Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai sukvietė gabiausius 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurioje dalyviai „matuojasi“ pedagogo profesiją, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius.

JPA ypač svarbi siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą, skatinant moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo karjeros kelią. 

Jaunojo pedagogo akademija. Arno Pelaičio nuotr.

Šiemet JPA prasidėjo socialinių mokslų sesija, vykusia vasario 6–10 d. Į ją atvyko 20 didžiausią motyvaciją parodžiusių mokinių iš visos Lietuvos.

Dvyliktokė Urtė Vylimaitytė iš Šakių r. Griškabūdžio gimnazijos yra skautė nuo 8 metų. Ji išbandė save ugdydama vaikus ir nusprendė studijuoti ikimokyklinį ugdymą. „Pati užaugau toje aplinkoje – atėjus naujai kartai, vyresnieji ją augina, rodo pavyzdį, ugdo, kad ši taptų pavyzdžiu jaunesniems“, – pasakoja ji. Urtė rado bendrą kalbą su vaikais, prasmę ugdymo procese. Jai atliekant testus apie būsimą karjerą, visų atsakymai rodė – merginai lemta būti pedagoge.„Čia yra mano tikslas, kurio aš siekiu“, – sako ji.

Vienuoliktokė Lijana Petrikaitė iš Ukmergės r. Siesikų gimnazijos, aktyviai svarstanti apie socialinės pedagogikos studijas, sužinojusi apie galimybę atvykti ir iš arčiau susipažinti su universiteto sistema, dėstytojais ir studentais, net nesvarsčiusi užpildė paraišką. Dalyvauti akademijoje jai rekomendavo draugės, kurios anksčiau dalyvavo JPA, o šiandien yra LEU studentės: viena taps šokio pedagoge, o kita ruošiasi istorijos mokytojos karjerai. „Draugės pasakojo, kad akademijoje patyrė daug gerų emocijų, pasisėmė žinių ir susirado draugų, su dauguma iki šiol palaiko gerus santykius. Todėl ir man pasiūlė iš arčiau susipažinti su studentišku gyvenimu“, – pasakoja Lijana, mąstanti apie socialinės pedagogės karjerą. Čia apsilankiusi moksleivė pajuto, kad nori studijuoti būtent šiame universitete: „Labai patiko dėstytojai ir bendravimas su jais.“

Rinktis socialinės pedagogės karjerą Lijaną pastūmėjo gyvenimas su neįgaliu broliu. „Nuo mažumės augau turėdama padėti ir rūpintis tuo, kuriam reikia pagalbos. Savo kaime buvau įkūrusi neformalųjį dienos centrą vaikams“, – pasakoja būsima socialinė pedagogė. Įkūrusi centrą ji suprato, jog norisi tobulėti, skleistis kaip asmenybei, išmokti dirbti, įprasminti save, padėti, o ne gailėti, dirbti su tais, kuriems reikia ypač didelės pagalbos, trūksta socialinių įgūdžių.

Akademijoje Lijanai didžiausią įspūdį paliko Socialinio ugdymo katedros vedėja doc. dr. Sigita Burvytė. „Tai yra mano sritis, kurioje norėčiau dirbti ateityje. Pasibaigus paskaitai nuėjau prie dėstytojos ir nesinorėjo išeiti, o tik semtis žinių.Tai išskirtinė asmenybė, mylinti savo darbą“, – pasakoja mergina.

Neišdildomą įspūdį abiems merginoms paliko filosofas doc. dr. Liutauras Degėsys. „Tai yra menas, kaip jis geba žodžiais pasiekti žmogaus mintis, savo kalba paliesti kiekvieną“, – sako Urtė. „Nemažai emocijų sukėlė ir įspūdį paliko Socialinio darbo ir sociologijos katedros lektorės Angelės Tamulevičiūtės paskaita, kuri labai įtraukė“, – kalbėdamos apie aukšto lygio įdomias paskaitas viena kitai pritarė merginos.

Urtei ir Lijanai taip pat patiko labai jauki universiteto aplinka. „Man labai patinka, kad čia daugybė jaunų ir protingų žmonių su geromis mintimis ir patarimais, o bendrabutyje nėra jokio sąmyšio – visi elgiasi kultūringai, matome, kad universitetas ruošia atsakingus žmones“, – sakė Lijana.

