Japonijos imperatorius Naruhito su imperatoriene Masako. EPA – ELTA foto

Džakarta, birželio 17 d. (AFP-ELTA). Japonijos imperatorius Naruhito su imperatoriene Masako šeštadienį atvyko į Indonezijos sostinę Džakartą su pirmuoju valstybiniu vizitu nuo tada, kai 2019 metais įžengė į Chrizantemų sostą.
 
Per birželio 17-23 d. kelionę į didžiausią Pietryčių Azijos ekonomiką numatytas susitikimas su Indonezijos prezidentu Joko Widodo į pietus nuo Džakartos esančiuose rūmuose ir apsilankymas karių kapinėse, pagerbiant Indonezijos ir Japonijos karius.
 
Japonija valdė Indoneziją daugiau nei trejus metus Antrojo pasaulinio karo metu ir po jo, be kovos užgrobdama ją iš Nyderlandų Rytų Indijos ir sugriaudama olandų pranašumo įvaizdį.
 
Karo pabaigoje, 1945 metais, Japonijos kapituliacija atvėrė kelią Indonezijos nepriklausomybei, nepaisant olandų bandymų susigrąžinti buvusią koloniją.
 
„Po karo Japonija stengėsi visomis išgalėmis prisidėti prie tarptautinės taikos ir klestėjimo kartu su Azijos šalimis, įskaitant Indoneziją, – ketvirtadienį žurnalistams prieš kelionę sakė Naruhito. – Remdamasis šalių diplomatijos istorija, tikiuosi, kad šis vizitas padės sustiprinti draugiškus mūsų tautų santykius.“
 
Imperatoriškoji pora aplankys karių kapines pietų Džakartoje, kur palaidoti 28 buvę japonų kariai, 1945-1949 m. gyvenę ir kovoję už Džakartą Indonezijos nepriklausomybės kare.
 
Jie taip pat aplankys naująją greitojo viešojo transporto (MRT) traukinių depą, pastatytą su Japonijos pagalba sostinėje, ir Tokijo finansuotą siurblinę, kuri apsaugo nuo potvynių.
 
Imperatorius, be kelionės į centrinį Javos miestą Džokjakartą, ketina aplankyti Borobudurą, didžiausią pasaulyje budistų šventyklą.
 
Imperatoriškoji pora palaipsniui atnaujina visuomenines pareigas po COVID-19 pandemijos.
 
Pernai Japonijos imperatorius su imperatoriene Masako pirmą kartą po to, kai įžengė į sostą, išvyko į užsienį dalyvauti karalienės Elžbietos II laidotuvėse Londone.
 
Ankstesni Japonijos monarchai Indonezijoje lankėsi 1962 ir 1991 metais.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.06.18; 08:00

Japonijos imperatorius Akihitas. EPA-ELTA nuotr.
Japonijos imperatorius Akihitas per istorinę ceremoniją sostinėje Tokijuje oficialiai atsižadėjo sosto ir paskutinį kartą kreipėsi viešai kaip imperatorius, informuoja BBC.

Paskutinėje savo kalboje Akihitas sakė linkintis „Japonijai ir pasauliui taikos ir klestėjimo“. „Esu labai dėkingas žmonėms, kurie priėmė mane kaip simbolį ir palaikė mane“, – sakė imperatorius.

„Iš visos širdies viliuosi, kad Reivos era bus taiki ir produktyvi, ir aš meldžiuosi už mūsų šalies ir pasaulio žmonių gerovę ir laimę“, – pridūrė Akihitas.

Tai pirmasis Japonijos imperatoriaus atsistatydinimas per daugiau kaip 200 metų. Akihitas tampa pirmuoju nuo 1817 metų savo noru sosto atsisakiusiu imperatoriumi.

Leidimas atsistatydinti 85 metų amžiaus imperatoriui Akihitui duotas po to, kai jis pareiškė, kad dėl amžiaus ir prastėjančios sveikatos nebegali vykdyti savo pareigų. 

Trečiadienį į sostą įžengs sosto įpėdinis princas Naruhitas ir prasidės nauja era. Naujojo Japonijos imperatoriaus valdymo era vadinsis Reiva. Princas Naruhitas taps 126-uoju Japonijos imperatoriumi. Akihito valdymo era vadinosi Heisei, ji prasidėjo 1989 metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.30; 12:00

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Japonijos Imperatorių Akihito gimtadienio ir šalies nacionalinės šventės proga.

Pasak Prezidentės, bendros Lietuvos ir Japonijos vertybės bei požiūris į svarbiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus lemia, kad šiandien šalys yra artimos partnerės ir sąjungininkės tarptautinėje arenoje.

Continue reading „Prezidentė pasveikino Japonijos Imperatorių nacionalinės šventės proga”