – taip Indija pažeidė ankstesnį susitarimą, kuriuo uždrausta naudoti ginklus. Mestus kaltinimus valstybė neigia.
 
Birželį tarp abiejų šalių įvyko pirmasis smurtinis susirėmimas per 45 metus, kurio metu žuvo 20 Indijos karių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.11; 10:36

Indijoje avariją patyręs keleivinis lėktuvas. EPA – ELTA nuotr.

Stiprios liūties ir vėjų talžomas keleivinis lėktuvas su 190 žmonių pietinėje Indijos dalyje leisdamasis patyrė avariją ir skilo į dvi dalis, o avarijos metu žuvo mažiausiai 18 žmonių, sužeista dar daugiau. Apie tai šeštadienį pranešė šalies pareigūnai.
 
Vėlų penktadienio vakarą oro linijų „Air India“ orlaivis „Boeing 737“, kuriuo specialiu skrydžiu iš Dubajaus namo buvo skraidinami dėl koronaviruso pandemijos užsienyje įstrigę Indijos piliečiai, nepataikė į Keralos valstijoje esančio Kožikodės oro uosto kilimo ir tūpimo taką. Lėktuvas staigiai krito ir sudužo.
 
„Iš orlaivio ištekėjo degalai, tad tikras stebuklas, kad jis neužsidegė. Tokiu atveju aukų skaičius būtų buvęs kur kas didesnis“, – nelaimės vietoje kalbėjo aukšto rango pareigūnas.
 
Indijos aviacijos ministras Hardeepas Singhas Puris patikslino, kad per naktį žuvusiųjų skaičius išaugo iki 18. Tarp avarijos aukų – abu pilotai ir du 10 bei 18 mėnesių amžiaus vaikai. Pasak medikų, itin sunkiai sužeisti mažiausiai 15 žmonių.
 
Kožikodės oro uostas aviacijos ekspertų laikomas labai sudėtingu dėl pilotų preciziškumo reikalaujančio vadinamojo „stalviršio“ formos kilimo ir tūpimo tako, kurio viename gale plyti status šlaitas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.08; 03:00

Pakistane protestais minimos pirmosios Kašmyro statuso panaikinimo metinės. EPA-ELTA nuotr.

Didžiausiuose Pakistano miestuose tūkstančiai žmonių trečiadienį rinkosi į protestus, praėjus lygiai vieneriems metams po to, kai kaimyninė Indija panaikino specialųjį Kašmyro regiono statusą.
 
Protestuose dalyvavo politiniai lyderiai, profsąjungos, advokatų draugijos ir teisių aktyvistai, siekdami pasmerkti tai, ką vadino „represyviu Indijos sprendimiu“.
 
Šalies prezidentas Arifas Alvis ir užsienio reikalų ministras Shahas Mehmoodas Qureshis vadovavo didžiausiam protestui Islamabade, kur protestuotojai šūkavo prieš Indiją nukreiptus šūkius ir reikalavo pasaulio jėgų įsikišimo.
 
Indijos hinduistų nacionalistų vyriausybė Kašmyro regione dislokavo daugiau pajėgų, prieš paskelbdama 2019 metų rugpjūčio 5 dieną, kad vienašališkai panaikina Kašmyro pusiau autonominį statusą.
 
Daugiausiai musulmonų apgyvendintą Himalajų slėnyje įsikūrusį regioną kontroliuoja Naujasis Delis ir Islamabadas, tačiau visiškos kontrolės reikalauja abi pusės.
 
Pakistanas atmeta tai, ką laiko Naujojo Delio įvykdyta Kašmyro aneksija – tai prieštarauja Islamabado pozicijai, kad regiono likimą turėtų spręsti Jungtinių Tautų (JT) organizuojamas plebiscitas.
 
Indijai žengus šį žingsnį, Pakistanas su šalimi apribojo diplomatinius santykius, sustabdė tarpvalstybinių autobusų paslaugas ir sustabdė dvišalę prekybą.
 
„Indijos veiksmai Kašmyre yra blogiausias teisių pažeidimas“, – teigė prezidentas A. Alvis.
 
Šalies premjeras Imranas Khanas vadovavo protestui Pakistano kontroliuojamoje Kašmyro dalyje ir paragino pasaulį įsikišti bei imtis veiksmų prieš žingsnį, kuris, pasak jo, savo pačių namuose įkalino 8 mln. Kašmyro musulmonų.
 
Sakytoje kalboje I. Khanas pareiškė, kad Pakistanas tarptautinėse platformose ir toliau kalbės apie Kašmyro klausimą ir kels spaudimą Indijai, kad ši atsisakytų aneksijos sprendimo.
 
Pakistano valdomo Kašmyro lyderiai pasmerkė Indiją už tai, ką jie vadino nežmonišku Indijos pajėgų įvykdytu regiono uždarymu, siekiant pažaboti neramumus, galinčius kilti dėl aneksijos sprendimo.
 
„Tai, ką Indija daro Kašmyre, yra įžeidimas žmogiškam orumui… raginame JT ir civilizuotą pasaulį padėti užbaigti (regiono) uždarymą“, – sakė Pakistano Kašmyro ministras pirmininkas Raja Farooqas Haideris.
 
Pakistano ministrų kabinetas antradienį patvirtino naują žemėlapį, kuriame visas regionas priskiriamas šalies teritorijai, ir vieną Islamabado kelią pervadino Šrynagaro greitkeliu – Šrynagaras yra indiškojo Kašmyro sostinė.
 
Branduoliniais ginklais apsiginklavusios Pietų Azijos valstybės konkurentės Pakistanas ir Indija nuo 1947-ųjų, kai įgijo nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos, kovojo jau tris tarpusavio karus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.06; 00:30

Rusnėje įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“. URM nuotr.

Rusnėje šeštadienį surengtoje iškilmingoje ceremonijoje „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“ apdovanotas mokytojas, visuomenininkas Vytautas Toleikis.
 
V. Toleikis atrado ir tyrinėja rusniškio litvako Hermanno Kallenbacho draugystę su Mahatma Gandžiu. Ši draugystė taip pat įamžinta Rusnėje stovinčiu Romo Kvinto paminklu, kuris buvo atidengtas 2015 metais ant Atmatos upės kranto.
 
Apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“, kurį įsteigė Lietuvos ir Indijos forumas, įteiktas antrą kartą. 2019 metais apdovanojimas įteiktas Indijos garbės konsului Lietuvoje Rajinderiui Chaundhary.
 
Ceremonijos metu taip pat buvo pristatytas naujas straipsnių rinkinys „Sielos dvyniai“, apie M. Gandžio ir H. Kallenbacho pažintį ir jų bendrą veiklą Pietų Afrikoje. Knygą bus galima rasti viešosiose bibliotekose ir Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre, pažymima Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
 
M. Gandis ir H. Kallenbachas susipažino Pietų Afrikoje XX amžiaus pradžioje. H. Kallenbachas tapo artimu M. Gandžio draugu bei finansiškai rėmė M. Gandžio inicijuotą nesmurtinio pasipriešinimo sąjūdį.
 
2021 metais bus minimos 130-osios H. Kallenbacho gimimo metinės.
 
Ceremonijoje Rusnėje dalyvavo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, JAV ambasadorius Robertas Gilchristas, Vokietijos ambasadorius Matthias P. Sonnas, Izraelio ambasadorius Yossi Levy, Indijos ambasadorius Tsewangas Namgyalas, Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius, Indijos garbės konsulas Rajinderis Chaudhary, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.27; 07:00