Jungtinės Valstijos juda „klaidinga kryptimi“ ir gali pasiekti net 100 tūkst. naujų COVID-19 atvejų per dieną, jei šalis nesugebės suvaldyti koronaviruso protrūkio, perspėja įtakingiausias JAV infekcinių ligų ekspertas Anthony’is Fauci.
 
„Dabar turime daugiau nei 40 tūkst. naujų atvejų per dieną“, – sakė jis.
 
„Nenustebčiau, jei pasiektume 100 000 (atvejų) per dieną, jei tendencija nepasikeis“, – Senate kalbėjo A. Fauci.
 
„Judame klaidinga kryptimi. Akivaizdu, kad dabar visiškai nekontroliuojame padėties“, – pareiškė jis.
 
Nacionalinio alergologijos ir infekcinių ligų instituto direktoriaus pareigas einantis A. Fauci atsisakė prognozuoti, kiek iš viso žmonių mirs Jungtinėse Valstijose nuo COVID-19 pandemijos, tačiau pabrėžė, kad šis skaičius bus „šokiruojantis“.
 
Pirmadienį JAV patvirtinta daugiau nei 41 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Beveik pusė naujų atvejų užfiksuojama keturiose JAV valstijose – Arizonoje, Kalifornijoje, Floridoje ir Teksase.
 
JAV nuo COVID-19 iki šiol mirė daugiau nei 126 tūkst. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.01; 01:00

Draudžiama. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimui antradienį skubos tvarka teikiamas Vyriausybės siūlymas griežtinti sankcijas už karantino taisyklių nesilaikymą.
 
Įstatymo pakeitimo projektu siūloma pakeisti Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatą nurodant, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimų ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas, kilo ligos protrūkis ar epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų (šiuo metu baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų).
 
Taip pat siūloma pakeisti BK nustatant, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų (šiuo metu gali būti skiriama bauda, arba viešieji darbai, arba areštas, arba laisvės apribojimas).
 
Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.31; 07:22

Skulptoriaus Stanislovo Kuzmos kompozicija „Lozoriau, kelkis” – Santariškių ligoninės teritorijoje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Trečiadienį, Santaros klinikose Vilniuje atidaromas Infekcinių ligų korpusas. Tai vienas naujausių stacionarinių infekcinių ligų gydymo padalinių visoje Rytų Europoje. Šiame Santaros klinikų korpuse bus teikiamos aukščiausio lygio infekcinių ligų ir pulmonologijos stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos.
 
Infekcinėmis ligomis sergantys pacientai į naująjį korpusą iš reikalavimų neatitinkančių patalpų Žvėryne buvo perkelti jau pirmadienį.
 
„Nuo gruodžio 16 d. sergantieji infekcinėmis ligomis konsultuojami ir gydomi naujajame Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuse. Tai vienas naujausių stacionarinių infekcinių ligų gydymo padalinių visoje Rytų Europoje. Šiame universiteto ligoninės korpuse teikiamos aukščiausio lygio infekcinių ligų ir pulmonologijos stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos“, – teigiama klinikų pranešime.
 
Infekcinių ligų korpuse visos Lietuvos pacientams bus teikiamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės paslaugos. Čia konsultuos ir gydys aukščiausios kvalifikacijos infekcinių ligų ir kvėpavimo organų ligų specialistai, bus atliekami laboratoriniai ir radiologiniai tyrimai, tęsiamas lėtinėmis infekcinėmis ir plaučių ligomis sergančių pacientų ilgalaikis ambulatorinis stebėjimas bei gydymas.
 
Infekcinių ligų L korpuso stacionaro skyriuose numatytos 50 lovų infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams, Vaistams jautrios tuberkuliozės skyriuje – 50 lovų ir Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriuje – 50 lovų.
 
„Santaros klinikų Infekcinių ligų centre per metus buvo gydoma beveik 3000 pacientų. Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriuje per metus apsilankydavo per 4 600 pacientų, buvo atliekama beveik 7 000 konsultacijų. O Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centre dėl įvairių kvėpavimo organų, alerginių bei imuninių ligų ir tuberkuliozės per metus konsultuojama apie 15 000 pacientų, stacionariniuose skyriuose gydoma beveik 3000 ligonių, o dienos stacionaruose – daugiau kaip 3000 asmenų per metus“, – teigiama pranešime.
Sutartis dėl naujojo korpuso statybų pasirašyta 2017 m. pabaigoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.18;00:45
vanduo_geriamas

Vasarai “įsilinguojant” kiekvienas iš mūsų vandens geriame daugiau nei kitais metų laikais. Tai natūralus organizmo poreikis dėl daugelio biocheminių procesų, susijusių su skysčio pusiausvyros mechanizmais mūsų kūne.

Molekulinės biologijos specialistai atliko unikalų tyrimą su gėlu vandeniu ir tikimybe užsikrėsti kokia nors žarnyno liga… Dėl vandens būtinumo žmogaus organizmui niekas nesiginčija. Tačiau gėlo vandens šaltiniai, tokie kaip biuruose pastatyti aparatai, kaip viešose erdvėse esantys gėlo vandens fontanėliai, pagaliau parduotuvėse esantys buteliai su įvairiausių firmų vandeniu, dažnai sumaišo mintis…

Continue reading „Kur gėlas vanduo kokybiškiausias?”