Merginos visiems mokiniams pataria kiek galima daugiau užsiimti savanoriška veikla, dalyvauti tokiuose renginiuose kaip JPA, išbandyti save, nes tai ne tik leidžia į mokyklą parsivežti daug įspūdžių, bet ir papildyti savo patirties kraitį.

Šiais metais vyksta trys JPA sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams. Dar galima patekti į dvi likusias šių metų JPA sesijas. Humanitarinių mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 20–24 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 14 d. 16 val.). Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija vyks 2017 m. vasario 27–kovo 3 d. (dokumentus reikia pateikti iki 2017 m. vasario 21 d. 16 val.).

Norintys dalyvauti JPA turi užpildyti dokumentų formas ir jas atsiųsti el. p. jaunieji.pedagogai@leu.lt. Dokumentų formas galima rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa. Visi kandidatai bus informuoti, ar tapo JPA dalyviais. Dvidešimt atrinktųjų gaus tolesnę informaciją apie renginį. Mokinys turi teisę pateikti paraiškas į visas akademijos sesijas, tačiau dalyvauti gali tik vienoje.Visi akademijos dalyviai gaus „Jaunojo pedagogo“ diplomus. Dalyvavimas yra nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa arba feisbuko paskyroje „LEU Jaunojo pedagogo akademija“.

Kontaktai: el. p. jaunieji.pedagogai@leu.lt, tel. (8 5) 275 1410, mob. 8 602 04 383.

2017.02.11; 05:12

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Tai kasmetinis renginys, sukviečiantis gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją, suteikiantis galimybę sužinoti apie studijas LEU.

Continue reading „Gamtos, tiksliaisiais ir sporto mokslais besidomintys moksleiviai kviečiami į „Jaunojo pedagogo akademiją“”

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA).

Šią savaitę humanitarinių mokslų sesijos dalyviai tyrinėja universiteto koridorius, auditorijas, „matuojasi“ pedagogo profesiją. Akademijoje moksleiviai susipažįsta su LEU, dėstytojais ir studentais, ugdosi pedagogo profesijai reikalingus lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. 

Continue reading „LEU „Jaunojo pedagogo akademijos“ dalyvė Gabrielė Bračkutė: „Nereikia bijoti mokytojo darbo“”

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Tai kasmetinis renginys, sukviečiantis gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją, suteikiantis galimybę sužinoti apie studijas LEU. Renginys ypač svarbus siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą, skatinant moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo darbą.

Continue reading „Moksleiviai dar gali patekti į „Jaunojo pedagogo akademiją“”

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA).

Continue reading „LEU „Jaunojo pedagogo akademija“: moksleiviai susipažįsta su pedagogo profesija”

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į "Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Tai kasmetinis renginys, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas LEU. Šis tradicinis renginys ypač svarbus siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą ir skatinant moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo karjeros kelią.

Continue reading „„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia vyresniųjų klasių moksleivius”

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečią kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA), kurios metu geriau pažins pedagogo profesiją, ugdysis lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Tai kasmetinis renginys, kuris sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas LEU. Šis tradicinis renginys ypač svarbus siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą ir skatinant moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo karjeros kelią.

LEU 2014 metais surengė pirmąją JPA. Sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę būti universiteto dalimi. Akademijos dalyviai ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus įgūdžius.

Taip pat moksleiviai turi galimybę pasijausti tikrais studentais, nes visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, bendrauja su dėstytojais, studentais ir kitais bendraminčiais, kurie planuoja studijuoti pedagogines studijas.

LEU Studijų rinkodaros ir karjeros skyriaus vedėjas ir vienas iš renginio organizatorių Justinas Monkevičius pasakoja, kad jau antraisiais JPA organizavimo metais labai išaugo norinčiųjų dalyvauti skaičius. „Tad šiais metais planuojame dar didesnį konkursą, kuris leis atrinkti tik labiausiai motyvuotus ir geriausiai besimokančius mokinius“, – sako J. Monkevičius ir pažymi, kad ne mažiau kaip du trečdaliai JPA dalyvių pasirenka studijas LEU.

