Nušalintas Katalonijos separatistų lyderis negrįš į Ispaniją pasirodyti teisme, nes yra didelė tikimybė, kad būtų sulaikytas, pareiškė jo advokatas.

K. Pučdemonas ir dar 13 nušalintų jo vyriausybės narių kviečiami lapkričio 3-4 dienomis pasirodyti Madrido Nacionaliniame teisme. Tačiau, advokato Polio Bekaerto (Paul Bekaert) paklausus, ar jo klientas pasirodys Madrido teisme, jis atsakė: „Kaip K. Pučdemonas man sakė, tai neįvyks“.

„Taip yra dėl to, kad mes laukiame tolesnių Ispanijos institucijų reakcijų, laukiame, kas vyks“, – sakė advokatas.

Kitame interviu televizijos kanalui VTM P. Bekaertas sakė, kad atleistasis Katalonijos vadovas neprašys Belgijoje politinio prieglobsčio.

54 metų K. Pučdemonas šiuo metu yra Briuselyje, jis teigia atvykęs į Belgiją „laisvės ir saugumo tikslais“. Praėjusią savaitę Katalonijai paskelbus nepriklausomybę nuo Ispanijos, centrinė Ispanijos vyriausybė nušalino Katalonijos lyderius.

Pirmadienį Ispanijos generalinis prokuroras paskelbė kaltinimus Katalonijos vyriausybei ir parlamento nariams, neteisėtai paskelbusiems nepriklausomybę nuo Ispanijos. Generalinis prokuroras Chosė Manuelis Masa (Jose Manuel Maza) apkaltino juos sukilimu, maištavimu ir piktnaudžiavimu viešosiomis lėšomis. Remiantis Ispanijos teisine sistema, prokuroro prašymą svarstys Nacionalinis teismas ir nuspręs, ar priimti kaltinimus. Sukilimo organizavimas Ispanijoje baudžiamas iki 30 metų kalėjimo bausme.

Ispanijos Nacionalinio teismo Madride teisėja nori apklausti politikus prieš pateikiant jiems kaltinimus.

Spalio 1 d. Katalonijoje įvyko referendumas dėl regiono nepriklausomybės. Jame dalyvavo 2,28 milijono iš 5,31 milijono katalonų, turinčių teisę balsuoti. Daugiau kaip 90 procentų balsavusiųjų buvo už Katalonijos nepriklausomybę. Madridas laiko šį referendumą neteisėtu ir atsisako pripažinti jo rezultatus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.02; 00:01

Ispanijos Konstitucinis teismas sustabdė Katalonijos parlamento priimto referendumų įstatymo, uždegusio žalią šviesą kitą mėnesį surengti plebiscitą dėl regiono nepriklausomybės, galiojimą, praneša BBC.

Be to, Konstitucinis teismas teigė svarstysiąs, ar trečiadienį Katalonijos valdžios priimtas įstatymas neprieštarauja šalies konstitucijai.

Tačiau, nepaisydami teismo verdikto, Katalonijos lyderiai pareiškė, kad balsavimas įvyks kaip numatyta – spalio 1 dieną.

Ispanijos premjeras Marianas Rachojus (Mariano Rajoy) teigė paprašęs teismo referendumą paskelbti neteisėtu, o naująjį referendumų įstatymą pavadino „netoleruotinu nepaklusnumo aktu“.

Pasiturintis Šiaurės rytų Ispanijos regionas jau turi nemažą autonomiją, bet jo valdžia tikina turinti visuomenės palaikymą visiškam atsiskyrimui nuo centrinės šalies valdžios.

Praėjus vos kelioms valandoms nuo teismo sprendimo paskelbimo, Katalonijos parlamentas patvirtino teisines gaires, kuriomis vadovausis, jei referendumą laimės nepriklausomybės šalininkai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.09; 08:23