Akademijos dalyviai teigia, kad dalyvavimas būtent šiame renginyje lemia jų sprendimą pasirinkti studijas LEU ar kitame universitete.

Moksleiviai akademijoje susiduria su įvairiais iššūkiais (rytinė mankšta, kūrybinės užduotys, įtemptas dienos grafikas) ir smagiomis veiklomis (aktyvios paskaitos,vakaronės su studentais).

JPA metu visa diena skirta susitikimams su dėstytojais, kurie veda paskaitas ir supažindina su konkrečių studijų programų turiniu. Taip pat moksleiviai turi galimybę praktiškai išbandyti įvairius dėstymo metodus ir studijų programų profesinius veiklos įgūdžius.

Šiais metais veiks trys JPA sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams:

1. Socialinių mokslų sesija (2016 m. vasario 22–26 d.). Dokumentus reikia pateikti iki 2016 m. vasario 15 d. 16 val.

2. Humanitarinių mokslų sesija (2016 m. kovo 14–18 d.). Dokumentus reikia pateikti iki 2016 m. kovo 7 d. 16 val.

3. Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija (2016 m. balandžio 4–8 d.). Dokumentusreikia pateikti iki 2016 m. kovo 28 d. 16 val.

Praėjusių metų JPA humanitarinių mokslų sesijos dalyvis Nedas Šiuipys, kuris seniai domisi LEU ir siekia būti anglų ir vokiečių kalbų mokytoju,į akademiją atvyko iš Kauno. Šiandien jis – LEU studentas. „Daug kas bijo pedagoginio darbo, tačiau aš nebijau. Noriu būti mokytoju“, – sakė Nedas.

Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesijos dalyvis Dovydas Babilčius čia važiavo jau tvirtai apsisprendęs, kad nori studijuoti LEU. „Noriu būti kūno kultūros mokytoju arba treneriu“, – teigė jis. Vaikinas prisipažino, kad dar vienuoliktoje klasėje svarstęs apie „pelningas“ specialybes. Visgi dvyliktoje klasėje suprato, jog pasirinkęs vieną iš tų specialybių jis nebūtų laimingas. Pasak Dovydo, reikia studijuoti tai, kas iš tiesų patinka.

Norintys dalyvauti JPA turi užpildyti dokumentų kopijas ir jas atsiųsti el. paštu jaunieji.pedagogai@leu.lt.

Kiekvienas moksleivis privalo pateikti šiuos dokumentus: registracijos anketą ir motyvacinį rašinėlį „Kodėl verta būti mokytoju?“; bet kurio mokytojo parašytą rekomendacinį laišką; tėvų užpildytą sutikimą leisti dalyvauti šiame renginyje; klasės auklėtojo patvirtintą paskutinio semestro pažymių vidurkį; mokyklos direktoriaus (-ės) arba klasės auklėtojo leidimą praleisti pamokas.

Dokumentų formas galima rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa. Visi kandidatai bus informuoti, ar tapo JPA dalyviais. 20 atrinktųjų gaus tolesnę informaciją apie renginį.

Visi akademijos dalyviai gaus „Jaunojo pedagogo“ diplomus. Dalyvavimas JPA – nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti LEU interneto svetainėje adresu www.leu.lt/jpa arba feisbuko puslapyje LEU Jaunojo pedagogo akademija.

Kontaktai pasiteirauti: el. p.jaunieji.pedagogai@leu.lt, tel. (8 5) 275 1410.

Informacijos šaltinis bei nuotraukos – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU).

2016.01.23; 06:29

Geriausi moksleiviai dar turi galimybių pakliūti į „Jaunojo pedagogo akademiją“ ir visą savaitę ragauti studentiškos duonos

Vasario mėn. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) startavo „Jaunojo pedagogo akademija“, kuri kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu ir pajausti studentiško gyvenimo skonį.

Continue reading „Geriausi moksleiviai dar turi galimybių pakliūti į „Jaunojo pedagogo akademiją“ ir visą savaitę ragauti studentiškos duonos”